Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawianie poziomu paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Ustawiałem na te 11 mm - zgodnie z przeczuciami, rozbieżność wyników jest niezła:
    Lewy gazior - wyszło 11mm poziomu paliwa nad kreską!
    Prawy gazior - wyszło idealnie 6mm
    Walczyłem trochę wczoraj z tematem - aby się nie namęczyć sugeruję zmianę poziomu (wyginanie blaszki) robić na założonych gaźnikach, po odkręceniu samych komór pływakowych. Najpierw jednak trzeba wiedzieć który punkt blaszki jest odpowiedzialny za zamykanie zaworka, powinno być widać punkt lekkiego wytarcia od śruta zaworka - do tego trzeba najpierw rozebrać i pooglądać na stole, aby wiedzieć gdzie wyginać blaszkę. Na założonych gaziorach, po zdjęciu pokryw, małym śrubokrętem da się te blaszki lekko przeginać. Mi się udało za 3-4 razem w sumie oba (bo zmieniałem zaworki jeszcze i ten prawy też musiałem na nowo).

    P.S.
    Po ch*j ktoś tą kreskę zrobił tak nisko - gdyby była na właściwym poziomie to bardzo łatwo na oko by się dało ten 1mm tolerancji ustawić, a w obecnym przypadku podejście tam suwmiarką jest strasznie upierdliwe.

    P.S.2 - dla potomnych
    Ustawiłem w jednym garze poziom 4mm - myślałem że nie będzie to takie istotne i chciałem zobaczyć jak się jedzie. Na jedno wyprzedzanie wystarczało obrotów na maksa, na drugie wyprzedzanie już nie było. Prędkość stabilizuje się na 115 km/h, tj. 5000 obr i dalej ciągnąć nie chciał. Chwile trzeba było pojechać 80-90 żeby się poziom podniósł i można było znowu raz wyprzedzić
    Przy normalnym wolnym jechaniu, do 100 km/h silnik chodził idealnie.
    Ostatnio edytowany przez dzik312; 495. Powód: P.S.2

    Komentarz


      #32
      Zamieszczone przez grubens Zobacz posta
      wracam do tematu ustawień zrobiłem zdjęcia
      [ATTACH=CONFIG]11229[/ATTACH]
      tak należy ją naciąć i aby zniwelować wpadniecie jej głębiej podnosimy o jeden ząbek do góry
      [ATTACH=CONFIG]11230[/ATTACH]
      jak już ją przytniemy, przestawimy i włożymy na miejsce to należy ją poruszać a sama wpadnie na miejsce
      [ATTACH=CONFIG]11231[/ATTACH]
      tu powinno być 11 milimetrów
      [ATTACH=CONFIG]11232[/ATTACH]
      Co daje to przycinanie podkładki na iglicy ?

      Komentarz


        #33
        Iglica wpada głebiej i nie jest w miejscu w którym jest wyrobiona.
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #34
          Szczerze mówiąc też po raz pierwszy spotykam się z taką a metodą mierzenia poziomu paliwa. We wcześniejszych sprzętach(DR-kach) ustawiałem poziom paliwa jak kolega z 17 posta na wymontowanym i odwróconym do góry nogami gazniku-zawsze skutkowało i nie potrzebna była weryfikacja. Szczerze mówiąc metoda z manuala lekko upierdliwa jest gdyż konieczne jest kilkukrotne (przy odrobinie pecha kilkunastokrotne) zalewanie i spuszczanie wachy oraz odkręcanie komory pływakowej w miejscu gdzie tylko małe japońskie rączki czują się swobodnie. Poziom te 5,1-6,1mm ma być ponad kreske na gaźniku. Czy ta kreska to łączenie komory pływakowej z korpusem gaźnika(na lini uszczelki komory pływakowej)?

          Komentarz


            #35
            PodepnÄ™ siÄ™ pod temat.
            W rurce przelewowej prawego gaźnika (od strony sprzęgła), która idzie pod spód motocykla - pojawia mi się benzyna (np. przy odkręconym kraniku).
            Nie że leci jak krew z nosa, ale pokazuje się benzyna.
            Z tego co czytałem, powinienem wstępnie obwiniać, albo zbyt wysoki poziom paliwa, albo nieszczelny zaworek iglicowy.
            Teraz moje pytanie - czy najlepiej, gdybym z góry kupił dwa nowe zaworki a następnie bawił się w ustawianie poziomu?
            Czy jednak próbować najpierw ustawić sam poziom?
            Po prostu nie wiem, czy będę w stanie właściwie ocenić stan tego zaworka, a chciałbym uniknąć 2 x pierdzielenia się z tym.

