Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Praca przedniego zawieszenia - syczy.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Praca przedniego zawieszenia - syczy.

    Pytanko. Wymieniłem olej w lagach. Bez rozbierania, tylko wyciągnięte z półek i płukanie benzyną ekstrakcyjną. Zalane nowym olejem i zamontowane. Gdy zawieszenie pracuje, np. łapię klamkę hamulca i dociskam całym ciężarem ciała na przód, to słychać taki syk. Ja wiem, dźwięk jakby ktoś z katarem (zatkany nos) wydychał powietrze... Czy to jest normalne? Czy może powietrze ucieka na zewnątrz? Lagi nie ciekły i nie ciekną. Oleju było zgodnie z serwisówką ok. 670ml... Nalałem 700ml. Dodam, że przed wymianą też tak syczało podczas pracy. Chodzi o ST750.

    #2
    W/g mnie normalny objaw kiedy ucieka powietrze przy zmniejszaniu objętości lagi.

    Komentarz


      #3
      Jeżeli masz założone gumowe osłony czyli te harmonijki to powietrze przy sprężaniu ucieka przez małe otwory zlokalizowane na ich dole służące do odprowadzania wilgoci. Nie sądzę aby było to powietrze z wnętrza amortyzatora.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Baldur_ Zobacz posta
        Jeżeli masz założone gumowe osłony czyli te harmonijki to powietrze przy sprężaniu ucieka przez małe otwory zlokalizowane na ich dole służące do odprowadzania wilgoci. Nie sądzę aby było to powietrze z wnętrza amortyzatora.
        Faktycznie! To może być to. Popuszczę na próbę opaski harmonijek i sprawdzę czy przestało syczeć

        Komentarz


          #5
          Baldur, miałeś rację... to z harmonijek tak uchodzi z sykiem powietrze

          Komentarz


            #6
            Czyli nie ma się o co obawiać

            Komentarz

            Pracuję...
            X