Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56

Temat: Ustawianie poziomu paliwa

Senior Member Avatar Bezy
    Motocykl
    Junak M10 1960, XTZ 750
    GG
    GG: 5872100

Domyślnie

Z moich obserwacji wynika, że do zabaw z poziomem paliwa przydałby się prawdziwie gumowy wężyk (przeźroczysty) a nie igielitowy, który się zagina, bo jest zbyt sztywny.
    Po drugie - fajnie, żeby zakończony był tak jak w serwisówce tj. szklaną rurką z podziałką.
    Na allegro dostępne szklane pipety z podziałką. Można z tego coś fajnego wystrugać.

Member
    Motocykl
    Yamaha XTZ 750 1991
    GG
    GG: 6193832

Domyślnie

A pomiaru dokonujecie też na odpalonym moto?? Ja zrobiłem to i stan faktyczny różnił się nieco...

Motocykl
    Junak M10 1960, XTZ 750
    GG

Domyślnie

Robiłem i tak, i tak, bo też nurtowało mnie to pytanie.
    Jednak różnicy nie zauważyłem. Poziom wydawał się taki sam.
    Sam tzw. pomocniczy zbiornik z paliwem mam dosyć wysoko.

Motocykl
    Junak M10 1960, XTZ 750
    GG

Domyślnie

Koniec końców wystrugałem sobie "przyrząd" podobny do tego z serwisówki.
    Może zacznę handlować na allegro
    Dopiero teraz wiem, że prawidłowego poziomu jednak nie miałem...
    Zaworki iglicowe, za radą Czeczena też profilaktycznie wymieniłem.
    W każdym razie niezłą miałem dziś inhalację benzyną. Aż w oczy gryzło

Member Avatar Dimi
    Motocykl
    xtz 750

Domyślnie

podepnę się pod temat. Teresa pali jak ził na mrozie, a bak starcza na jakie 300 km z hakiem. Chodzi o sprawdzenie poziomu. Czy 5,1mm to jest poziom paliwa na wysokości kreski obudowy pływaka, czy to ma być KRESKA +5,1MM bo to generalnie duża różnica. Wolę dopytać niż mieć potem mieć moc jak motorynka

Junior Member

Domyślnie

Odsmaże kotleta.
    http://litetek.co/Guide_Mikuni_BDST_Fuel_Level.html

Ciekawe ze ducati i teresa maja ten sam gaznik, a poziom 5,1mm jest tylko dla yamah

Junior Member

Domyślnie

Panowie, takie pytanko - na którym "rowku" / "ząbku" fabrycznie ustawia się zawleczkę na iglicy?

Przejrzałem serwisówkę oraz nazwę to "manuala", ale albo nie mogę znaleźć tej informacji, abo jej nie ma.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Member Avatar swebo
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

Cytat Napisał SzakulE95 Zobacz post
    Panowie, takie pytanko - na którym "rowku" / "ząbku" fabrycznie ustawia się zawleczkę na iglicy?

Przejrzałem serwisówkę oraz nazwę to "manuala", ale albo nie mogę znaleźć tej informacji, abo jej nie ma.

Będę wdzięczny za odpowiedź.
    Ja również..., jest jakieś wyjściowe ustawienie, czy na zasadzie przełóż i sprawdź...? ;-)

Junior Member

Domyślnie

Też mam pytanie. Czy ustawienie na iglicy ma wpływ na poziom paliwa na pływakach? Chciałbym wiedzieć zanim zacznę rozbierać

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

Cytat Napisał maslak321 Zobacz post
    Też mam pytanie. Czy ustawienie na iglicy ma wpływ na poziom paliwa na pływakach? Chciałbym wiedzieć zanim zacznę rozbierać
    Nie, iglica to jedno a poziom paliwa to drugie.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Junior Member

Domyślnie

to dobrze. Tak myślałem ale wolałem zapytać dla pewności. Dzięki

Member
    Motocykl
    XTZ 750 '90 3LD

Domyślnie

Dodam coś od siebie. Po moich przejściach z gaźnikami doszedłem do wniosku iż poziom paliwa ma jakiś tam wpływ na spalanie ale raczej znikomy. Ja miałem poziom o jakieś 5 mm za wysoki, po doprowadzeniu do wartości z manuala spalanie nie spadło lub spadło nieznacznie - max 0,5l/100 km. Potem nawet zmniejszyłem poniżej zalecanej wartości i też nic. Powodów zbyt dużej konsumpcji paliwa trzeba szukać gdzie indziej - iglicessania, iglice + rurki emulsyjne, dysze.

