Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

ROGAL - czyli najlepszy sposób na bagaż w enduro...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Tractinatora miał Marcinjunak bardzo go chwalił ma teraz Trusek i nie narzeka. Fajna opona do niedawna nie miała homologacji na drogi publiczne ale już ma.

    Komentarz


      #17
      u huberta na minskiej widziałem ulotke i narobili chyba 6 rodzajów na różny teren , ale ogólnie chyba strasznie twarde są i na mokrym makabra...

      Komentarz


        #18
        Na Bałkany to brałem i guma sprawdziła się bardzo dobrze - jest bardzo twarda, więc nawet jak uleciało powietrze to trudno było się połapać, że jedzie się na kapciaku Na czarnym, po wyząbkowaniu, baaaaaardzo jęczy Ale nie mam deflektora, wiec specjalnie mi to nie przeszkadza. Na mokrym wolałem nie próbować mocnego hamowania. Kilka razy ładnie mi ujechała na mokrych kamieniach, to wystarczy. Ale czego oczekiwać po taniej gumie? Na pewno dużym plusem jest jej wytrzymałość na czarnym. Poniżej fotka po ponad 1000km

        Nie bałbym się więc na niej robić tras po 10-12tys.km. Swoją wyząbkowałem dopiero w PL ostrą jazdą po mieście Wcześniej, przez ponad 3tys.km praktycznie nie schodziła, oczywiście poza ubytkami od ostrych kamieni.
        Ostatnio edytowany przez ArturS; 427.

        Komentarz


          #19
          rogal XL na XTZ 1200






          puszcza notecka wymiata!!!
          www.21brothers.eu - wytwórnia ROGALI i innych wypieków
          www.orangepower.pl - Forum fanów MPO

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez ex1 Zobacz posta
            wiesz co z workiem nie ma problemu, tyle tylko czy aby na pewno może być szyty? taki szyty nie klejony czy zgrzewany worek przy dużej ulewnie będzie puszczał na szwach trzeba by je podkleić aby było dobrze...

            A czy z podklejaniem jest aż taki problem? (nie znam zupełnie technologii robienia takich wytworów). Muszę sprawdzić mój worek crosso jak jest robiony. Po zastanowieniu sie doszedłem też do wniosku, że materiał z rogala byłby zbyt gruby na worek, było by problematyczne rolowanie zamknięć...
            hominis est errare, insipientis in errore perseverare
            Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

            Komentarz


              #21
              puszcza notecka wymiata!!!
              Byłem już 7 albo 8 raz na wakacjach w tamtych regionach. Tylko jeden motongiem, co prawda bardziej po czarnym jeździł, ale szutry też były

              Komentarz


                #22
                Onże rogal 30L na nowej małej Tenerce. Hula bez zarzutu.


                Tak jak pisze Erwin, kompletny bagaz uzupełnia się o worek, np. z namiotem, karimatą itp.
                Nie wiem, czy sam rogal XL to pomieści (zwlaszcza ze worki roznej wielkosci mozna dobierac).
                Ale to juz kazdy indywidualnie
                Sowizdrzał
                KTM 750 6T
                Nie wierz, nie bój się, nie proś!

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez sowizdrzal Zobacz posta
                  Onże rogal 30L na nowej małej Tenerce. Hula bez zarzutu.


                  Tak jak pisze Erwin, kompletny bagaz uzupełnia się o worek, np. z namiotem, karimatą itp.
                  Nie wiem, czy sam rogal XL to pomieści (zwlaszcza ze worki roznej wielkosci mozna dobierac).
                  Ale to juz kazdy indywidualnie
                  Ten worek Luisa - jaką masz pojemność, sam zastanawiam się nad kupnem i nie wiem czy wziąć 50 czy 70L...

                  ps. Bałkany - bardzo fajna wyprawa!
                  Ostatnio edytowany przez Kristof; 3025.

                  Komentarz


                    #24
                    Ma ktoś rogala xl na swojej ST ?

                    Komentarz


                      #25
                      Gandalf ma. Moja mała teresa ma podobnie szeroką dupę - XL pasi jak ulał

                      Komentarz


                        #26
                        ja mam 40L na ST i dwa naprawdę duże (~ 10 tyś, każda możliwa pogoda) oraz kilka mniejszych wyjazdów z nią. Perfect. Polecam.
                        Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                        Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                        Komentarz


                          #27
                          Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
                          Gandalf ma. Moja mała teresa ma podobnie szeroką dupę - XL pasi jak ulał
                          Ja nigdy nie myślałem o rogalach, bo drogie i jakoś tak kufry wydawały mi się bardziej wygodne i takie cywilizowane - jak świat światem większość moto z nimi jeździ to chyba muszą być dobre
                          Ja już teraz mam dwa ... pierwszy (ten o którym Artur móówi dostałem z drz'tą) to 30 L i po jednym wypadzie stwierdziłem, że kufry to na bok odkładam i pozostawiam tylko dla tego że moto zacniej się prezentuje - jako emerytowane turystyczne enduro.
                          30 L było trochę małe na tygodniowy wypad więc pod choinkę wcisnęło się XL (chyba 50 L)
                          Wracając do Twojego pytania - jeszcze bardziej pasuje na szerokim siodle jakie mają tereski. Nawet na krótkie wypady - można go ściągnąć paskami kompresującymi rogala, ze siedzi jak przyspawany przez cały wyjazd.
                          Jeśli mogę doradzić to warto wziąć z "miejscami na butelki" (nie wiem jak fachowo się nazywają). 2 zewnętrzne kieszenie z powodzeniem mieszczące butelki 1,5L z zabezpieczeniem przed zgubieniem zawartości. Pomieszczą dużo (jedną wykorzystywałem jako narzędziówkę) i są na wierzchu, tzn. pod spodem, ale jest łatwy dostęp i nie przeszkazają.


                          to jest stara wersja (bez udoskonaleń) odpowiednika Xl - pokazująca sposób działania pasków kompresujących

                          IMG_9919.jpg


                          porównanie 30 i 50 (w głębi) ... niestety najlepsze foto jakie znalazłem :/

                          IMG_0907.jpg
                          co prawda nie jest to jakaś super laska, ale tu przecież nie o to chodzi (wybacz tom)
                          Ostatnio edytowany przez Gandalf; 3098.

                          Komentarz


                            #28
                            Dzięki !
                            Swoją drogą ciekawy wąs
                            Ostatnio edytowany przez Boncki90; 4085.

                            Komentarz


                              #29
                              a jak ma się rogal vs tłumik? czy w przypadku ST nie ma ryzyka jarania rogala?

                              Komentarz


                                #30
                                nie ma.
                                Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                                Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X