            Komentarz


              #36
              Wymień zaworki - bez ich wymiany będziesz się męczył.

              Komentarz


                #37
                Poziom właśnie sprawdziłem. W obu gaźnikach jest taki jaki ma być.
                I o ile wczoraj pisałem, że na końcówce prawego wężyka przelewowego było wilgotno od paliwa, tak przy dzisiejszych zabawach zero, sucho.
                Czy mam rozumieć, że to właśnie najprawdopodobniej szwankuje mi zaworek iglicowy? Że raz się domknie, a raz nie?

                Komentarz


                  #38
                  Na ustawianie poziomu paliwa metodą wężykową zmarnowałem wczoraj czas od 8:00 do 13:00.
                  Najnormalniej w świecie dostawałem nerwicy, i pierwsze co zrobiłem to wywaliłem śrubki na krzyżak i zastąpiłem imbusowymi. Wtedy już poszło jako tako, co nie zmienia faktu, że pierwszy gaźnik udało mi się ustawić za 6x.
                  Drugi za 4x a na pokrywie gaźnika wydrapałem sobie obydwie linie z 5,1 i 6,1.
                  Włożenie suwmiarki w to miejsce jest dość problematyczne.
                  Pomysł z mierzeniem 11mm do pływaka jest fajnym patentem ale nie wiem czemu u mnie były rozbieżności.
                  Poprzedni właściciel nie wiem co robił ale miałem poziom ponad 10,5 mm powyżej kreski. Paliła jak smok a prawy tylny kierunek okopcony.
                  Zrobienie synchro to już bajka przy poziomach paliwa.
                  Dobrze, że miałem lusterko na teleskopiku bo tej śruby do regulacji nie dostał bym chyba nigdy.

                  Komentarz


                    #39
                    Bezy - właśnie taki jest problem z zaworkami - "przycinają" się co jakiś czas i to świadczy o ich zużyciu - stąd problemy - "nie zakręciłem kranika i kałuża pod motocyklem" itp ..

                    Dziunek69 - dlatego niektórzy mają "wykończoną głowicę" na stole która służy do ustawiania poziomu paliwa - jest wygodniej
                    Ostatnio edytowany przez czeczen; 402.

                    Komentarz


                      #40
                      O widzisz, to jest pomysł warty uwagi.
                      Powoli będę sobie organizował takie pomoce.

                      Komentarz


                        #41
                        Z moich obserwacji wynika, że do zabaw z poziomem paliwa przydałby się prawdziwie gumowy wężyk (przeźroczysty) a nie igielitowy, który się zagina, bo jest zbyt sztywny.
                        Po drugie - fajnie, żeby zakończony był tak jak w serwisówce tj. szklaną rurką z podziałką.
                        Na allegro dostępne szklane pipety z podziałką. Można z tego coś fajnego wystrugać.

                        Komentarz


                          #42
                          A pomiaru dokonujecie też na odpalonym moto?? Ja zrobiłem to i stan faktyczny różnił się nieco...

                          Komentarz


                            #43
                            Robiłem i tak, i tak, bo też nurtowało mnie to pytanie.
                            Jednak różnicy nie zauważyłem. Poziom wydawał się taki sam.
                            Sam tzw. pomocniczy zbiornik z paliwem mam dosyć wysoko.

                            Komentarz


                              #44
                              Koniec końców wystrugałem sobie "przyrząd" podobny do tego z serwisówki.
                              Może zacznę handlować na allegro
                              Dopiero teraz wiem, że prawidłowego poziomu jednak nie miałem...
                              Zaworki iglicowe, za radą Czeczena też profilaktycznie wymieniłem.
                              W każdym razie niezłą miałem dziś inhalację benzyną. Aż w oczy gryzło

                              Komentarz


                                #45
                                podepnę się pod temat. Teresa pali jak ził na mrozie, a bak starcza na jakie 300 km z hakiem. Chodzi o sprawdzenie poziomu. Czy 5,1mm to jest poziom paliwa na wysokości kreski obudowy pływaka, czy to ma być KRESKA +5,1MM bo to generalnie duża różnica. Wolę dopytać niż mieć potem mieć moc jak motorynka

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X