Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[750] Prowadzenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Prowadzenie

    Jestem przewrazliwiony czy Tereska prowadzi się "gumiasto". Czy ktoś a Was wywalil u siebie te gumki (silentblocki) w kierownicy? Na asfalcie podczas jazdy z pasażerem przy ostrym hamowaniu, kiedy ciężar ciala idzie na kierownice mam wrażenie jakby "chodziła" na boki. W terenie szczegolnie w piasku wydaje mi sie , że jest pewne opoznienie reakcji (dzis gleba na piachu i pekniety boczek ). Bo jesli taka uroda tego zawieszenia to rozgladam sie za WP.




    Sorki ale pomyliłem chyba działy, prosze admina o przeniesienie.
    Ostatnio edytowany przez rumpel; 2716.

    #2
    No na pewno nie będzie się to prowadziło tak samo jak 20 lat nowszy KTM. Te gumki bywają irytujące, u mojej ST były unieruchomione odpowiednio dobranymi podkładkami.

    Zawias WP ciężko jest wsadzić do ST.
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Czyli tak ma byc i już, tym wiekszy rispect dla smigajacych tą gumiasta babcia w terenie. Ktoś coś juz motal z zawiasem? Co wchodzi w miare prosto i jakie macie patenty na te gumki (oprócz podkładek )

      Komentarz


        #4
        Ja u siebie w 660 wywaliłem gumy z kierownicy, i polecam każdemu.

        Komentarz


          #5
          Może masz nie dokrecone dobrze te mocowania? Od dolu sa 2 sruby, sprawdz.
          U mnie sa zalozone podwyzszenia i mimo to kieruje sie pewnie. Mialem wywalic te gumy, ale w razie gleby dobrze amortyzuja i kierownica sie tylko krzywi, prostuje ja i dalej, a jak nie ma gum i bedzie na sztywno to co ustąpi przy glebie?
          Enduro nie klęka
          R 1100 GS '99 - limonka
          Pajero 3.2 DiD '03

          Komentarz


            #6
            Rumpel, KTMa z tego nie zrobisz - zostaw sobie terese na zloty tetryków akceptując jej niedomagania...

            ps.
            na FB zobacz Veselin Dimitrov
            ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
            FB: http://www.facebook.com/kamilltee

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez rumpel Zobacz posta
              Jestem przewrazliwiony czy Tereska prowadzi się "gumiasto".
              Masz racje, nic z tym nie zrobisz bo to ... i tyle. Walczyć można zawsze i ze wszystkim pytanie tylko po co.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                Masz racje, nic z tym nie zrobisz bo to ... i tyle. Walczyć można zawsze i ze wszystkim pytanie tylko po co.
                Bez przesady, warto walczyć z tym co jest. W ST sporo można poprawić, często bez dużych ingerencji. N.p. progresywne sprężyny na szosę, czy właśnie te tulejki.
                Z tego co zauważyłem to problem miękkich silentblocków zależy od egz. - w niektórych prawie jest to niewyczuwalne, a w innych kierownica lata jak chce. Pewnie zależy to od stopnia zużycia.
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Dostałem na PW pytanie jak usztywnić te silentblocki za pomocą podkładek, więc może od razu wkleję też tutaj dla wszystkich.

                  Jak ściągniesz kierownicę i jej mocowania (takie mostki) to zobaczysz, że silentblock składa się z metalowej beczki wypełnionej gumą z której wystaje tulejka, przez którą przechodzą śruby tych mostków.
                  Ta tulejka jest najwyższym elementem silentblocku. Trzeba dobrać podkładki tak, aby ich grubość była równa wysokości na jaką wystaje ta tulejka ponad resztę silentblocku, średnica zewnętrzna == średnicy całego silentblocku i średnica wewn. == średnicy zewnętrznej tulejki (tak aby tulejka wchodziła w nakładkę). Potrzebujesz 4 takich podkładek (góra+dół * 2 silentblocki), choć często jest problem, bo ta tulejka jest zowalizowana od zużycia - trzeba kombinować z pilnikiem (doszlifować wewnętrzny otwór). Jak poskręcasz toto w całość podkładki zablokują silentblock (może nie na beton, ale bardzo znacznie).


                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    Wrzucam pare fotek jakich ja uzylem podkladek. W 660 tulejka wenetrzna ta w ktora wchodzi sruba ma 15mm srednicy, mozna dostac zblizone podkladki w kazdym sklepie budowlanym ale i tak trzeba bedzize otwor powiekszyc o te 0,5mm conajmniej bo jesli podkladka nie oprze sie na zewnetrznej scianie silentblocku to dupa (kierownica dalej jest malo sztywna ), a zreszta te podladki maja grubosc 2,5mm i to jest za malo o te 0,5mm ;/
                    Zrobilem wiec tak ze kupilem podkladki o wiekszej srednicy wewnetrznej o 2mm tj. 17mm sa one luzne ale po skreceniu nie ma to raczej znaczenia no i maja grubosc troche ponad 3mm a tyle juz wystacza zeby bylo to sztywne.
                    Tak zrobilem wczesniej, wchodzilo to ciezko i chyba nie do konca ale sie samo trzymalo



                    Teraz Zastosowalem takie podkaldki i ciasniej to siedzi no i czuje duza poprawe







                    Nie jezdzilem jeszcze po tej modyfikacji ale jutro bede mial okazje wiec napisze czy jest lepiej chociaz trochu ;D Dzieki Fxrider za rade
                    Take care of your Tenere she will take care of you

                    http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

                    Komentarz


                      #11
                      Ahoj Szanowni,
                      staram się krok za krokiem eliminować niedomagania steranej wiekiem maszyny. Tym razem padło na opisywane w tym wątku tuleje - szukam alternatywnej do Kedo.com możliwości zakupu lub wykonania tych elementów. Ogłoszenie z Allegro dotyczące aluminiowych tulei niestety już jest w archiwum i nie potrafię znaleźć namiarów na wystawiającego.
                      Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                      Komentarz


                        #12
                        Esi i jak wypadły testy jest lepiej?

                        Komentarz


                          #13
                          Zrobiłem prawie tak jak kolega esi. Na dole musiałem dać dwie podkładki 30/17/3mm i do tego podkładkę z mniejszą dziurą, aby podkładka sprężynująca mogła się oprzeć. Z lewej strony jest cacy, ale z prawej przez mocowanie haka do przewodu hamulcowego zabrakło miejsca, żeby wsunąć zawleczkę. Luzy ustąpiły, jest super (oprócz tego, że bardziej czuję te na główce ramy). Polecam to rozwiązanie.

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X