Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Słaby tylny hamulec

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Słaby tylny hamulec

    Zauważyłem, że tylny hamulec słabo hamuje. żeby zablokować tylne koło na szutrze muszę praktycznie cisnąć w niego z całej siły. Podczas normalnej jazdy po czarnym praktycznie nie odczuwam zwalniania po naciśnięciu dźwigni. Jaki skok ma dźwignia, 3-4 cm?

    #2
    problemem nie jest raczej skok dźwigni.
    musisz skontrolować cały układ
    - stan pompy
    - stan klocków
    - stan płynu
    - stan powietrza w układzie
    - stan tłoczków
    - stan trzpieni

    to WSZYSTKO ma znaczenie.
    "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
    =>
    Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

    Komentarz


      #3
      Heh, ja mam coś pecha do tylnego hebla, względnie raz spartaczyłem sprawę... Radzę uważać na dobre mocowanie tych azbestowych podkładek na tłoczkach. Jeśli przy jeździe/przetaczaniu klocek(ki) nie obciera tarczy, a dźwignia ma duży skok i jest miękka, to obstawiałbym zapowietrzony układ.
      Sobczaq, przedtem Sbq!

      Prawym pasem, za Matizem.

      Komentarz


        #4
        Sprawdz jak pracuja Ci tloczki czy nie ma na nich zbyt duzego oporu - byc moze uszczelki, ktore je ochraniaja sie sypia i dostal sie tam jakis piach. Mialem podobny problem kilka lat temu, po czyszczeniu wszystkiego dokladnie troche sie poprawilo. Moze tez to wina przewodow?
        Ténéré is the way to go!

        Komentarz


          #5
          zrób test i zahamuj energicznie wciskając dźwignie kilka razy pod rząd z dobrym tempem, jeśli wtedy dobrze zahamuje, to na bank zapowietrzony układ
          - takie przepompowanie ( szybkie mahanie dźwignią ) powoduje kompresję powietrza na tyle, że płyn hamulcowy jest w stanie wywrzeć odpowiednie ciśnienie na tłoczki, przy zwykłym hamowaniu przy zapowietrzonym układzie całe ciśnienie lub jego większość "pożera" powietrze, dlatego nie hamuje

          jeśli to nie pomaga, patrz punkt pierwszy i skontroluj to, co opisał _ja

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez kate Zobacz posta
            zrób test i zahamuj energicznie wciskając dźwignie kilka razy pod rząd z dobrym tempem, jeśli wtedy dobrze zahamuje, to na bank zapowietrzony układ
            - takie przepompowanie ( szybkie mahanie dźwignią ) powoduje kompresję powietrza na tyle, że płyn hamulcowy jest w stanie wywrzeć odpowiednie ciśnienie na tłoczki, przy zwykłym hamowaniu przy zapowietrzonym układzie całe ciśnienie lub jego większość "pożera" powietrze, dlatego nie hamuje

            jeśli to nie pomaga, patrz punkt pierwszy i skontroluj to, co opisał _ja
            warto też pamiętać, że heble w ST to nie jest coś, czym ten motocykl może zaimponować, nawet jak wszystko jest cacy. Popatrz na wątek większych tarcz hamulcowych i modyfikacji układu hamulcowego. U mnie tył hamuje jako tako. Zablokuję koło na sypkim, zwalnia przyzwoicie przy małej prędkości, ale żeby jakieś poślizgi robić kontrolowane przy użyciu tylnego, to można sobie tylko pomarzyć niestety.

            Komentarz


              #7
              mi wczoraj w małej Teresie tylni hamulec na chwile też zaniemógł nie reagował w ogóle cisnę cisnę i nic, dopiero po paru km wszystko wróciło do normy

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez qba Zobacz posta
                warto też pamiętać, że heble w ST to nie jest coś, czym ten motocykl może zaimponować, nawet jak wszystko jest cacy. Popatrz na wątek większych tarcz hamulcowych i modyfikacji układu hamulcowego. U mnie tył hamuje jako tako. Zablokuję koło na sypkim, zwalnia przyzwoicie przy małej prędkości, ale żeby jakieś poślizgi robić kontrolowane przy użyciu tylnego, to można sobie tylko pomarzyć niestety.
                Bez przesady... blokowanie tyłu jest zupełnie normalne w ST(na asfalcie i w terenie) - wystarczy leciutki nacisk do poślizgów kontrolowanych(oczywiście przy dobrze utrzymanych zaciskach i odpowietrzonym układzie) - najczęstszą przyczyną nędznego efektu przy hamowaniu tyłem jest pogięta (źle prostowana) dźwignia hamulca
                Jeżeli miałeś jakąś glebę gdzie dostała dźwignia to zacznij od ustalenia jej właściwego kształtu ...

                Komentarz


                  #9
                  Potwierdzam prawidłowo wyregulowany i sprawny hamulec tylny w ST(660'tce też) bez żadnego ale czarna krechę na asfalcie zrobi
                  Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                  Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                  Komentarz


                    #10
                    Y mnie tyl hamuje i na asfalcie i na szutrze bez problemow do zablokowania ale tak stopniowo, zeby zablokowac trzeba juz uzyc troche wiekszej sily
                    Take care of your Tenere she will take care of you

                    http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

                    Komentarz


                      #11
                      wylej stary płyn wyczyść tłoczki i zmień ich uszczelki groszowe sprawy a na pewno będzie efekt. Jak dawno zmieniałeś płyn hamulcowy ?
                      z 2 h roboty i będzie git a no i nie zapomnij o specjalnym smarze na tłoczki

                      Komentarz


                        #12
                        jeśli dobrze pamiętam, dobrze jest użyć smaru miedzianego i wazeliny technicznej na uszczelki

                        Komentarz


                          #13
                          z tą miedzią to chyba nie do końca a i o wazelinie chyba nie za bardzo. Dodają ten smar do tłoczków albo do uszczelek nie pamiętam ale jest go na tyle dużo że na dwa moto na wszystkie hamulce starcza

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez grubens Zobacz posta
                            z tą miedzią to chyba nie do końca a i o wazelinie chyba nie za bardzo. Dodają ten smar do tłoczków albo do uszczelek nie pamiętam ale jest go na tyle dużo że na dwa moto na wszystkie hamulce starcza
                            czemu?

                            miedziany jest dobry na wysokie temperatury i delikatny

                            Komentarz


                              #15
                              Smar miedziany się używa do trzpieni i elementów mocujących/trzymających klocki (EDIT: i ew. na styku tłoczka z blachą klocka)
                              W sklepie motoryzacyjnym można kupić smar/pastę do tłoczków hamulcowych.

                              Po wyczyszczeniu wszystkiego smarowałem tym tłoczek i po włożeniu do zacisku obracałem kilka razy, żeby dobrze się rozeszło.
                              Kosztuje to śmieszne pieniądze, kupiłem takie 6 motocykli temu i do tej pory służy.

                              pzdr, Adam

                              EDIT: jakbyś smarem miedzianym potraktowała tłoczki od strony gładzi to mogłyby się posklejać z zaciskiem.
                              sigpic

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X