Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rolki Łańcucha w XTZ 750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez gutek37 Zobacz posta
    A ile kosztuje ta tulejka na którą nakłada się rolkę
    18 zł i trzeba czekać na nią ok. tygodnia, ponieważ z Japonii trzeba ją sprowadzić. Rolka to koszt ok. 60 zł, w tym roku o kilkanaście % ceny części Yamahy wzrosły.....

    Czy ktoś jeździ bez górnej rolki? Jeśli tak to czy w normalnym ruchu miejskim/trasie/lekkim szutrze łańcuch nie obciera o obudowę akumulatora?

    Mam jedną rolkę z gumy od resoru od Uaza/Żuka, jedynym plusem jest to, że jest tania i łańcuch po niej cichutko pracuje (tulejkę wyrzuciłem i wsadziłem dwa łożyska kulkowe). Minusem jest, że szybko się wyciera i przy okazji czyści łańcuch ze smaru.
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #17
      To ja już wole sobie zrobić tulejki z AL-PEXa 16 metr 3 zł puki co zrobiłem na nich około 6000 km i zero śladów zużycia a nawet musiałem je trochę rozciągnąć żeby się łatwiej obracały na śrubie

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
        18 zł i trzeba czekać na nią ok. tygodnia, ponieważ z Japonii trzeba ją sprowadzić. Rolka to koszt ok. 60 zł, w tym roku o kilkanaście % ceny części Yamahy wzrosły.....

        Czy ktoś jeździ bez górnej rolki? Jeśli tak to czy w normalnym ruchu miejskim/trasie/lekkim szutrze łańcuch nie obciera o obudowę akumulatora?

        Mam jedną rolkę z gumy od resoru od Uaza/Żuka, jedynym plusem jest to, że jest tania i łańcuch po niej cichutko pracuje (tulejkę wyrzuciłem i wsadziłem dwa łożyska kulkowe). Minusem jest, że szybko się wyciera i przy okazji czyści łańcuch ze smaru.
        Mała poprawka - wczoraj odebrałem z Yamahy na Połczyńskiej - rolka 50 zł tulejka 10 czyli gotowa całość wyszła mnie 60 zł - ale jest to zależne od aktualnego kursu euro - czas oczekiwania 3 dni robocze.
        PZDR
        „To mój motocykl. Jest takich wiele, ale ten jest mój. Mój motocykl to mój najlepszy przyjaciel – Jest moim życiem. Muszę nad nim panować tak, jak panuję nad moim życiem. Beze mnie mój motocykl jest niczym, ale i ja bez motocykla jestem niczym….”

        Komentarz


          #19
          Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
          Czy ktoś jeździ bez górnej rolki? Jeśli tak to czy w normalnym ruchu miejskim/trasie/lekkim szutrze łańcuch nie obciera o obudowę akumulatora?

          okazuje się, że ja jeżdżę... nie mam żadnych problemów.
          "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
          =>
          Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez _ja Zobacz posta
            okazuje się, że ja jeżdżę... nie mam żadnych problemów.

            To u siebie wykręcam i zaślepiam otwór Kilka gram moto będzie lżejsze i może szybsze
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #21
              prawdę mówiąc, to nawet nie wiedziałem, że rolka ma być
              "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
              =>
              Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

              Komentarz


                #22
                A nie lepiej coś takiego założyć: http://moto.allegro.pl/rolka-prowadz...307538005.html
                Pełno tego na allegro

                Komentarz


                  #23
                  Niezłe, pasuje to do nas? Gość nie pisze jaka jest średnica wewnętrzna...

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez Kaytec Zobacz posta
                    Niezłe, pasuje to do nas? Gość nie pisze jaka jest średnica wewnętrzna...
                    Koszt z przesyłką wyjdzie 52 zł, a w salonie masz za 50 oryginał, na którym wydaje się być więcej materiału.
                    Warto eksperymentować?
                    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                    Komentarz


                      #25
                      Ta rolka nie pasuje na oryginalną śrubę. Ot co! Zresztą jest wąska i trzeba kombinować z podkładkami. Ale ogólnie jest bardzo wytrzymała, łożyska się nie sypią i za taką kasę warto, sam sprzedałem kilkanaście i ludziska byli zadowoleni
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        #26
                        wczoraj byłem w olek motocykle i mieli rolki po 40 zł nie wiem czy wymiarem pasowała by ale na pewno zbliżone

                        Komentarz


                          #27
                          Przetestuje teraz ile wytrzyma rolka z tulei wachacza.
                          Myślałem że mam teraz taką założoną i rzeczywiście niby szybko zeszła.

                          Tylko że po pierwsze nie tak szybko bo po 5-10.000km a po drugie to był oryginał (najpewniej) - to jest stałość pamięci
                          Kiedyś taką dorobiłem ale poszła na górę a tam w ogóle nie pracuje. Wczoraj założyłem żukową gumę na dolną rolkę i zobaczymy ile wytrzyma.
                          Jeśli olej rozkłada tą gumę to na pewno niedługo ale...zapisałem przebieg, będzie test.

                          A tak wyglądała rolka nie doróbka po może 8000km (ta za strzałką)
                          IMG_0388.jpg
                          Jeszcze by pochodziła niby.

                          Komentarz


                            #28
                            możecie mi powiedzieć (bo u mnie rzeczonej rolki brak).

                            czy łańcuch ma po niej "jeździć" w trybie ciągłym?
                            "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                            =>
                            Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                            Komentarz


                              #29
                              W trybie ciągłym to nie pracuje. Ale jak masz wysoko tył moto, luz na łańcuchu raczej większy niż mniejszy i jesteś lekki to dolna ma sporo roboty (jak u mnie)
                              A jak masz klapnięty amortyzator i jeździsz z bagażami to górna.
                              Lepiej założyć tam coś - nie koniecznie prawdziwą rolkę

                              Komentarz


                                #30
                                muszę się temu zatem przyjrzeć dokładniej.
                                "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                                =>
                                Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X