Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

świece padają

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] świece padają

    HEJ

    Nie wiem co jest wsadziłem już z 4 komplet świec w ST i one też padły co fajniejsze padły w przeciągu dnia
    wymieniłem cewkę, przewody i fajki
    spotkał się ktoś z Was z taką usterką
    pozdrawiam
    Gdy wokół Ciebie trzęsie się ziemia, bądź pewien jestm obok nie peniaj

    #2
    Włożyłeś i pewnie odpaliłeś na chwilę by sprawdzić czy silnik działa? Bez sensu.
    A pamiętasz jaki kolor miały swiece po dłuższej jeździe?

    Pod żadnym pozorem nie można odpalać żadnego silnika gaźnikowego jeśli nie ma się go zamiaru nagrzać do temperatury pracy. Silnik na biegu jałowym pracje na bogatej meszance, resztki niespalonego paliwa osiadaja na świecy, na izolatorze wewnętrzm i powodują przebicia, czyli iskrę nie pomiędzy elektrodami, a obok.
    Pomoże w tym wyczyszczenie elektrod (i wnętrza izolatora) benzyną, opłowanie elektrody zewn i wewn. papierem sciernym i porzadne wygrzanie swiecy nad palnikiem gazowym kuchenki domowej.
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      A jak już ja dobrze wygrzejesz na nowych świecach to sprawdź tak jak LukaSS pisze kolor świecy. Być może twoja ST ma za bogatą mieszankę.
      BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
      YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


      Ja tu tylko sprzątam

      Komentarz


        #4
        Czasami też jest to wina zbyt ubogiej :/
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #5
          też mi się wydaje że ma zabogatą mieszankę a chciałem to poruszyć w innym temacie nie sadziłem że to jest powiązane,
          ale jak powiązaliście świece z mieszanką wydaje mi sie ze lewy gaźnik mi przelewa świeca czarna okopcona za mało powietrza lub za dużo wachy
          moto chodziło tak długo na świecach ile to było możliwe aż wskazówka z temp. wody dobiła do czerwonej strefy wydawało mi sie że odpowiednio sie wygrzały
          z lewego cylindra płomień na jakieś 5-10 centymetrów z prawego brak płomienia ma za dużo wachy lub za mało prawy
          Gdy wokół Ciebie trzęsie się ziemia, bądź pewien jestm obok nie peniaj

          Komentarz


            #6
            Filtry do czyszczenia, gaźniki rozbierz i poustawiaj zgodnie z zaleceniem producenta, wymień zaworki pływakowe (!!!!!!!!), może przypadkowo kręciłeś śrubą od synchro?
            Śrubę regulacji składu mieszanki też trzeba ruszyć i sprawdzić ilośc obrotów wykręcenia i ewentualnie skorygować.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #7
              gaźniki wyczyściłem, a śruby dokręciłem na maksa i cofnąłem o 2 obroty każdą, a iglice jak powinny byś ustawione ,
              może gaźniki mi sie wyeksploatowały są jakieś zestawy naprawcze, czy zostaje mi tylko serwis ?
              znalazłem tylko taki zestam może ktoś widział opszerniejszy zestaw ?

              Ostatnio edytowany przez bejtszan; 50.
              Gdy wokół Ciebie trzęsie się ziemia, bądź pewien jestm obok nie peniaj

              Komentarz


                #8
                Iglice na sam dół.
                szukaj na larsson.pl zestawów naprawczych
                BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
                YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


                Ja tu tylko sprzątam

                Komentarz


                  #9
                  ja mialem ten sam problem
                  zrobiłem zawory a potem iglice opuścilem i jest ok

                  Komentarz


                    #10
                    Ten zestaw zawiera zaworek iglicowy, co o tym myślicie? Dobra cena.
                    http://www.informatyzacja.com

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez sewer Zobacz posta
                      ja mialem ten sam problem
                      zrobiłem zawory a potem iglice opuścilem i jest ok
                      Jak to? To znaczy, że w trakcie eksploatacji iglice się podniosły? A może ktoś je podniósł?

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X