Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Alternator

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Alternator

    Jak w temacie, kupię alternator, chodź i tak wydaje mnie się, że będę skazany na nówkę...
    dirtier, happier

    www.facebook.com/dalekadroga

    #2
    Z odysku Padł Ci?
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #3
      Mam ch*jowe ładowanie. Napięcie międzyfazowe przy wolnych: 15V, 15.2V, 14.8V. Przy obrotach 5k: 44V, 46V, 48V. Kaztec ma 60V, a momentami dochodzi mu do 80...
      dirtier, happier

      www.facebook.com/dalekadroga

      Komentarz


        #4
        Ale ma to jakieś skutki praktyczne ? Aku kiepsko naładowane i rozrusznik nie kręci,światła kiepsko świecą ? Jeżeli odpala,świeci i trąbi a do Mongolii się nie wybierasz to po kiego ruszać...
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          a do Mongolii się nie wybierasz to po kiego ruszać...
          http://www.xtzclub.pl/threads/8373-dalekadroga-pl

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
            Ale ma to jakieś skutki praktyczne ? Aku kiepsko naładowane i rozrusznik nie kręci,światła kiepsko świecą ? Jeżeli odpala,świeci i trąbi a do Mongolii się nie wybierasz to po kiego ruszać...
            Aku wiecznie rozładowane, ładowania przy zapalonych światłach nie ma, nie wspominając o grzanych manetkach. Do mongolii się jeszcze nie wybieram ale dookoła morza czarnego (link w podpisie).

            I nie wydałem 250zł na nowy regulator po to by nadal nie mieć ładowania.
            dirtier, happier

            www.facebook.com/dalekadroga

            Komentarz


              #7
              w tym przypadku to faktycznie wymienić trzeba nie wiem czy od innej Yamahy nie podejdzie,oni często tak robią
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #8
                Może ktoś zrobić pomiary u siebie? Bo Kaytec też dokładnie nie pamiętał.
                dirtier, happier

                www.facebook.com/dalekadroga

                Komentarz


                  #9
                  Pasuje od TDM 3VD. Jednak po wartościach widać, że coś jest nie tak.
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    #10
                    Ja mam 660 nie wiem czy w ST nie jest inny alternator.
                    Napięcie międzyfazowe mam 54V przy ok 5000 obr.
                    Niedawno to badałem.
                    Znalazłem opis w 660 że 50V to minimum.
                    Przy takim napięciu międzyfazowym jakie mam daje 14V na akumulatorze-po tym jak podłączyłem bezpośrednio do aku kable +/- i wymieniłem gniazdo bezpiecznika.
                    Czy na pewno masz super dograne połączenia kabli i czy kable wychodzące z alternatora nie są przepalone, jeśli to masz ok to pewnie wymiana alternatora.

                    Albo przewijanie, ale jeśli wybierasz się daleko to nie wiem czy to pewne rozwiązanie.

                    Kolega MarianXTZ doradzał mi przy elektryce i mówił że w jego ST napięcie międzyfazowe osiąga 80V. Z tego wyglądało by że jednak ST ma inne prądy ??, ale warto sprawdzić połączenia kabli i tego typu drobnostki zanim zaczniesz wymieniać alternator. Zresztą jak wymieniałeś regler to pewnie badałeś.

                    Komentarz


                      #11
                      Przewody nowe położone, bez znaczących zmian. Kaytecowi w 660 też dochodzi do 80V i podobno jest ten sam alternator. Ceny alternatorów dla 750 660 i tdm są podobne. W ogóle zastanawiam się czy nie wsadzić nowego i mieć problem z głowy. Tylko, że to co najmniej 400zł.
                      dirtier, happier

                      www.facebook.com/dalekadroga

                      Komentarz


                        #12
                        Rzeczywiście drogie te alternatory.
                        Chyba że kupić świeżą używkę od raptora czy baghiry - jeśli tylko alternator w 660 i 750 jest ten sam.
                        Dziwne że u mnie to działa a mam napięcie międzyfazowe niewiele większe. Może jednak to jest próg to 50V.
                        Może najpierw zdemontuj alternator a potem ewentualnie nowy albo regeneracja.

                        Komentarz


                          #13
                          Podpinam się do tematu.
                          I pytanie z mojej strony:
                          Czy ktoś już ten problem przebadał. Bo wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuję że mam ten sam problem.
                          Po nie udanej jak na razie walce z ładowaniem chyba pozostało mi wymienić alternator.
                          Teresa traci ładowanie jak tylko zapodam jej światła. Z tego co pamiętam napięcie miedzy fazowe to mam w granicach 45V. Wydawało mi się że to wystarczy ale po przewertowaniu tematu widzę, że to może być za mało.
                          Może jeszcze coś powinienem sprawdzić/wymieć za mi się wezmę za alternator?(oprócz regulatora i aku bo to już sprawdzane)

                          Ps. Pytanie do Cezara : Czy po wymianie alternatora wszystko wróciło do normy?
                          ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                          Komentarz


                            #14
                            Mnie chyba trzeba jeszcze raz wymienić regulator napięcia, ten RN05 jakiś syfny jest. Z jedną lampą mam 14.1V, z dwiema 13V. Ogólnie chujniaa z tym ładowaniem.
                            dirtier, happier

                            www.facebook.com/dalekadroga

                            Komentarz


                              #15
                              Ale wymieniłeś alternator?
                              Aha i jak to wygląda jeszcze z manetkami podgrzewanymi?
                              Mam zamiar założyć ale najpierw muszę z ładowaniem dojść do ładu
                              ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X