Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wysokie obroty na biegu jałowym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    wysokie obroty na biegu jałowym

    Po dzisiejszej przejażdżce zauważyłem, że mam strasznie wysokie obroty na "luzie". Otóż na rozgrzanym silniku oscylują one w granicach 3000.
    Przy spokojnej jeździe po mieście i zmianie biegów jest to strasznie uciążliwe. Rozumiem, iż za regulację jałowych obrotów odpowiada pokrętło, którym reguluje się na ciepłym silniku. Swoja drogą włożyć tam łapę i przy tym nie poparzyć to jest sztuka. Czy reakcja silnika na przekręcenie powinna być natychmiastowa?
    Ostatnio edytowany przez pdw88; 2530.

    #2
    tak, reakcja powinna być natychmiastowa.

    jeśli to nie pomoże czeka Cię rozebranie i czyszczenie gaźników. Nie jest to takie trudne. Wymaga jednak czasu i dokładności.
    "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
    =>
    Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez pdw88 Zobacz posta
      Po dzisiejszej przejażdżce zauważyłem, że mam strasznie wysokie obroty na "luzie". Otóż na rozgrzanym silniku oscylują one w granicach 3000.
      Przy spokojnej jeździe po mieście i zmianie biegów jest to strasznie uciążliwe. Rozumiem, iż za regulację jałowych obrotów odpowiada pokrętło, którym reguluje się na ciepłym silniku. Swoja drogą włożyć tam łapę i przy tym nie poparzyć to jest sztuka. Czy reakcja silnika na przekręcenie powinna być natychmiastowa?
      Ssanie odchodzi do końca? Może zacina się na prowadnicy przy gaźnikach, tam lubi zbierać się brud, błoto i co tam jeszcze, co utrudnia działanie ssania.
      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

      Komentarz


        #4
        Też bym obstawiał ssanie. A wtedy powinno być wyższe spalanie - jakie masz? Jakie świece?

        Zastanawiałem się czy nie jest to kwestia regulacji obrotów śrubą na gaźniku - jak sam piszesz. Tylko zupełnie nie wiem, czy tą śrubą można ustawić tak wysokie obroty (aż 3000).

        Komentarz


          #5
          Można. Ale sama raczej się nie przestawiła.
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez pdw88 Zobacz posta
            Po dzisiejszej przejażdżce zauważyłem, że mam strasznie wysokie obroty na "luzie". Otóż na rozgrzanym silniku oscylują one w granicach 3000.
            Przy spokojnej jeździe po mieście i zmianie biegów jest to strasznie uciążliwe. Rozumiem, iż za regulację jałowych obrotów odpowiada pokrętło, którym reguluje się na ciepłym silniku. Swoja drogą włożyć tam łapę i przy tym nie poparzyć to jest sztuka. Czy reakcja silnika na przekręcenie powinna być natychmiastowa?
            Nie marudz Da się, tylko na zimno trzeba poćwiczyć Trochę wiecej problemów jest przy założonym czujniku ciśnienie ale też się da.

            Myślę, że ssanie się przycięło, trzeba zbiornik zrzucać, gaźników do tego nie trzeba.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #7
              w Teresie jeszcze nie robiłem tego eksperymentu.. ale pamiętam ze starych moto, że włączenie ssania na rozgrzanym silniku powodowało jego duszenie... a nie podniesienie obrotów.
              Jak jest?
              "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
              =>
              Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

              Komentarz


                #8
                JAk masz ustawiona mieszanke prawidłowo to bedzie sie dusić a jezeli mieszanka jest zbyt ugoga to włączenie ssania wzbogaca mieszanke i silnik chodzi na wysokich obrotoach...

                Komentarz


                  #9
                  Jak motocykl chodzi na wolnych i dasz od razu max ssanie to może go zadusić, ale jak powoli to obroty wzrosną. Jeśli dasz ssanie z przygazówką to utrzyma wysokie obroty.

                  Komentarz


                    #10
                    Znów kopalnia. Odkopuje. Jakie są obroty na biegu jałowym w naszym moto po rozgrzaniu ?

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez Lucjan Zobacz posta
                      Znów kopalnia. Odkopuje. Jakie są obroty na biegu jałowym w naszym moto po rozgrzaniu ?
                      Takie jak sobie ustawisz hehehehe
                      serwisówka mówi 1100-1200 , ja np mam tak na 1300-1400 , ale chyba tak sobie zdjeme o 100 . myslę że każdy sobie ustawia tak pod siebie

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Pawloo78 Zobacz posta
                        Takie jak sobie ustawisz hehehehe
                        serwisówka mówi 1100-1200 , ja np mam tak na 1300-1400 , ale chyba tak sobie zdjeme o 100 . myslę że każdy sobie ustawia tak pod siebie
                        Ta długa śruba między gaznikami jest od regulacji obrotów ? Zmieniłem iglice od ssania i obroty mnie spadły do 600 obr/min

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X