Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

chłodnica do ST

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    chłodnica do ST

    Witam, czy ktoś ma może u siebie zamontowaną chłodnicę od Tico i orientuje się, czy one są z tym zaworkiem bezpieczeństwa ( śrubą ).
    Zastanawia mnie również, czy idealnie pasują - podobno są trochę mniejsze, ale montaż identyczny??

    kupować czy szukać oryginału?

    znalazłam coś takiego


    #2
    Jeżeli ma mniejszą pojemność w litrach to lepiej się zastanowić,zależy od tej rożnicy 50 czy 100 ml to rożnicy nie zrobi bo nowa ma lepszy przepływ ale wiecej w terenie czy w korku już może problem robić
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      a może rozwiązanie z dwiema po bokach i w środku chłodnica oleju widziałem już w tersie coś takiego
      cooler1.jpgImage2.jpg

      Komentarz


        #4
        a chłodnicę można od drz 400 zaadoptować bądź od AT

        Komentarz


          #5
          od AT to jest ta podwójna, wolałabym już bez większych kombinacji coś wsadzić, nie wiem, czy to będzie takie proste, ale dzięki za pomysł

          Komentarz


            #6
            taka od tico od samych wibracji sie rozleci kiedys kupowałem taka za 100 zł do corsy i była na sztuke

            Komentarz


              #7
              do tych z AT i tej na olej to tylko poprzeczkę trzeba by dokręcić co zepnie to wszystko razem i mocujesz do ramy

              Komentarz


                #8
                Ta od tico na pewno bezboleśnie nie podejdzie. Pomijając to, że inne mocowania wydaje się też za wysoka + trzeba by zlikwidować ten korek.
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Ja bym kupił używkę oryginalną. Przynajmniej montujesz bez rzeźbienia. Tylko wypatrzeć jakąś świeża z wyglądu.
                  Popytać ludzi co mają aukcje z moto na części.
                  Przed montażem sprawdzić szczelność-uszczelnić wyjścia i nawet buzią nadmuchać. Brzmi głupio ale działa. Kleiłem tak kiedyś chłodnicę żaby na szybciora zrobić i jechać.
                  Profesjonalnie to robią za pomocą kompresora i wanny wody.

                  Jeśli nasz lekko uszkodzoną swoją to można dać do zakładu gdzie lutują chłodnice, zrobiłem tak kiedyś w aucie. Ale nie wiem czy się opłaca bo parę dych to kosztuje z za 100zł kupisz pewnie spokojni używkę.

                  Komentarz


                    #10
                    Miałem kiedyś namiar na warsztat gdzie wymieniają cały środek chłodnicy - zostawiają tylko krawędzie stare w raz z mocowaniami. dolotami. Kosztowało to jakieś zupełnie sensowne pieniądze.
                    Tylko nijak nie pamiętam gdzie to widziałem...

                    EDIT: bodajże to była ta firma: http://www.chlodnice.gliwice.pl/chlodnice.html
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Tym bardziej można zastanawiać się nad naprawą. Przynajmniej będzie na pewno szczelna, inna rzecz na jak długo.

                      Szkoda Adam że nie ma "odwrotnych" warsztatów gdzie zostawili by środek chłodnicy i wstawili by go w nową ramkę
                      Bo ze trzy razy padła mi chłodnica i tak że puszczała przy łączeniach rur w ramce.
                      Ale to w aucie a tam kamieniami z pod koła nie dostaje.
                      Ostatnio wymieniłem chłodnice po przebiegu prawie 400 000km bo pękła cholerna plastikowa złączka/rura, nawet korozji nie było po nastu latach. Nowy akcesoryjny badziew na pewno tyle nie wytrzyma.

                      sory za na nie na temat, musiałem coś napisać bo już flaki mi się wywalają od nudnej roboty

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X