Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawianie poziomu paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
    8 tys.? Kto tak wysoko jeździ na co dzień? Jeździj, nie szukaj dziury A przy 7-8 tys. obr działa już tylko dysza główna, oczywiście poziom paliwa jest tu też ważny.

    jak będzie mało paliła, to dziury szukał dalej nie będę

    na razie nie miałem szans na testy drogowe
    "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
    =>
    Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

    Komentarz


      #17
      wracam do tematu ustawień zrobiłem zdjęcia
      IMAG1097.jpg
      tak należy ją naciąć i aby zniwelować wpadniecie jej głębiej podnosimy o jeden ząbek do góry
      IMAG1096.jpg
      jak już ją przytniemy, przestawimy i włożymy na miejsce to należy ją poruszać a sama wpadnie na miejsce
      IMAG1095.jpg
      tu powinno być 11 milimetrów
      IMAG1094.jpg
      Ostatnio edytowany przez grubens; 174.

      Komentarz


        #18
        Czego dotyczą pierwsze 3 zdjęcia i opisy do nich?

        Komentarz


          #19
          pierwsze 2 jak zrobić żeby się iglica się nie zużywała a kolejne 2 to jak nastawić poziom paliwa w komorze pływakowej za pierwszym podejściem bez potrzeby uruchamiania silnika i zalewania gaźników za każdym razem

          Komentarz


            #20
            Skąd wiesz, że powinno być 11 mm?
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #21
              od mądrych ludzi co jak usłyszeli że mierzę to rurką to w konwulsyjnym śmiechu sprzedali mi ten patent i narazie się sprawdza

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez grubens Zobacz posta
                od mądrych ludzi co jak usłyszeli że mierzę to rurką to w konwulsyjnym śmiechu sprzedali mi ten patent i narazie się sprawdza
                co to znaczy, że się sprawdza? skąd wiesz, że poziom paliwa jest właściwy? czy po ustawieniu na 11mm, zmierzyłeś potem wszystko po złożeniu?


                patent jest ciekawy...

                widzę tylko jedną jego wadę. a mianowicie, brak gwarancji że każdy zaworek iglicowy będzie tak samo współdziałał z kanałem dolotowym w pływaku.
                a to oznacza, ze 11 mm może dawać w każdym gaźniku różne rezultaty.
                "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                =>
                Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                Komentarz


                  #23
                  Dlatego na pewno trzeba to zweryfikować potem "oficjalną" metodą. Niemniej można to traktować jako punkt wyjścia do ustawiania.
                  W niektórych motocyklach ustawianie wysokości pływaka to standardowa metoda, czasem są podane dane dla obydwu (wysokość pływaka i poziom paliwa).
                  Z praktyki wiem, że zwykle problemem jest odpowiednie ustawienie gaźnika, bo kilka stopni różnicy w pochyleni może dawać różne wyniki.
                  sigpic

                  Komentarz


                    #24
                    ... i w jakim stopniu jest zużyty amortyzator w iglicy pływakowej. Róznica pomiędzy zużytym a nowym amorkiem na końcu pływaka może dać róznicę kilku mm.

                    Jednak patent i tak ciekawy
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #25
                      Ustawiłem tak i zobaczymy co z tego wyjdzie

                      Komentarz


                        #26
                        Zamieszczone przez Jaro-Ino Zobacz posta
                        Ustawiłem tak i zobaczymy co z tego wyjdzie
                        zmierz jeszcze rurką ale u mnie jest ok po pomiarach standardową metodą

                        Komentarz


                          #27
                          Zamieszczone przez _ja Zobacz posta
                          wczoraj ustawiałem poziom paliwa. dodam, że mam zupełnie nowe dysze, rurkę emulsyną oraz iglicę. Spalania na razie nie znam (a to będzie najlepszy wyznacznik).
                          I jak ze spalaniem teraz?


                          Czy ktoś ustawiał już na te 11 mm? Jak wychodzą późniejsze pomiary za pomocą rurki?
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            #28
                            Przepraszam za zwłokę. Nie zauważyłem odpowiedzi

                            Spalanie nie jest rewelacyjne - przy moim stylu jazdy wychodzi delikatnie ponad 7. jeśli jadę w grupie, to spada w okolice 6.

                            Nic już więcej nie będę regulował
                            "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                            =>
                            Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                            Komentarz


                              #29
                              Witam
                              czy któryś z Was korzystał z metody ustawienia poziomu paliwa alla grubens?
                              Czy weryfikowanie poziomu paliwa metodą klasyczną może odbywać się na odpalonym moto, bądź czy powinno??

                              Komentarz


                                #30
                                Sprawdzenie poziomu paliwa w komorach pływakowych powinno odbywać się w warunkach zbliżonych do warunków pracy czyli z udziałem zaworków iglicowych i wywieranym ciśnieniem. Takie postępowanie wykluczy ewentualną nieszczelność zaworków czyli niekontrolowany przyrost poziomu paliwa.
                                Do uzyskania wymaganego ciśnienia w ST jest pompa paliwowa.
                                W warunkach warsztatowych z powodzeniem stosuję "kroplówkę" z odpowiednio długim wężykiem, który umożliwia uzyskanie dowolnego słupa paliwa.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X