Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Słaby tylny hamulec

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    ok, dzięki

    Komentarz


      #17
      Ja na początku myślałem że z moim tylnym hamulcem jest coś nie tak bo prawie nie hamował, mówił mi też o tym poprzedni właściciel, zmienił nawet klocki na bardziej miękkie ale nic to w/g niego nie zmieniło. Po jakimś czasie i jakichś 2 tyś. km od zakupu nic się nie poprawiło ale stwierdziłem że zaciski cały czas blokują lekko tarczę, przyczyną było zanieczyszczenie tłoczków, wszystko rozebrałem wyczyściłem, gumki uszczelniające były w dobrym stanie, nasmarowałem tłoczki pasta do tłoczków, złożyłem, zalałem nowym płynem i hamulec tylny się stał, doszło do tego że koło jak dla mnie aż za łatwo się blokuje. Obecnie z racji tego że dużo więcej jeżdżę w terenie częściej korzystam z tylnego hamulca ale zdecydowanie więcej używam go też na czarnym co chyba ma spory wpływ na szybsze schodzenie tylnej oponki.Generalnie widzę po swoim stylu jazdy że teraz zdecydowanie mniej hamuję przodem na rzecz tyłu.

      Komentarz


        #18
        No to faktycznie coś u mnie nie tak jest. Mam przeczyszczony solidnie układ z tyłu (zacisk, nowe uszczelniacze, nowy płyn itd). Pedał hamulca nie jest skrzywiony - gdzie ma być to skrzywienie (pod pompą?). Dzisiaj natomiast zauważyłem, że tylna tarcza jest krzywa - zacisk porusza się w lewo i prawo wraz z tarczą, gdy się koło kręci (nie czuć tego na pedale hamulca). Nie jest to kwestia złego ustawienia koła (skorygowałem różnicę). Może to od tego, hamowanie jest słabsze? Da się wyprostować taką tarczę? A i kiedy warto regenerować pompę hamulcową?

        Komentarz


          #19
          Pompę regeneruję się wtedy gdy pedał mimo odpowietrzania dalej jest miękki i twardnieje dopiero po kilkukrotnym jego naciśnięciu oraz kiedy wycieka z niej płyn. Traczy się nie prostuje tylko i wyłącznie wymiana.

          Komentarz


            #20
            Tarcza to ze 3 stówki wyjdzie ,jeżeli to nie jest mocne bicie na boki a tarcza jest jeszcze gruba to połózna szybie i zobacz jak skrzywiona,można puknąc ewentualnie jeszcze przetoczyć .Z przodu takich kombinacji bym nie polecał ale z tyłu CZASAMI sie uda i na parę tysięcy starczy jak krucho z kasą
            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
              Tarcza to ze 3 stówki wyjdzie ,jeżeli to nie jest mocne bicie na boki a tarcza jest jeszcze gruba to połózna szybie i zobacz jak skrzywiona,można puknąc ewentualnie jeszcze przetoczyć .Z przodu takich kombinacji bym nie polecał ale z tyłu CZASAMI sie uda i na parę tysięcy starczy jak krucho z kasą
              myślę podobnie - że ewentualnie można prostować, ale tylko tylną i mam świadomość, że na chwilę to starcza. A czy myślicie, że ma to skrzywienie związek z tym, że to tarcza EBC była? Może kupić droższą i drugi raz się nie narażać na takie historie

              Komentarz


                #22
                Jak zacisk lata na tarczy to tu nawet nie ma co kombinować z prostowaniem. W takim przypadku toczenie też nic nie da, bo trzeba by przetoczyć obie strony, aby były równe, a w tedy żyletka zostanie.

                Też kiedyś tak miałem, akurat też na tarczy EBC z tyłu, ale nie wiem czy to miało jakiś związek. Ponoć tylne tarcze są jakoś inaczej hartowane.
                sigpic

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                  Jak zacisk lata na tarczy to tu nawet nie ma co kombinować z prostowaniem. W takim przypadku toczenie też nic nie da, bo trzeba by przetoczyć obie strony, aby były równe, a w tedy żyletka zostanie.

                  Też kiedyś tak miałem, akurat też na tarczy EBC z tyłu, ale nie wiem czy to miało jakiś związek. Ponoć tylne tarcze są jakoś inaczej hartowane.
                  no nie pociesza mnie to. Ale taki los. A powiedzcie mi proszę, czy tarcze NG ktoś z Was używał?
                  I czy zmieniać przy okazji klocki - mam nówki po 500 km (ferrodo)?

                  Komentarz


                    #24
                    Polecam wymianę tylnego przewodu na oplot znacznie poprawia siłę hamowania

                    Komentarz


                      #25
                      Wymieniłem przewód na oplot, klocki niebieskie Nissin, zrobiłem kompleksowy remont zacisku i pompy. Tył to teraz brzytwa Na asfalcie po niewielkim dotknięciu czuć sporą siłe hamowania a na szutrze wystarczy musnąć. Wcześniej trzeba było mocno dusić by w ogóle hamulec zadziałał.
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        #26
                        racja wymieniłem kilku znajomym na te przewody w oplecie i potwierdzili ze znacznie poprawił się hamulec,trzeba sobie go często kontrolować, po prostu dbać o niego, nie będzie potrzeby wymiany na większa tarcze ,i inne kombinacje,

                        Komentarz


                          #27
                          Generalnie należy wszystko przeczyścić odpowietrzyć i potem się zastanawiać co jest nie halo.
                          Obecnie mam z tyłu oplot (hel-a) i klocki nissin-a (niebieskie) podobnie jak lukaSS to i na czarnym potrafię przypalić gumę jak porządnie zacisnę.
                          Im GORZEJ tym LEPIEJ.
                          Nikt nie mówił że będzie letko.

                          Komentarz


                            #28
                            Czy ktoś wie ile kosztują uszczelki tłoczków w tylnym zacisku i gdzie można je zanabyć?
                            Sobczaq, przedtem Sbq!

                            Prawym pasem, za Matizem.

                            Komentarz


                              #29
                              Zabieram się za tylny hamulec. Nigdy tego nie robiłem, więc będzie wesoło. Warto kupić zestaw naprawczy pompy z Larssona? Jeszcze nic nie rozbierałem, ale tyłu praktycznie nie mam. Do tego stopnia, że tylna tarcza jest zardzewiała.

                              P.S. Ma ktoś na zbyciu niepogiętą dźwignię hamulca tylnego? Potrzebuję też sprężyny dźwigni hamulca.

                              Komentarz


                                #30
                                Zamieszczone przez Sobczaq Zobacz posta
                                Czy ktoś wie ile kosztują uszczelki tłoczków w tylnym zacisku i gdzie można je zanabyć?
                                W yamaha dostaniesz i nawet nie są drogie, ale ile kosztują to już nie pamiętam.
                                Hvězdy chtějí patřit Tobě...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X