Junior Member

Domyślnie

A tu kolega który założył temat był bardzo zadowolony z osiągniętego rezultatu.

Junior Member

Domyślnie

Cytat Napisał robek_ck Zobacz post
    Dodam coś od siebie. Po moich przejściach z gaźnikami doszedłem do wniosku iż poziom paliwa ma jakiś tam wpływ na spalanie ale raczej znikomy. Ja miałem poziom o jakieś 5 mm za wysoki, po doprowadzeniu do wartości z manuala spalanie nie spadło lub spadło nieznacznie - max 0,5l/100 km. Potem nawet zmniejszyłem poniżej zalecanej wartości i też nic. Powodów zbyt dużej konsumpcji paliwa trzeba szukać gdzie indziej - iglicessania, iglice + rurki emulsyjne, dysze.
    No dobra. Masz rację. Znalazłem czas i ustawiłem poziom wg serwisówki. Udało mi się zjeść na 8,2 czyli w okolicach 0,5l. Zaworki ssania, iglice i rurki mam nowe. Skończyły mi się pomysły.

Senior Member Avatar Pawloo78
    Motocykl
    yamaha xtz 750, GS1200

Domyślnie

ja to wszystko z tym spalaniem i patentami widze tak... za poprawne działanie/pracę gaźników odpowiedzialne jest wiele częsci składowych tych oto gaźników. przek X lat pracy to wszystko się zużywa. zaznaczam wszystko. tak więc po wyjściu z fabryki ten motocykl palił przy normalnej turystycznej jeździe np. 5-5,5litra. po latach zaczyna palić więcej , a po tych 25-30 latach nawet ponad 9litrów. wszystko jeszcze jak był katowany i serwisowany itp... zgodze się z tym że te dostępne zestawy naprawcze po 10-15 latach i przejechanych 40-50 tyś przynoszą efekty i spalanie się poprawi. ale w tym czasie pozostala część elementów gaźnika nadał o ileś procent już straciła sprawność. mija kolejne 10lat i kolejne kilometry. i moto pali prawie 10. kolejne zestawy naprawcze nie załatwią tak już problemu spalania. oczywiście znowu te spalanie coś spadnie , ale nie ma co liczyć na to że teresa znowu będzie palić ,żeby tylko 6-6,5 przy normalnej jeździe. są jeszcze ślizgi/przepustnice/wyrobione luleje ośiek itp..itd... na nawet króćce ssące od airboxa które się kurczą i moga być nieszczelności , a my kombinujemy mieszanką mają wpływ na spalanie. lub tak samo załatwianie innych problemów silnikowych synchronizacją bo myślimy że to lek na wszystko. sam przerabiałem te wszystkie problemy u siebie. moja Teresa paliła nawet ponad 9litra przy jeździe mocno turystycznej i przerabiałem regulacje , zestawy , mechaników. i udawało się zejść to 8-8,5L.
    i tu cud , kupiłem i zamontowałem nówki gaźniki i przy tej samej jeździe zeszło do 5-5,5 litra. w tym roku zauważyłem że spalanie podskoczyło o litr więcej , ale to już wiem że nic się nie dzieje z gaźnikami , tylko poprostu zmienił się mój styl jazdy ....coraz częściej wkręcam moto na wysokie obroty i częściej też zjeżdżam z czarnych .

Junior Member

Domyślnie

Pewnie masz rację, ale niektórym się udaje. Mi w zupełności wystarczy że dojdę do7-7,5. A myślę że jestem blisko bo zszedłem z 10

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia