Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skracające, zapadające się lagi?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Skracające, zapadające się lagi?

    Moi Drodzy,
    nie wiem czy mam zwidy, czy też jakiś problem

    Otóż zauważyłem, że jak troszkę Tereskę po wybojach przegonię to mam wrażenie jakby się po takiej przejażdżce przednie lagi lekko skracały/zapadały w sobie.
    Po prostu wydaje mi się, że przód siedzi jakby trochę niżej. Lagi pomimo tego "zapadnięcia" oczywiście pracują.

    Po jakimś czasie (np. na drugi dzień) sytuacja wraca do normy.

    Olej w lagach był zmieniany jakieś 4 tys. km temu.

    Spotkaliście się z czymś takim?

    Bo ja to już ogłupiały jestem

    Może po prostu mi po takim lataniu po hopkach ręce się rozciągają i stąd takie wrażenie?

    #2
    mierzyłeś wysokość kiery że tak piszesz o tym skracaniu lag? czy jak sprawdziłeś ten objaw?
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Objaw dojrzałem, jak się objawił

      Nie pomyślałem o mierzeniu. Zresztą nie jeżdżę z miarką w teren. Ale chyba będę musiał tak zrobić.
      W końcu pomiar to pomiar. Bardziej wiarygodny od odczuć

      Szczerze mówiąc, to myślałem że dostanę jedną z dwóch odpowiedzi:

      1. Zjawisko, które opisujesz to objaw......

      2. Nie lataj po hopkach pod wpływem

      Komentarz


        #4
        A latales ?
        Amorek pracuje tak samo w momencie kiedy wydaje sie ze lagi weszly? Czy np. bardziej wybija?;>

        Komentarz


          #5
          Ja bym proponował zmierzenie odległości pomiędzy uszczelniaczem lagi a dolną półką (o ile jest taka możliwość; choćby na ilość palców) w wątpliwej sytuacji.
          Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakieś zacinanie się mechanizmu albo bardzo duże podciśnienie występujące w ladze.
          sigpic

          Komentarz

          Pracuję...
          X