Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrola i ew. regulacja luzów zaworowych robić samemu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Takie coś dziś wyrzeźbiłem. Zagięty płaskownik pochodzi od mechanizmu rozkładania wersalki Jeden okrągły otwór wystarczyło powiększyć, a drugi kwadratowy "zaokrąglić".

    klucz.jpg

    Komentarz


      Panowie tak piszecie o tych luzach z dokładnością do 0,01 mm , ciekawe w jaki sposób wy to mierzycie ?? W domowych warunkach nie ma opcji żeby wam takie cuda powychodziły !!! W tabelach jest co 0,05 mm (chyba że fabryczne to mogą być dokładniejsze założone). Więc jeśli luz na wydechu macie np: 0,25 nie wchodzi a 0,2 wchodzi rozbijcie to na pół ( 0,23 mm)i będzie, odejmijcie 0,1 lub 0,05 . Takich tolerancji jak 0,01 szczelinówką nie wyłapiecie.

      Komentarz


        Trzeba mieć dokładniejszy szczelinomierz.

        Komentarz


          Zamieszczone przez Kornik Zobacz posta
          Trzeba mieć dokładniejszy szczelinomierz.

          kłania się metrologia, Mamed ma racje, każdy na swój sposób ocenia luz przy wkładaniu listka, nawet jeśli mamy listek 0.02 nie gwarantuje nam to dokładności do 0.02.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            Tabelki w manualu też podają wartości co 0,05, podejrzewam że 0,02 mm na zaworach w tą czy w tą od wymiarów granicznych nie ma większego znaczenia. Co innego jak mierzymy mikrometrem, wtedy wysokość płytki mamy co do 0,01. Ale przecież nie ma możliwości wykonywania idealnych wymiarów i wszystkie posiadają tolerancje, więc i płytki będą różne ( podejrzewam +/- 0,01 ).

            Komentarz


              jeśli ktoś posiada jeszcze poradnik proszę o @ - z góry dzięki

              krzysztof.belchatow@gmail.com

              dzieki

              Komentarz


                Ja również proszę o poradnik
                lucjusz750@wp.pl

                Komentarz


                  Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                  Odkopałem mój poradnik regulacji zaworów, mam go w wersji word'a. Gdyby ktoś reflektował, mogę podrzucić na maila to co mam.
                  witam
                  mógłbym dostać poradnik na p.siudziak@vp.pl
                  pozdrawiam

                  Komentarz


                    Piszcie do Rootolfa, mi się gdzieś zapodział na poczcie.
                    sigpic
                    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                    Komentarz


                      ktoś mógłby mi ten poradnik podesłać również? dzony.dsk@gmail.com

                      Komentarz


                        podesłałem

                        Komentarz


                          wrzuccie gdzies na google share i udostepniecie swiatu linka.

                          albo wyslijcie mi i ja udostepnie
                          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                          Komentarz


                            u mnie w lewym
                            IN 0,11-182 | 0,08-185 | 0,12-185
                            EX 0,26-168 | 0,26-168

                            prawy
                            IN 0,11-180 | 0,09-178 | 0,11-188
                            EX 0,28-165 | 0,25-165

                            Wszystkie szklanki mają grubość 2,30-2,31

                            raczej za dużo się nie pomiesza praktycznie wszystkie 6 ssących do kupienia nowe

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
                              wrzuccie gdzies na google share i udostepniecie swiatu linka.

                              albo wyslijcie mi i ja udostepnie
                              Postaram sie jutro wrzucić na wiki.
                              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                              Komentarz


                                jeżeli byłaby taka możliwość to proszę o przesłanie poradnika na jaczyno@gmail.com

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X