Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dźwignia zmiany biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    dźwignia zmiany biegów

    Witam, czy ktoś z Was zmieniał dźwignie biegów na dłuższą ?Otóż po zakupie butów enduro jest problem przy zmianie biegów za cholerę noga sie nie mieści ,kombinować czy też można kupić już pasującą ?ale od czego?

    #2
    Spawarka i przedłuzasz
    Enduro nie klęka
    R 1100 GS '99 - limonka
    Pajero 3.2 DiD '03

    Komentarz


      #3
      A po co dłuższa? Wystarczy ją podnieść na wielowypuście i po sprawie
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        tylko rozsądnie - ja przesunąłem na górnym o 2 ząbki i wchodziła mi tylko jedynka
        ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
        FB: http://www.facebook.com/kamilltee

        Komentarz


          #5
          Wysokość dźwigni reguluje się śrubą rzymską, luzujesz dwie nakrętki na cięgle i kręcisz jego środkiem do takiego położenia które ci odpowiada. Cięgło jest pod deklem przy lewym podnóżku. Ja także korygowałem położenie po zakupie butów, musiałem sporo podnieść żeby stopa się mieściła.

          Komentarz


            #6
            w ekstremalnym przypadku (rozmiar buta 48) trzeba podciąć dekiel i śrubę rzymską żeby skrócić układ.

            Komentarz


              #7
              dzięki ,pomogło, dokręciłem śrubę rzymską na max, przekręciłem o 3 ząbki dzwignie trochę jeszcze mało ale i tak dużo lepiej

              Komentarz


                #8
                U mnie wcześniejszy właściciel dospawał jakby drugą stopkę bo miał problem z przekładaniem nogi(łękotka mu nie pracowała dobrze) i powiem, że fajne rozwiązanie, wkładam nogę pomiędzy dwie dzwignie i tylko dół lub góra bez żadnego przekładania.

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez tublasek Zobacz posta
                  U mnie wcześniejszy właściciel dospawał jakby drugą stopkę bo miał problem z przekładaniem nogi(łękotka mu nie pracowała dobrze) i powiem, że fajne rozwiązanie, wkładam nogę pomiędzy dwie dzwignie i tylko dół lub góra bez żadnego przekładania.
                  Przy upadku noga też się ładnie wysuwa z takiego wynalazku, czy stopa zostaje pomiędzy dźwigniami?
                  "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                  Komentarz


                    #10
                    podwójną dżwignię sporo klasycznych motocykli miało w serii kiedyś(BMW.M 72,K 750,parę anglików) i jakoś krzywdy nikomu to nie robiło
                    Tyle,że tam to było w układzie palce-pięta.
                    Ostatnio edytowany przez piotr13; 156.
                    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
                      podwójną dżwignię sporo klasycznych motocykli miało w serii kiedyś(BMW.M 72,K 750,parę anglików) i jakoś krzywdy nikomu to nie robiło
                      Tyle,że tam to było w układzie palce-pięta.
                      To jest całkiem inna sytuacja
                      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                      Komentarz


                        #12
                        ja mam chyba najmniejszą z tu obecnych stopę, a też mam ten problem

                        Komentarz


                          #13
                          ja ustawiałem na maxa i lipa, dospawałem i co lepsze przy glebach wraca na swoje miejsce, a wcześniej musiałem odginać bo haratała po pokrywie.

                          Komentarz


                            #14
                            Dlatego ja mam dospawane przedłuzone i składane
                            Enduro nie klęka
                            R 1100 GS '99 - limonka
                            Pajero 3.2 DiD '03

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez trocin Zobacz posta
                              Dlatego ja mam dospawane przedłuzone i składane
                              a od czego zaadaptowałeś

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X