Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Słaby tylny hamulec

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Dzięki Panowie za porady. Przez kolejne 4 godziny próbowałem dziś wszystkich tych sposobów, przetaczałem, pompowałem, zasysałem, tłoczyłem i generalnie to... Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to oblać to wszystko benzyną i podpalić. Układ jest szczelny, wyczyszczony itd., jedyne co pozostaje to go odpowietrzyć. Jak? na to już nie mam pomysłu...
    Sobczaq, przedtem Sbq!

    Prawym pasem, za Matizem.

    Komentarz


      #47
      Ale udało Ci się chociaż wypchnąć trochę tłoczki, czy stoją maksymalnie wciśnięte ?
      sigpic

      Komentarz


        #48
        W pewnym momencie zdjąłem zacisk, opróżniłem i wyciągnąłem lekko tłoczki (jak się zdejmie te azbestowe kapsle, to one mają otwory - można dzięki temu złapać je jakimś "hakiem" i lekko wyciągnąć) - potem przez odpowietrznik wtłoczyłem płyn, tak że bąble wypłynęły w zbiorniczku. Potem trochę pompowałem jak też pozostawiałem otwarty odpowietrznik, tak żeby samo leciało, potem wcisnąłem tłoczki na maxa, dalej tłoczyłem i przelewałem. Nic, stoją, ledwo drgają w miejscu.
        Sobczaq, przedtem Sbq!

        Prawym pasem, za Matizem.

        Komentarz


          #49
          Ok, jeszcze raz ja: czy ktoś wie, czy tylna pompa ham. z 660 jest taka sama jak w 750? Na zdjęciach widać tylko różnicę w króćcu wężyka od zbiorniczka płynu. Jeśli ktoś jest w stanie zweryfikować czy te części są wymienne to będę dźwięczny za info.
          Sobczaq, przedtem Sbq!

          Prawym pasem, za Matizem.

          Komentarz


            #50
            http://www.megazip.ru/ru/bike/yamaha...9/14599/181641 wystarczy porownac numery katalogowe dla 660 i 750
            Take care of your Tenere she will take care of you

            http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

            Komentarz


              #51
              Dzięki bardzo, sprawdziłem - niestety są to inne elementy.
              Sobczaq, przedtem Sbq!

              Prawym pasem, za Matizem.

              Komentarz


                #52
                Zamieszczone przez Sobczaq Zobacz posta
                Nie mogę już edytować, więc tak: rozebrałem cały tylny zacisk, wyszorowałem go i wymieniłem uszczelki tłoczków. Podobnie postąpiłem z pompąhamulcową, jednak w niej nie wymieniałem niczego - tylko sprawdziłem jej stan i wyczyściłem. Zalałem układ i przepompowałem już ok 300 ml płynu - przez rurkę zamontowaną na odpowietrznik płyn leci elegancko, pompa podaje go właściwie, ale niestety kiedy zamknę odpowietrznik tłoczki stoją... Tłoczki są w prawie skrajnym, cofniętym położeniu. Przy pompowaniu jeden ledwo co podryguje w miejscu a drugi to już całkiem stoi. Ja już nie mam na to dziadostwo pomysłu... Czy układ po prostu jest wciąż tak mocno zapowietrzony, czy też to co innego...? Ktoś może coś doradzić, odnośnie napełniania suchego układu?
                Jest taka możliwość że demontując pompę hamulcową a potem ją montując uszkodziłeś którąś gumkę i teraz ciśnienie płyny przy naciśnięciu pedału przeciska go między uszczelkami w środku ale nie wcieka on na zewnątrz, rozebrał bym wszystko jeszcze raz zaczynając od pompy, zwrócił uwagę na dobre dokręcenie wszystkich wężyków,na zacisku skończywszy.

                Komentarz


                  #53
                  Zamieszczone przez Sobczaq Zobacz posta
                  Nie mogę już edytować, więc tak: rozebrałem cały tylny zacisk, wyszorowałem go i wymieniłem uszczelki tłoczków. Podobnie postąpiłem z pompąhamulcową, jednak w niej nie wymieniałem niczego - tylko sprawdziłem jej stan i wyczyściłem. Zalałem układ i przepompowałem już ok 300 ml płynu - przez rurkę zamontowaną na odpowietrznik płyn leci elegancko, pompa podaje go właściwie, ale niestety kiedy zamknę odpowietrznik tłoczki stoją... Tłoczki są w prawie skrajnym, cofniętym położeniu. Przy pompowaniu jeden ledwo co podryguje w miejscu a drugi to już całkiem stoi. Ja już nie mam na to dziadostwo pomysłu... Czy układ po prostu jest wciąż tak mocno zapowietrzony, czy też to co innego...? Ktoś może coś doradzić, odnośnie napełniania suchego układu?
                  Coś jak u mnie teraz, to samo zrobiłem. Pompy nie ruszałem bo sucha, żadnych wycieków i innych . Tłoczek po naciśnięciu dzwigni wychodzi po puszczeniu wraca, drugi tłoczek stoi betonowo.
                  Zapowietrzony układ ?

                  Komentarz


                    #54
                    Na jesieni zrobiłem oba zaciski FJ z pełną wymianą gum. Na wiosnę okazało się, że jeden zacisk stoi. Po rozbiórce (na siłę) okazało się, że guma ma ma uszkodzenie, przywarła chyba. Efekt był taki jak piszesz. Tylko rozbiórka zacisku i ponowny przegląd, czyszczenie. Zwłaszcza rowki pod uszczelkami.

                    Komentarz


                      #55
                      rowki pod uszczelkami wyczyszczone , smar na uszczelki kupiony speszjal..............okazało się że nie mogłem odpowietrzyć na zamkniętym zbiorniczku płynu, po wyjęciu tych gumek i pozostawieniu otwartego zbiorniczka. Odpowietrzone w kilka minut.

                      Komentarz


                        #56
                        Gdzie można zakupić trzpienie mocujące klocki . Tył. Gdzieś mnie się przewinęło że są trzpienie na klucz 10 nie na imbus.

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X