Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Ślizgi łańcucha, osłony lag

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Nie wiem o którą bo nie wiem, czy jest w ogóle jakaś
    W dużej teresie oprócz ślizgu jest też rolka pod łańcuchem. A jak jest w małej?

    Komentarz


      #17
      jest rolka,
      mogę zwymiarować wieczorem bo mam wyciągniętą.

      Komentarz


        #18
        Super!

        Komentarz


          #19
          wydaje mi się że to nie jest oryginał,



          średnica zewnętrzna walca 42,3mm, wysokość walca 24mm
          w środku są łożyska 608RS

          z tego co widzę w manualu to ślizg jest nakładany na kapsel na wahaczu, u mnie takiego czegoś nie ma.



          więc chyba trzeba poprosić kogoś kto to ma w orginale żeby cyknał fotkę i pomierzył

          - - - Zaktualizowano - - -

          dwa takie cudaki powinny być:

          Verwendung: TT600E/S/R, XT600-'89, XT600E+K(unten), XT600Z, XTZ660, XT660R/X(unten), XT660Z'08-(oben), Ténéré700(XTZ690), XTZ750 (nicht für Ténéré700 World Raid) Ketten-Anschlagrolle Schützt den Rahmen vor Beschädigung und sollte daher stets rechtzeitig gewechselt werden Lieferung ohne Kleinteile

          Verwendung: TT600-'89, XT600/Z/E/K, XTZ660  Kettenlaufrolle - Kettenschleifschutz Ein Verschleißteil, welches regelmäßig geprüft und gegebenenfalls zusammen mit dem Kettensatz getauscht werden sollte. Bei Versagen drohen Schäden an Kette, Schwinge und/oder Rahmen
          Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46. Powód: większe zdjęcia

          Komentarz


            #20
            Z rysunku wynika, ze pasuje też do XTZ750 a taką rolkę robię więc mam rozmiary. Z tego co zostaje po wycięciu ślizgu wyjdzie mi rolka o średnicy 40 mm. Myślę, że to nie robi różnicy. Ewentualnie lekko zmodyfikuję ślizg i powinno wyjść 42 mm. Fajnie, jakby ktoś jeszcze potwierdził wymiary.

            Komentarz


              #21
              To nie o tą rolkę chodzi, w małej teresie oprócz ślizgu na wahaczu jest jeszcze właśnie ta rolka na osi wahacza, oprócz tego są jeszcze dwie przy ramie jak w st, jedna nad a druga pod łańcuchem. Ta co jest pokazana na rysunku kosztuje w aso około 70zł tylko żeby ją założyć trzeba wyjmować wahacz, ot taka żółta myśl techniczna.
              Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #22
                wkleiłem linki z kedo z tymi rolkami
                ta z większym otworem wchodzi właśnie na kapsel na wahaczu, nie mam pojęcia jaka jest średnica zewnętrzna bo jej po prostu fizycznie nie posiadam
                tu musi pomóc ktoś kto to ma bez rzeźby zrobione

                oprócz tej brakującej to mam właśnie tą z łożyskami, była przykręcona na śrubę w oryginalnym miejscu

                znalezione na necie:

                Ostatnio edytowany przez kedar; 2827.

                Komentarz


                  #23
                  kedar, popraw linki do rolek bo wygasły.

                  Mogę wyciąć każdą rolkę. Ta mniejsza bod wahacz będzie w cenie bo wykorzystam materiał, który zostaje po wycięciu ślizgu. Tą rolkę z osi wahacza mogę wyciąć z innego kawałka materiału i na pewno nie będzie kosztować 70 PLN. Raczej połowę tego.

                  Komentarz


                    #25
                    Zamieszczone przez kedar Zobacz posta

                    ja nie widzę żadnych innych elementów które można by zakwalifikować jako ślizgi, zarówno w manualu jak i w sklepach.
                    ale nie wiem czy coś się nie zmieniło w czasie produkcji modelu
                    ślizg łańcucha jest przykręcany do wahacza, pod Twoją czerwoną strzałką na zdjęciu wyżej.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #26
                      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                      ślizg łańcucha jest przykręcany do wahacza, pod Twoją czerwoną strzałką na zdjęciu wyżej.
                      ok,
                      wyraziłem się nieprecyzyjnie

                      1. ślizg na wahaczu
                      2. rolka nakładana na oś wahacza
                      3. rolka na śrubie przykręcanej do ramy

                      czy coś jeszcze będzie czy to kpl?

                      Komentarz


                        #27
                        Zamieszczone przez kedar Zobacz posta
                        ok,
                        wyraziłem się nieprecyzyjnie

                        1. ślizg na wahaczu
                        2. rolka nakładana na oś wahacza
                        3. rolka na śrubie przykręcanej do ramy

                        czy coś jeszcze będzie czy to kpl?
                        są dwie rolki przykręcane do ramy, pod i nad łańcuchem czyli Twoja lista wyglądała by tak:

                        1. ślizg na wahaczu
                        2. rolka nakładana na oś wahacza
                        3. rolka na śrubie przykręcanej do ramy nad łańcuchem nr części aso: 30X-22178-00 TENSIONER pozycja nr 22 na schemacie
                        4. rolka na śrubie przykręcanej do ramy pod łańcuchem nr części aso: 30X-22178-00 TENSIONER pozycja nr 26 na schemacie

                        wszystko sprawdziłem do xt600z rocznik 88 wg tego katalogu http://www.yamaha-motor.eu/de/inform...m=&y=2012&l=DE

                        Późniejsze xtz660 też mają tę samą rolkę, ten sam numer części.
                        Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #28
                          dzięki,
                          czyli po prostu potrzebne są dwa takie zestawy z ebaja co wklejałem wyżej,



                          Komentarz


                            #29
                            Sprawdź, bo przeważnie zużywa się tylko jedna rolka. No chyba, że nie masz żadnej.

                            Komentarz


                              #30
                              Zamieszczone przez Lepi Zobacz posta
                              Sprawdź, bo przeważnie zużywa się tylko jedna rolka. No chyba, że nie masz żadnej.
                              jedyne co miałem to to co wklejałem wczoraj, jakaś rolka od żuka na śrubie z kastoramy i 10 podkłądkach
                              a ja się dziwiłem, że mi coś nap..la z tyłu w czasie jazdy

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X