Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Demontaż owiewki centralnej, zapieczone śruby mocowania plastików

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Demontaż owiewki centralnej, zapieczone śruby mocowania plastików

    Witam!
    Dziś skończyłem sensowny montaż gmola prawego. Chciałem wziąć się za lewy, ale niestety dwie śruby mocujące boczną owiewkę z centralną (czachą) odmówiły współpracy. Nie da się ich ni chu chu odkręcić. Nie chce niszczyć oryginlanych śrub, stad chcac do nich miec lepsze dojscie - chce zdemontować na raz, dwie obecnie połączone owiewki.
    Przeszukałem forum (stare, nowe) , męczyłem wujka Google, ale nadal nie wiem jak sie do tego zabrać? Czy owiewka centralna jest mocowana na jakiś śrubach? A może zatrzaskach? Swiecę tam lampką, patrzę i nie mogę wpaść co i jak....

    #2
    Śruby łączące owiewki prawdopodobnie straciły nakrętki oblane gumą i kręcą się bezowocnie ... odkręcaj je podważając lekko śrubokrętem płaskim - powinny wyjść. Czacha (owiewka centralna) mocowana jest na śrubach które zalane są w plastiku w/w czachy i przechodzą przez otwory w stelażu metalowym pod reflektory (o ile się nie mylę to jedyne widoczne nakrętki 10 ) - po ich odkręceniu czacha wychodzi bez stresu. Owiewki boczne mają jeden punkt mocowania na zaczep przy kołysce ramy - trzeba 'zsuwać' je do "tyłu".

    Komentarz


      #3
      Dzięki za odpowiedź.
      Juz sobie poradziłem. Jednak słabo patrzyłem Były schowane dwie nakrętki M6 i o dziwo za pomocą grzechotki i przedłużki jest bezproblemy dostęp.
      Teraz pozostaje mi szukać tych ogumionych nakretek. Na szczescie o tym jest sporo na forum

      Komentarz


        #4
        Ja rowniez mialem problem z tymi gumowymi obejmami na sruby. Gdzie mozna takie kupic? Albo jakie sa zamienniki?

        Dzieki za pomoc.

        Kamyk
        ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

        Komentarz


          #5
          Było ostatnio na forum - poszukaj. Zdaje się, że Lukass coś wspominał o nich, że są dostępne w Olek Motocykle, bodajże.
          Sobczaq, przedtem Sbq!

          Prawym pasem, za Matizem.

          Komentarz


            #6
            Chyba najlepsze jakie znalazłem są tutaj:

            Części i akcesoria motocyklowe. Owiewki, szyby, stelaże, lampy, naklejki, gadżety. Sklep internetowy i stacjonarny - Warszawa Białołęka ul.Szamocin 36A


            Ale w zakupie w sklepie internetowym przeraża opcja wysyłki kurierem takiej dupereli.
            Na szczęscie ten sam sprzedawca jest na allegro i tam te same śrubki:



            A przesyłka juz nie 18zł, a 7zł poleconym. Juz kupiłem
            W porównaniu do wspominanych śrubek marki Oxford, czy BikeIt - ogumiona nakretka ma dodatkowe zgrubienie przeciwdziałające ew. wypadnięciu, lub gdy otwór jest lekko większy.
            Takie zgrubienie mają też te oryginalne.

            Komentarz


              #7
              Dzieki serdeczne za linka i pomoc. Super!

              Pytanie: u mnie owiewki trzymaja sie na takich srubach + grubszych i krotszych. U siebie montowales wszystkie takie same?

              Kamyk
              ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

              Komentarz


                #8
                Jeżeli chodzi o 3 śruby mocujące plastik boczny z owiewką centralną - rozmiar śruby M5x16mm. Wysokość łba pod imbus to 4mm, a jego średnica niecałe 14mm. DSC02433.jpg

                Komentarz

                Pracuję...
                X