Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ukraina i Rumunia (Karpaty) - wrzesień 2010

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Ukraina i Rumunia (Karpaty) - wrzesień 2010

    Hej, wybieramy się na początku września na wyjazd motocyklowy.

    Trasa: Wrocław - Bieszczady - Lwów - Stanisławów (Iwano-Frankowsk) - Rumunia - Karpaty, tam trasy Transalpina i droga Transfogaradzka, zamek Poenari (siedziba Wlada Palownika) - Konstanca - tam odpoczynek i kąpiel w Morzu Czarnym - Węgry - Eger - tam dla odmiany degustacje win i znów odpoczynek - Słowacja - Wrocław.

    Czas: 10 - 14 dni licząc od końca sierpnia lub początku września - w zależności od sytuacji w pracach.

    Dystans - 3500 - 4000 km - jak widać bez napinki i bicia rekordów zasięgu, z postojami na zdjęcia, zwiedzanie itd. V śr. zakładamy ok 90 km/h, szczególnie ze autostradą jedziemy tylko do Katowic lub Kraka a drogi w Karpatach mogą być różne

    Budżet - minimalny, z możliwością spania w namiocie.

    Ekipa - jak na razie 3 motocykle: AT, ST i BMW F 800 GS, 3 lub 4 osoby.

    Jeśli ktoś jest zainteresowany podobną trasą, albo nie ma pomysłu na wyjazd w tym terminie, zapraszamy, większą grupą będzie raźniej. Z własnego doświadczenia wiem że do 6 motocykli w grupie daje się opanować dosyć łatwo i bez zbytnich napięć, nawet jeśli temperament i możliwości szoferów i maszyn się różnią.

    pozdrawiam

    #2
    Witaj!

    Chodzi mi po głowie taki temat od dłuższego czasu. Z chęcią się dołączę ale na wiążące deklaracje jest jeszcze za wcześnie. Co do terminu to bardziej leży mi początek września.
    Może na zlocie będzie okazja o tym porozmawiać...?

    Komentarz


      #3
      Hej, fajnie że jest ktoś jeszcze zainteresowany. Co do terminu startu to wrzesień zaczyna się we środę, a planujemy start na sobotę lub niedzielę. Ja mam końcówkę projektu pod koniec sierpnia, kolega od Afryki też ma jakieś terminy. Chciałoby się mieć wszystko gotowe do piątku 27.08 ale wiadomo jak bywa w robocie.
      Więc początek września b. prawdopodobny.
      Zresztą jak się zadeklarujesz że jedziesz na 100% to żaden problem termin wyjazdu dopasować, ewentualnie umówić się już w Karpatach, chyba że Ukraina dla Ciebie b. ważna.

      Co do zlotu to prawie na pewno ST nie będzie poskładana do tego czasu, więc się raczej nie pojawię - chociaż b. chętnie bym wpadł, nawet tylko na sobotę. Tym samym zostaje kontakt mailowo-forumowy i ewentualnie na koniec telefoniczny. Tak czy siak trzymam kciuki żeby było nas więcej.

      pozdrawiam

      Komentarz


        #4
        Witaj. Ja również planuje trasę po ukraińskich Karpatach lecz z ominięciem większych miast.
        Wczoraj Wróciłem z rozpoznania. Byłem na Ukrainie niedaleko polskiej granicy, Przejeżdżałem po raz kolejny przez przejście w Krościenku. Problemów brak.. Reszte będę opowiadał na zlocie. Moja maszyna też się wypowie.
        Im GORZEJ tym LEPIEJ.
        Nikt nie mówił że będzie letko.

        Komentarz


          #5
          W zeszłym roku byłem w Rumunii offroadowo, kusi mnie, żeby w tym roku to powtórzyć, ale ciągle nie mam czasu KTMa przygotować...
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Czy wyklarował wam się plan tej wyprawy? Chętnie się przyłącze. Mam zamiar jechać na południe między 8 a 23 września.

            Komentarz


              #7
              Hej

              Ja też mysłełem o wyprawie na początku września w tamtym kierunku Dajcie proszę znać czy coś Wam się klaruje w tym temacie. Podaje też maila priv: r-a-w(at)wp.pl

              pozdro

              Komentarz


                #8
                Jeśli chcesz, to w połowie września jadę do Słowenii, kawałek Włoch i Chorwacji będzie. Na tydzień czasu. Śmiga ze mną plastik - GSX600F. Następują w tej chwili przygotowania.
                Jedziemy popić, pozwiedzać, najeść się, taki lajt. Powrót planuje przez chyba Niemcy - jak zdążę.
                Ostatnio edytowany przez LukaSS; 4.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #9
                  Wybieram się w podobną trase, start między 8 a 10 września. Na pewno punktem obowiązkowym jest transalpnia. Poniżej podaję proponowaną trasę, ale jeśli ktoś chciałby się przyłączyć to oczywiście kwestia trasy jest otwarta.

                  Czy waszym zdaniem transalpine da się przejechać na oponach Michelin Anakee, czy tez konieczna jest kostka?

                  Jeśli ktoś ma ochotę się przyłączyć to moje gg: 1777160

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez maykel Zobacz posta
                    Wybieram się w podobną trase, start między 8 a 10 września. Na pewno punktem obowiązkowym jest transalpnia. Poniżej podaję proponowaną trasę, ale jeśli ktoś chciałby się przyłączyć to oczywiście kwestia trasy jest otwarta.

                    Czy waszym zdaniem transalpine da się przejechać na oponach Michelin Anakee, czy tez konieczna jest kostka?

                    Jeśli ktoś ma ochotę się przyłączyć to moje gg: 1777160
                    Poczytaj troche relacji z wypraw w tamte rejony, pooglądaj zdjęcia i wyciągnij wnioski. A relacji jest sporo.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X