Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy własną olejarkę, krok po kroku.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #91
    Zamieszczone przez Kaytec Zobacz posta

    - - - Zaktualizowano - - -



    Kiedyś popsikałem stary łańcuch smarem grafitowym - po 50km ani śladu smaru, a łańcuch czysty jak rolki u ciebie. Stawiam że to przez to.

    Ale na bocznych ogniwach jest mokry, także raczej smarowidło jest ok. Jest dość gęste i bardzo lepkie w porównaniu ze zwykłym hipolem. Jakiś tam producent olejarki (nie pamiętam nazwy) też zaleca taką mieszankę.


    Dzwoniłem do ASO mogą mi załatwić ślizg dopiero na sobotę, a w sobotę z rana jadę, także to odpada.

    Teoretycznie jeżeli olej jest na ogniwach z obu stron i pomiędzy rolką, a także na zębach zębatki to chyba nie powinno nic się dziać?
    Jak nie to jeszcze może spróbować z psikać smarem z puchy i przejechać się trochę. Potem zobaczyć, czy smar jest na rolkach, czy go "coś" wytarło

    Komentarz


      #92
      A nie przyszło ci do głowy że łańcuch jest teraz bardzo czysty i po prostu na rolkach nie widać oleju, dotknij palcem samej rolki i zobacz czy została tłusta plama. Ja ganiasz tylko po suchym asfalcie to łańcuch nie łapie brudu a olej z olejarki pomaga go wymywać dodatkowo.

      Komentarz


        #93
        Była to pierwsza rzecz jaka sprawdziłem. Rolki były suche

        Komentarz

        Pracuję...
        X