Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

podwójne światła mijania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Mam H1H4, zamierzam przerobić na 2xH4. Reflektor planuję zamontować od TDR, najpierw muszę znaleźć sposób na odpowiednie podłączenie przewodów.
    Mam podgrzewane manetki i gniazdo zapalniczki, przez zimę chcę zamontować olejarkę z elektrozaworem.
    Stąd moje pytania:
    1. Czy wystarczą dwie żarówki H4 35W – jak oryginalnie np. w Wielkiej Brytanii ?

    2. Jak podłączyć drugi reflektor z H4? Musi mieć własny przewód z akumulatora? Czy jest niezbędne puszczenie przewodu przez przekaźnik? Ktoś pisał, że poniżej 100W nie trzeba? Jeśli trzeba wstawić przekaźnik to… jak to zrobić? Krótko mówiąc – który przewód z którym? I czy musi być też bezpiecznik?


    3. Czy dwie żarówki H4, olejarka, grzane manetki i gniazdo zapalniczki nie obciążają zbytnio instalacji? Co myślicie o zastąpieniu niektórych żarówek LEDami?

    4. Sporo się wspomina o lutowaniu instalacji. Czy rzeczywiście ogranicza to awarię elektryki? Jeśli lutować to – jak? Wszystkie łączenia zamiast kostek i konektorów czy niektóre zostawić na kostce (regulator, alternator)? W sumie przez zimę mam czas, więc mógłbym się pobawić.


    5. Planuję pozbyć się pajęczyny z akumulatora, ale to zagadnienie już chyba zostało opisane gdzie indziej. Ale czy Wy też macie taki kołtun kostek i przewodów pod bakiem?

    elek.jpg

    Komentarz


      zz44, poszło pw, ale wkleję jeszcze tutaj, może ktoś przeczyta:

      1. Według mnie normalnie 2 x 60/55 H4 + nowe reflektory wesem, świeci najlepiej, nie oślepia.
      Mam tak w 660 zrobione i po dwóch latach, kiedy akumulator był rozładowany musiałem rozłączyć jedna lampę bo padlina aku nie dawał rady - normalnie jak najbardziej polecam taką konfigurację, bez problemu.
      https://plus.google.com/photos/11338...28507564812049 tutaj możesz zobaczyć jak mniej wiecej zrobiłem elektrykę i przednie lampy. Świecą normalnie dwie lampy równolegle.

      2. Przekaźniki samochodowe - https://lh4.googleusercontent.com/-k...2B23.11.32.jpg
      Ja u siebie dałem 4 przekaźniki - Mijania, drogowe, pozycje, akcesoria. Kable jak widać zasilające przekaźniki bezpośrednio z regulatora, za przekaźnikami - bezpośrednio do lamp. Istniejąca instalacja została jako sterująca przekaźnikami (nie włącza lampy tylko cewkę przekaźnika, która wymaga dużo mniej prądu niż żarówka - nie obciąża styków przełącznika świateł). Oczywiście pociągnąłem dodatkową linię z akumulatora, ale głównie skupiłem się na ciągnięciu prądu z regulatora (a nie z akumulatora) - bo to on jest źródłem około 300W prądu podczas jazdy. Akumulator fabrycznie ma grube przewody tylko do rozrusznika.

      Bezpiecznik oczywiście musi być, najlepiej nie jeden, ale nie popadajmy w skrajności - w zależności od obciążenia i grubości przewodu, 25A będzie akurat na 300W, ale w przypadku zwarcia cieńszego przewodu może nie zadziałać. Nie powiem Ci który przewód do którego - po prostu należy to zrobić dobrze, bo nie jest to trudne, ale nie jest też "plus do minusa i zielony na masę". Popatrz standardowy schemat sterowania przekaźnikiem i będzie wiadomo jak wszystko podłączyć.

      3. Nie wiem. Musisz zsumować moce wszystkich odbiorników i zobaczyć czy źródło ma taką obciążalność - w tym przypadku 300W. Gniazdo zapalniczki i 2 X H4 60/55W dla mnie było OK.

      4. Jeśli zrobisz sterowanie na przekaźnikach to kostki mogą zostać. Właśnie akurat regulator i alternator powinny nie mieć kostek, tam płyną największe prądy i musi być to idealne połączenie. Kostek się nie pozbędziesz bo jak odłączysz połowę urządzeń w przypadku wymiany. Np. stacyjkę albo włącznik termiczny wiatraka. Kostki muszą być, ale w dobrym stanie. Najważniejsze są te do zasilania.

      Mogłem coś pomieszać bo już późno.
      Pozdro!

      PS.5 Tak. Norma, gdzieś trzeba wpinać urządzenia.

      Komentarz


        Pytanko odnośnie elektryki. W którym punkcie za stacyjka wpinaliscie zaciski wyzwolenia cewki przekaźnika ?

        Komentarz


          Jeden styk cewki wiadomo na masę. A drugi to koniec przewodu na dane światła.

          Komentarz


            Zamieszczone przez Kaytec Zobacz posta
            Jeden styk cewki wiadomo na masę. A drugi to koniec przewodu na dane światła.
            Pytam o obwód sterowania cewki, nie obwód zasilania świateł

            Komentarz


              Zamieszczone przez Boncki90 Zobacz posta
              Pytam o obwód sterowania cewki, nie obwód zasilania świateł
              No i dokładnie o to Ci odpowiedziałem. Oryginalna instalacja steruje cewkami. W 750 będzie to np do świateł długich - żółty.

              Jeszcze inaczej można powiedzieć:
              Zamiast żarówki podłączasz cewkę przekaźnika.

              Komentarz


                Aaaaa, kumam ! Dzięki!

                Komentarz

                Pracuję...
                X