Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawianie poziomu paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Ustawianie poziomu paliwa

    W serwisówce twierdzą, że ustawienie poziomu paliwa w komorach pływakowych powinno się odbywać po nagrzaniu silnika. po co?

    no i jeszcze jedno. teoretycznie, pływak i zaworek iglicowy powinny odcinać dopływ paliwa bez względu na jego ciśnienie. czy zatem można ustawić właściwy poziom paliwa z pominięciem pompy, podłączając zbiornik z benzyną (mały, zrobiony w celu regulacji) bezpośrednio do gaźników?
    "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
    =>
    Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

    #2
    Jeśli chodzi o nagrzewanie - nie mam pojęcia, nie kojarzę tego nawet. Nigdy tak nie robiłem. Jesteś pewien, że nie chodziło tam o synchronizację ?
    A propo regulacji to ja właśnie to ustawiałem na zbiorniczku serwisowym. Teoretycznie większe ciśnienie pompy mogłoby spowodować, że zaworek będzie się zamykał przy ciut wyższym poziomie paliwa.
    Dla spokojności można po ustawieniu wszystkiego nagrzać moto i wtedy finalnie sprawdzić poziom już na pompie.
    sigpic

    Komentarz


      #3
      "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
      =>
      Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

      Komentarz


        #4
        Hey

        Niedawno przeprowadzałem czyszczenie i synchro gaźników i przerabiałem temat poziomu paliwa. Otóż na "krótko" poziom paliwa miałem równo z kreską na obudowie a z pompą ok 5mm powyżej wiec różnica jest i to istotna.

        Czy ktoś jeszcze zaobserwował taką zależność?

        Komentarz


          #5
          Ja, już dawno

          Dlatego nalałem do butelki z litr benzyny i powiesiłem na kierze. Na pompie różnica była nikła.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #6
            Podepne się pod wątek: czy za każdym razem jak chcemy zmienić poziom paliwa musimy zrzucać komory pływakowe?

            Pytanie może głupie, ale ciężko jest trafić tak, żeby było idealnie i zastanawiam się czy trzeba podginać listek czy jest może jakiś inny sposób.

            Komentarz


              #7
              Trzeba, gięcie blaszki to jedyna sensowna metoda
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Będzie trudno wytłumaczyć ale spróbuje

                Po wyjęciu gaźnika z moto zdejmujemy dekle od pokryw komór pływakowych.
                Plastikowe mocowanie pływaków ma trzy krawędzie które między sobą mają kąty rozwarte. Ustawiamy tak aby środkowa była prawie w poziomie a blaszka lekko opierała się o zaworek iglicowy tak że jak go zaczniemy przechylać to zacznie się już podnosić (blaszka pływaka jest lekko oparta o zaworek).
                Bierzemy suwmiarkę i nastawiamy 11 mm i tak wyginamy blaszkę pływaka żeby pomiędzy krawędzią obudowy a pływakiem uzyskać te 11 mm.

                Postaram się znaleźć zdjęcia bądź rysunki to pokaże o co chodzi jeśli tekst będzie nie wystarczający.
                Chętne osoby mogę zaprosić do siebie i pomóc to zrobić zajmuje to jakieś 30 minut na 4 ręce.

                Komentarz


                  #9
                  a jestem również w stanie pomóc w zlikwidowaniu błędu fabrycznego powodującego wycieranie się iglic i kominków.

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez grubens Zobacz posta
                    a jestem również w stanie pomóc w zlikwidowaniu błędu fabrycznego powodującego wycieranie się iglic i kominków.
                    To nie trzymaj tego w tajemnicy tylko załóż temat i to opisz

                    Komentarz


                      #11
                      będę w weekend grzebał w moto to zrobię zdjęcia

                      Komentarz


                        #12
                        wczoraj ustawiałem poziom paliwa. dodam, że mam zupełnie nowe dysze, rurkę emulsyną oraz iglicę.

                        spalania na razie nie znam (a to będzie najlepszy wyznacznik).

                        Pytanie moje brzmi natomiast....
                        Jak potrzymam moto na wysokich obrotach (8 tys), potem odpuszczę (do 6) i operację powtórzę kilka razy, to mimo wszystko występuje efekt czarnej chmury.

                        Czy tej chmury nie powinno być, czy ja się już jednak czepiam, bo przy takich obrotach to zupełnie normalne?
                        "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                        =>
                        Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                        Komentarz


                          #13
                          A to nie olej?

                          Komentarz


                            #14
                            Czarna chmurka to paliwo, ale wpływ na to ma również stan sprężyn pod membranami.
                            "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                            Komentarz


                              #15
                              8 tys.? Kto tak wysoko jeździ na co dzień? Jeździj, nie szukaj dziury A przy 7-8 tys. obr działa już tylko dysza główna, oczywiście poziom paliwa jest tu też ważny.
                              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X