Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrola i ew. regulacja luzów zaworowych robić samemu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    No to co ? Wyczyscic i obejrzeć przy następnej regulacji ? Jakoś nie uśmiecha mi się wyciąganie zaworow

    Komentarz


      #17
      Tak. Nie ma sensu rozbierać. Jak zaczniesz to okaże się, że kilka rzeczy jest do wymiany i kawał sezonu będziesz w garażu siedział zamiast jeździć.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #18
        Nagar mógł powstać od złej regulacji zaworów przez poprzednika albo od mineralnego oleju, jak ja kupowalwoją teresę olej był czarny jak smoła, mój kumpel też miał coś takiego jak jeździł na mineralu, po 3 wymianach po ok 1000km na półsyntetk dopiero olej zgubił nagar ale głowice i tak ściągał i docierał zawory bo okazało się że są nieszczelne.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #19
          witam!
          ja szlifowałem na szybie na papierze wodnym chyba 400 za pomocą zwykłej podkładki w której nawierciłem otwór na płytkę żeby równomiernie zeszlifować ,bo zeszlifowywanie palcem może z płytki zrobić soczewkę wyszło super,uwaga żeby Wam łańcuch rozrządu nie wpadł do środka, a uszczelkę radzę pędzelkiem umyć w benzynie i wysuszyć a dla pewności posmarować cienką warstewką silikonu czerwonego wysokotemperaturowego (ale nie tego na 1200 st.celsjusza bo ten się kruszy pod wpływem czasu temperatyry i oparów benzyny)... a serwis jak to serwis, swego czasu niemcy nie chcieli kupować aut produkowanych w poniedziałki z przyczyn oczywisto weekendowych....

          Komentarz


            #20
            Beznadziejna sprawa. Chcesz czy nie chcesz to i tak masz soczewkę. Mikrometrem nie zmierzysz czy dokładnie w każdym punkcie masz ten sam wymiar. Szlifować tylko na "płaszczyźniarce". No chyba, ze moto robisz na sprzedaż czy masz juz zajeżdzony silnik lub nie zależy Tobie na dobrej robocie.
            Czerwony silikon? Czerwony pachnie tandetą i widać go z daleka. W sklepach są jeszcze czarne silikony i niebieskie, które wyglądaja bardziej estetycznie - mówimy o motoryzacyjnych.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #21
              Dominik Szymański z motorowni w Poznaniu wysłał mnie do Krolla na Strzeszyńską, jutro przed pracą tam pojadę, koszt 1 szt ponoć 15 pln

              Komentarz


                #22
                Normalna cena.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #23
                  jeszcze małe sprostowanie nie na Strzeszyńską, tylko na Stęszewską

                  Komentarz


                    #24
                    W końcu kupiłem płytki na allegro - hotcams. po 10 PLN. Zamówiłem w poniedziałek po 15 - dostałem w środę.
                    Po wymianie wydechowe zawory mają na pewno powyżej 0.25 (tak na styk wchodzi szczelinomierz).
                    Doloty natomiast mają 0.20. W jednym troszkę łatwo wchodzi szczelinomierz 0.20 , ale 0.25 juz nie, wiec uznałem ze ok, zakładając ich tendencję do zacieśniania się.
                    No i okazało sie ze silikon mam czerwony

                    Komentarz


                      #25
                      Koszt tubki silkonu czarnego/niebieskiego/bezbarwnego w motoryzacyjnym to jakieś 15 zł. Czerwony okropnie wygląda i śmierdzi tandetą

                      Luzy zostaw jakie są.
                      Jeździj w końcu, sezon jest
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        #26
                        witam specjalistów.

                        Czytam te posty i widzę że luzy wydechowe należy trzymać blisko górnej granicy, czyli koło 0,3 mm natomiast wciąż nie wiem czy luzy na dolocie mają w końcu tendencję do zacieśniania czy do wzrastania.
                        Moje luzy
                        cylinder no. 1
                        dolot 0,17; 0,19; 0,203
                        wydech 0,29; 0,38

                        cylinder no. 2
                        dolot 0,19; 0,203; 0,203
                        wydech 0,25; 0,29

                        od razu wyjaśniam sąd tak idiotyczne wartości jak np 0,0203 - otóż kur*a posiadam szczelinomierz calowy; jest to wynik przeliczeń na wartości metryczne.

                        od razu widać że 2 zawory wydechowe trzeba wyregulować bliżej wartości maxymalnej, ale ponawiam pytanie, co z dolotami?
                        mam wszystko rozbebeszone i trochę czasu, więc chciałbym ustawić doloty dobrze i mieć zawory w nosie przez następne 12 tyś'i
                        mam jeszcze pytanie dot. płytek regulacyjnych: otóż serwisówka podaje wartości co 0,05 mm natomiast pod szklankami mam takie wartości jak 181 czy 186. O co chodzi? Ponieważ posługując się serwisówką podczas ustawiania luzów w moje sytuacji przy luzie 0,19 mm i zmniejszeniu go o wartość 0,05 uzyskam luz 0,14 mm. Nie wiem czy wyrażam się jasno, ale z tego względu istne jest dla mnie czy luz ustawiać blisko wartości ninimalnej czy maxymalnej.

                        DSC_0021.jpg

                        DSC_0019.jpg

                        pozdrawiam

                        Komentarz


                          #27
                          Wydechy ustaw na 0.30 czyli bliżej max podobnie jak ssące na 0.20
                          kup szczelinomierz w mm i nie kobinuj bo możesz coś sknocić jeszcze

                          to ssące zawory mają tendencje sie zmniejszania luzu, na wydechach przeważnie nic sie nie dzieje.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            #28
                            Zwłaszcza środkowe ssące potrafią szybko się "kasować" - dlatego lepiej robić kontrolę 2x częściej niż zaleca fabryka (czyli co 20kkm).
                            sigpic

                            Komentarz


                              #29
                              Dzięki Panowie, będę ustawiał luzy na maxa,a po sezonie jak nie wytrzymam to sprawdzę

                              Komentarz


                                #30
                                Znam już luzy zaworowe w mojej ST, wygląda to następująco:


                                Cylinder 1:
                                ssące: 0,17 0,09 0,15
                                wydechowe: 0,26 0,28


                                Cylinder 2:
                                ssące: 0,24 0,02 0,13
                                wydechowe: 0,31 0,29


                                Środkowe ssące tradycyjnie mają zmniejszony luz, lewy ssący z 1 cylindra ok, drugi minimalny wymiar, z 2 cylindra lewy ssący za duży luz, prawy za mały o 0,02 (do minimum). A co z wydechowymi? Zostawić je wszystkie tak jak są? W sumie 3 mieszczą się w zakresach, lewy z drugiego cylindra minimalnie za duży o 0,01mm. Serwis Yamahy zrobi jak trza, ale nie wiem czy jest sens je ruszać.
                                Ostatnio edytowany przez Bartas; 5.
                                sigpic
                                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X