Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana tarcz sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    No tak, ale nawet na zdjęciu z serwisówki , które wkleiłeś jest napisane : Free play exist? Replace. Czyli jeśli luzy istnieją, wymiana.

    Komentarz


      #32
      kurzcze , jutro rozbiję stary kosz żeby zobaczyć jak to wygląda.
      miałe już podejrzenie że to od innej yamahy , ale wszędzie nacechowane 3LD.
      i tu ciekawostka bo dostałem jeszcze te wew. koło co mi brakowało tych pierścieni i zabezpieczenia z drutu i tu kolejna niespodzianka ...tam tego w ogóle nie ma... brak nawet rowka pod ten drut (zabezpieczenie) i też iznaczone 3LD

      - - - Zaktualizowano - - -

      no tak to rozumiem... ale sam widzisz na fotce , że to nie są żadne rozbicia , tylko te otwory są większe oryginalne . juz nawet przez głowę mi przeszło że ktoś składaka jakiegoś robił , ale nawet nity wyglądały na fabrycznie zakute. gość mi pokazywał na fotkach silnik z którego demontował i kurcze to faktycznie 750

      - - - Zaktualizowano - - -

      te fasolki wygląda na to że są właśnie po to żeby był taki skok, inaczej były by poprostu otwory przez które przechodzi nit

      Komentarz


        #33
        Ten luz ma tam być. I niech Ci nie przychodzi do głowy żeby te nity rozklepywać itd. Nawet jakbyś kupił nowy kosz prosto od Pana Yamahy też będzie mieć luz. Co do tych pierścieni, rowków itd to mam w domu dwa kosze, oba są takie same jak te które tutaj wrzucaliście i wszystko jest z nimi ok. Raczej nie jest możliwe to że wszystkie kosze na rynku są przerabiane.

        Komentarz


          #34
          Zamieszczone przez Rysiu Zobacz posta
          Ten luz ma tam być. I niech Ci nie przychodzi do głowy żeby te nity rozklepywać itd. Nawet jakbyś kupił nowy kosz prosto od Pana Yamahy też będzie mieć luz. Co do tych pierścieni, rowków itd to mam w domu dwa kosze, oba są takie same jak te które tutaj wrzucaliście i wszystko jest z nimi ok. Raczej nie jest możliwe to że wszystkie kosze na rynku są przerabiane.
          no mi to tez wygląda na fabrykę, tylko dlaczego stary mój kosz nie ma luzu ( to mnie ciekawi) i manual mówi o wymianie jak są luzy?? w necie jak się oglada kosze od innych to też bez luzu.

          - - - Zaktualizowano - - -

          nie znalazłem nic o xtz , ale dwa filmy z tdm i tak jak było sprawdzane to tego luzu nie było , lub tylko taki mikro z uklepanych sprężyn. sam już nie wiem.

          - - - Zaktualizowano - - -

          https://www.youtube.com/watch?v=tmhw5WXgII4

          Komentarz


            #35
            Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
            No tak, ale nawet na zdjęciu z serwisówki , które wkleiłeś jest napisane : Free play exist? Replace. Czyli jeśli luzy istnieją, wymiana.
            Zgodzę się - nie powinno być luzu, ja dopiero za trzecim razem trafiłem na dobry od 4tx, wcześniej przerabiałem regenerację w warsztacie szykującym sprzęgła do wyścigówek (aut) - starczyło na ok. 1 bak paliwa, sprowadziłem również reparaturkę od gościa z Holandii - podobnie. Ja bym szukał kosza w lepszym stanie od TDM 4tx.
            Ostatnio edytowany przez piotrek_w; 4135.

            Komentarz


              #36
              żebysmy się zrozumieli , ja nie pisze o luzie spowodowanym wyrobieniem , uklepanie, starość itp... tylko o skotu (luzie ) który jest spowodowany( chyba zamieżony) budową kosza z zębatką. bo wszystko wyglada fabrycznie . wszystkie otwory w zębatce są większe od tych drugich ( widać to na wcześniejszym zdjęciu) . gdyby były takie same to wtedy nie było by tego skoku.
              a tu widać że te wszystkie otwory sa większe i to wykonane fabrycznie , więc tak jak by ten skok był zamierzony . a znowu manual niby mówi że jak jest luz to żle... i o co tu teraz chodzi, tego nie wiem. mój stary kosz względem zębatki nie ma tego skoku ( pomijając delikatny luz spowodowany wadliwymi już sprężynami.

              Komentarz


                #37
                Temat był już na forum:
                http://www.xtzclub.pl/threads/10290-...uszczeniu-gazu

                Po roznitowaniu wyjąłeś spomiędzy kosza, a zębatki dwie przekładki - z tego co pamiętam przynajmniej jedna z nich to podkładka sprężysta - jak się uklepie, pojawia się za duży luz;
                tzn. w sprawnym koszu luz też jest, ale trzeba przyłożyć znacznie większy moment niż jesteś w stanie wytworzyć łapskami, żeby ruszyć zębatkę względem kosza.
                Ostatnio edytowany przez piotrek_w; 4135.

                Komentarz


                  #38
                  ooooo i to jest właśnie toooo, super że znalazłeś, i tez tego jestem zdania że nie powinno być tego skoku. muszę jutro sprawdziś jeszcze raz

                  Komentarz


                    #39
                    No to dobrałem się do starego kosza i tu kolejne zaskoczenie. W nowym już wiadomo że otwory wieksze i dlatego ten skok . Na zdjęciu sprężyny w otworach z luzem
                    IMG_20200423_121129.jpg

                    - - - Zaktualizowano - - -

                    A teraz zębatka że starego kosza. Co drugi otwór mniejszy i sprężyna lekko na wcisk wchodzi. W tym przypadku to nie ma nowy o skok.
                    I wie ktoś o co tu chodzi . Czy były robione 2 wersje tych koszy.
                    IMG_20200423_121149.jpg

                    Komentarz


                      #40
                      Zamieszczone przez Pawloo78 Zobacz posta
                      ...W nowym już wiadomo że otwory wieksze i dlatego ten skok ...
                      Zamieszczone przez Pawloo78 Zobacz posta
                      Czy były robione 2 wersje tych koszy.
                      No jeśli masz różne otwory to tak, co najmniej dwie wersje. Natomiast, pytanie czy nie ma dwóch wersji sprężyn? A te za krótkie masz np. dlatego, że są żle dobrane, lub wybite.

                      Komentarz


                        #41
                        te za krótkie z pierwszej fotki są dokładnie od tego koła jak na zdjęciu , porównałem też do nie pęknietej sprężyny ze starego i są dokładnie takie same. no nic jutro składam w wersji -stary kosz- stare koło (to te właśnie z co drugim otworem mniejszym bo w tej opcji nie miałem tego skoku ) oraz sprężyny z nowego kosza. nity już mam przygotowane i jutro podjadę do zaprzyjaźnionej firmy zakuć.

                        Komentarz


                          #42
                          to co? jeździmy w weekend?

                          Komentarz


                            #43
                            IMG_20200424_175951.jpg
                            poskładałem w wersji starej , czyli tak jak było na moto ale z nowymi sprężynami i nowym koszem. oczywiście nówki tracze , przekładki i sprężyny zobaczymy ...powino być dobrze

                            Komentarz


                              #44
                              Ciekawe jak będzie chodziło


                              Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                              Komentarz


                                #45
                                Ciekawe jak będzie chodziło


                                Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X