Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

"kiwaczka" wachacza. Jakie to łozysko ??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] "kiwaczka" wachacza. Jakie to łozysko ??

    zawias.jpgWitam, mam tam luz odkąd kupiłem motór pasowało by to w końcu zrobić pewnie zaczął by się lepiej prowadzić. Wymieniał to ktoś kiedyś?? Idzie dostać to łożysko w zamienniku czy tylko oryginał?? I ile może kosztować ??
    A teraz spróbuję wstawić grafikę
    Ostatnio edytowany przez małoś86; 2539. Powód: zamiast kiwaczki wstawiłem swoje nagie zdjęcie :D

    #2
    z tego co pamiętam jak robił kowal to tam masz tylko tulejki brązowe a nie łożyska, może w 660 zmienili ale Kaytek to robił więc powie na pewno co tam siedzi.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Okej, dzięki. Napiszę do niego i podpytam.

      Komentarz


        #4
        megazip.pl - tam są fiszki i wszystko rozrysowane
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
          z tego co pamiętam jak robił kowal to tam masz tylko tulejki brązowe a nie łożyska, może w 660 zmienili ale Kaytek to robił więc powie na pewno co tam siedzi.
          To o czym mówisz to tuleja w wahaczu, którą też chciałem dorabiać, bo mam luzy, ale okazuje się, że generuje je śruba. Na razie olewka, dorobię zimą.


          Zakładając, że w 660 wszystko jest jak w 600, to siedzi tam łożysko igiełkowe IKO YT1725, które można wyjąć, przeczyścić itd



          Komentarz


            #6
            Mój post z dnia 14 Feb 2011, 16:10
            Witam ponownie. Dzisiaj odwiedziłem Olsztyński sklep Albeco. Łożyska dostałem w takim samym rozmiarze jak Yamahy za niebotyczną kwotę 2 PLN / sztuka.


            Stare i nowe łożysko. W większym elemencie są łożyska o rozmiarze 20x23x20, w mniejszym 20x23x14, ja wziąłem cztery dwudziestki, i przeszlifowałem dwie do wymiaru.




            Miniprasa:

            Komentarz


              #7
              Kurde, pomotałem temat - nie chodzi przecież o łożysko na elemencie kiwaczki spiętym z wahaczem, tylko o ten mały dupsik kiwaczka-rama

              Komentarz


                #8
                Okej dzięki za info. To są łożyska ślizgowe (panewki), tak?

                Komentarz


                  #9
                  Dobrałem się do kiwaczki w mojej 660-ce, nowy nabytek i widzę, że czeka mnie niezła rzeźba. Na początek podpowiedzcie jak wybić łożyska-tuleje ślizgowe z kiwaczki?

                  Komentarz


                    #10
                    Młotek i ostry śrubokręt. Walisz w ściankę panewki od środka i powinno się ruszyć. Lub dobierz coś o średnicy która oprze się ściankę panewki i też młotek. Chociaż w sumie pomiędzy panewkami powinna być szczelina na wprowadzenie smaru przez kalamitkę, choć mogę już słabo pamiętać. Wtedy masz punkt zaczepienia dla śrubokręta.

                    Komentarz


                      #11
                      Zgłębiam dalej temat kiwaczki i wahacza i mam kolejne pytania. Łożysko z kiwaczki YT1725, wrzuciłem w wyszukiwarkę i nie mogę tego znaleźć, pytał ktoś o to w sklepach? Jest do kupienia? No i kolejne pytanie w wahaczu mam z każdej strony po jednym łożysku TLA2220Z i po tulei o wymiarach 22 x 28 i długość jakieś 15 mm. Rozumiem, że można to wybić, chodzi mi o tuleję? Ktoś to wymieniał? Można zamiast tej tulei dać łożysko TLA2220Z?

                      Komentarz


                        #12
                        Nie wiem czy to łożyska w kiwaczce nie jest nietypowe, niejestem pewny ale raczej czytałem że można to kupiś tylko w ASO.
                        Rozbierałem wahacz zeszłej zimy i nie pamiętam wszystkiego bo tylko tulejki wymieniłem.
                        Jeśli łożysko nie jest zniszczone to może wystarczy wymienić same igiełki (te można kupić w normalnym sklepie napewno).

                        Co do tych tulejek w wahaczu. Chodzi o nr 9 na tym rysunku rozumiem.http://www.megazip.ru/ru/bike/yamaha...181438#g181458

                        Powinny dać się wyciągnąć bez siły, chyba że przyrdzewiały. to tulejki pracujące w łożysku igiełkowym.
                        Tak to wygląda po wyciągnięciu tych tulejek z łożysk w wahaczu.
                        w.jpg

                        Jeśli masz dużo łożysk do wymiany to może opłaca się kupić jakiś zdrowy wahacz z kiwaczką na części-tylko taki trafić dobrze obfotografowany.
                        Ewentualnie dotoczyć nowe tuleje i osie i kupić nowe igiełki.


                        Co do tych teflonowych tulejek to pewnie już je wybiłeś. Ja je właśnie wybijałem za pomocą dobranej tulejki (właściwa średnica) a wciskałem przez deseczki dębowe (żeby nie zagiąć tulejki)
                        na wielkim imadle o sile prasy hydraulicznej.
                        Tak jak wcześniej napisano te tulejki kosztują złotówki w sklepie z łożyskami, tylko trzeba niektóre skracać.

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez gwardia Zobacz posta
                          Zgłębiam dalej temat kiwaczki i wahacza i mam kolejne pytania. Łożysko z kiwaczki YT1725, wrzuciłem w wyszukiwarkę i nie mogę tego znaleźć, pytał ktoś o to w sklepach? Jest do kupienia? No i kolejne pytanie w wahaczu mam z każdej strony po jednym łożysku TLA2220Z i po tulei o wymiarach 22 x 28 i długość jakieś 15 mm. Rozumiem, że można to wybić, chodzi mi o tuleję? Ktoś to wymieniał? Można zamiast tej tulei dać łożysko TLA2220Z?
                          Jak chcesz to podam ceny oryginalnych, tylko podaj numery katalogowe z katalogu części.
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            #14
                            Łożyska do wahacza i kiwaczki już namierzyłem: www.stozek.pl. Nie wiem, ale jakoś nie przemawia do mnie wymiana igiełek w łożysku, przecież gniazdo, czy jak to się fachowo, o bieżnia nazywa! też się zużywa. Zrobię jutro fotki i pokażę, ż które tulejki mi chodzi.

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X