Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana tarcz sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
    A nie zostawiłeś w środku jednej przekładki zabezpieczonej drutem? Tak mam w FJ + pierścienie, czyli zakres z drugiego zdjęcia.
    Zdjęcia są nie wyraźne i nie widzę zabezpieczenia...
    no tak mi się właśnie wydaje że jedna została, ale to by znaczyło że ktoś wcześnie źle złożył i o jedną jest za dużo bo mam wyjętych 8 sztuk .
    ide zaraz sprawdzić

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez Pawloo78 Zobacz posta
      na tym zdjęciu widać jak by pierścien segera , więc pod nim to jest ta 8 sztuka , mylę się?? więc wnioskuje że powinienem teraz zacząć składanie od tarczy.
      [ATTACH=CONFIG]27437[/ATTACH]
      Tam powinien być drut i ten zestaw za 8. przekładką:


      - - - Zaktualizowano - - -

      Zamieszczone przez Pawloo78 Zobacz posta
      no tak mi się właśnie wydaje że jedna została, ale to by znaczyło że ktoś wcześnie źle złożył i o jedną jest za dużo bo mam wyjętych 8 sztuk .
      ide zaraz sprawdzić
      To znaczy, że nie masz drutu, zeszły wszystkie, a ty widzisz ten pieścień:
      Zrzut ekranu.jpg

      Komentarz


        #18
        No i się wyjaśniło. Ilość wyjętych przekładek się zgadza. Za to brakuje umnie e pozycji które oznaczyłem wcześniej. 15,16 i 17
        Czyli pierwsza przekładka nie była zabezpieczona tym drutem na kole i brak pierścieni między kołem i przekładką. Efekt...miejsce styku tylko po zewnętrznej.

        - - - Zaktualizowano - - -

        IMG_20200418_143627.jpg

        - - - Zaktualizowano - - -

        Tak to wygląda u mnie

        - - - Zaktualizowano - - -

        No chyba że pod przekładką a kołem ma być pusto a miejsce styku tylko na zewnątrz i od strony zębów

        Komentarz


          #19
          Brakuje takich pierścieni:
          sprzeglo.jpg

          Komentarz


            #20
            Już rozebrałem. O zabezpieczenie nie problem , co do pierścieni to już inna bajka, ale znalazłem już w necie że robią to z jednego elementu i można dorobić. To mi wygląda na tłumik drgań czy coś. Że jak zrozumiałem pierwsza sztuka styka bezpośrednio metal w metal. A kolejne na zmianę z tarczami

            - - - Zaktualizowano - - -

            No to jedno się wyjaśniło , ale dobrze że zdemontowanej kosz bo kolejna niespodzianka.
            IMG_20200418_152658.jpg

            - - - Zaktualizowano - - -

            I tu pytanie. Czy można wymienić same sprężyny i czy są dostępne? Czy mam szukać innego kosza?
            Ostatnio edytowany przez Pawloo78; 4828.

            Komentarz


              #21
              Można, ale z tego co słyszałem (przynajmniej dla mocniejszych FJ) regeneracja taka nie jest zbyt trwała. Chyba lepiej szukać używki.
              Do FJ szukałem kosza, kupiłem całe sprzęgło za nieduże pieniądze, ale kosz okazał się niewiele lepszy... Także to loteria. Na plus to zostały mi dobre tarcze i przekładki.
              Żeby nie było szukałem kosza od XJR. Czyli szukanie kosza od TDM również niewiele zmieni, tyle, że części młodsze.

              ps. Nowy kosz w yama-sklepie niedostepny.

              Komentarz


                #22
                Czy dobrze widzę że tam są braki w sprężynach? U mnie skończyło się to źle, bardzo źle.... Pęknięty karter, ruszone zęby na wale i sprzęgle, rozwalone główne łożysko skrzyni...

                Komentarz


                  #23
                  dobrze widzisz , 2 sztuki pęknięte . rychło w czas dojrzałem .

                  Komentarz


                    #24
                    W sumie robiąc remont silnika to jednak by mieć spokój to kluczowym staje się słowo główn/generalny/kapitalny. Czyli że facto rozbiórka silnika i weryfikacja całości. Ze względu na koszt takiej operacji i czas to nikt z nas praktycznie tego nie robi. Kolega robił coś takiego przy swoim XT 600 to wyszło ponad 3 tys za sam silnik. Drugie tyle wyszło na resztę motocykla. W motocyklu o więcej niż jednym cylindrze koszty przewyższą jego wartość.
                    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                    Komentarz


                      #25
                      dobrze Piotr prawisz , no widzisz u mnie z tym koszem wyszło przypadkiem ( i dobrze) nie odczuwałem tego bo nie cisnę i ogólnie śmigam turystycznie. pewnie gdybym nie robił pod siebie to nie zaglądał bym do sprzęgła i jeździł bym z niewiedzą dalej.

                      - - - Zaktualizowano - - -

                      Ps. znalażłem i kupiłem już kosz ( wyglada zacnie ) z gwarancją zwrotu bo na allegro. z całym kompletem ,tarcze , koło z tymi brakujacymi pierścieniami ( to mi też juz odpada dorabianie) i to za rozsądne pieniądze.

                      Komentarz


                        #26
                        pytań ciąg dalszy
                        Przyszedł do mnie drugi kosz z gratami. Wygląda dobrze , sprężyny cale , siedzą ciasno itp... jednak mam małe wądpliwości.
                        jaki i właściwie czy powinien być luz ( skok ) zanim zaprze się na sprężynie??
                        manual tak trochę enigmatycznie ( mój angielski taki sobie) jak rozumien że mam sprawdzić ... i co jak jest to wymienić??
                        IMG_20200422_184435.jpg
                        przy tym co przyszedł mam luz taki od jednogo do drugiego zęba , a na moim stary koszu nie mam luzu praktycznie żadnego
                        zdjęcie nowego
                        IMG_20200422_172721.jpg
                        to jak to powinno właściwie być??

                        Komentarz


                          #27
                          Luz masz na starym, bo sprężyny ubite i braki. Na "nowym" jest lepiej, więc go "nie ma" . Żeby ten luz wyczuć trzeba naprawdę użyć siły.

                          Komentarz


                            #28
                            odwrotnie. na starym nie mam luzu, jak ciągnę to odrazu ugniatam sprężyny.
                            to na nowym mam taki luz , zanim zacznę ugniatać sprężyny

                            Komentarz


                              #29
                              Jak wyglądają nity?

                              Komentarz


                                #30
                                elegancko, wszystko wygląda na fabrycznie zanitowane
                                no i nie był bym sobą jak bym czegoś nie rozebrał żeby sprawdzić
                                IMG_20200422_172748.jpg
                                roznitowałe bo byłem przekonany że otwory od koła są rozbite itp... a tu łasnie taka nie spodzianka. wszystkie otwory ok ( tylko te fasole ?? to nie są rozbicia tylko fabrycznie to tak wygląda) nie czaję tego , to ma tak być .

                                - - - Zaktualizowano - - -

                                gniazda sprężyn na koszu jak nówki, flansza zew. co trzyma i zespala tez sprężyny ciasno siedzą . tylko te większe otwory i fasole od koła zębatego, wszystko jak fabrycznie.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X