Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

obszycie kanapy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    obszycie kanapy

    Jako, że moja kanapa jest obszyta skórą z plastikowej świni, która zaczęła obłazić w kilku miejscach przymierzam się żeby coś z tym zrobić.

    na razie sprawdzałem w jednym miejscu w Nowej Iwicznej koło Piaseczna http://www.werson.waw.pl ( mam akurat blisko ) i po obejrzeniu głównie mnie ( nie motoru, bo nawet nie chciało mu się podejść bliżej i obejrzeć ) właściciel dał cenę za obszycie 200pln ( plastikowa świnia ) i 300pln ( prawdziwa świnia )

    drogo to czy tanio?
    robił ktoś obszywanie i może polecić jakiegoś tapicera w okolicy wawy?

    pozdrawiam

    #2
    Ja u tapicera w Puławach płaciłem 80zł z uzupełnieniem gabki, lekkim podwyższeniu siedzenia z przodu i połozeniem jakiejs dodatkowej maty pod obszycie, obszyte dermą w wybranym kolorze z fakturą jak w skórze - o wiele lepszą IMO niż standardowe śliskie obszycie
    Enduro nie klęka
    R 1100 GS '99 - limonka
    Pajero 3.2 DiD '03

    Komentarz


      #3
      Ostatnio oddałem kanapę do Zetjohny z forum AT. Całkowita wymiana gąbki, obszycie skajem antypoślizgowym, cena końcowa 200PLN. Testował będę wkrótce.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez jaro1979 Zobacz posta
        Ostatnio oddałem kanapę do Zetjohny z forum AT. Całkowita wymiana gąbki, obszycie skajem antypoślizgowym, cena końcowa 200PLN. Testował będę wkrótce.
        Super! Ja musze sie w koncu na niego zdecydowac. Ma naprawde dobra opinie na forum AT.

        Kamyk
        ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

        Komentarz


          #5
          plastikowa świnia to najlepsze wyjście, antypoślizgowa też, nie polecam obszywania skórą obojętnie jaką bo niestety ale ona nasiąka wodą i potem gnije gąbka pod spodem, 200zł za obszycie to normalna cena w wawie
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
            plastikowa świnia to najlepsze wyjście, antypoślizgowa też, nie polecam obszywania skórą obojętnie jaką bo niestety ale ona nasiąka wodą i potem gnije gąbka pod spodem, 200zł za obszycie to normalna cena w wawie
            właśnie konserwacja, pastowanie impregnacja itp skłania mnie raczej w stronę plastiku.
            jak ta antypoślizgowa wygląda bo nie widziałem u gościa w katalogu tego?
            te 200 pln była za jakiś standard ( wygląd naturalnej skóry)

            Komentarz


              #7
              Obszywałem kanapę do CB500 u miejscowego tapicera - 50 zł skóra ekologiczna.

              Komentarz


                #8
                U siebie za obicie kanapy do 660 dałem 80 zł
                "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                Komentarz


                  #9
                  Obszywałem siodło przed tym sezonem. Materiał kupiłem tutaj: http://www.artmeb.pl/index.php?optio...id=3&Itemid=46 za 17zł spokojnie wystarczyło - czarny skaj.

                  A obszył mi za 80 zł "osiedlowy" tapicer: http://www.pkt.pl/s/warszawa/1005609...nie_drzwi.html

                  Także w 100 zł spokojnie można się zmieścić.

                  W zimie pewnie uderzę do niego ponownie, bo chcę zmienić siodło na coś bardziej w stylu "scrambler" i liczę że podoła, bo tak na prawdę to tylko obszycie deski materiałem i zrobienie kilku przeszyć w poprzek.

                  PZDR!

                  PS: W Wersonie w Iwicznej też robiłem siodło do Vespy, robią naprawdę ładnie i mają dobre materiały, ale też ceny i terminy większe. Za proste siodło do Vespy bez przeszyć itp 350 zł.
                  Ostatnio edytowany przez proti; 629.

                  Komentarz


                    #10
                    Witam. Czy ktoś coś wie na ten temat

                    Komentarz


                      #11
                      koledzy jest taka sprawa czy wam ta wygięta część siedzenie to przylega do samego baku? bo u mnie to jest przerwa miedzy bakiem a siedzeniem tak ze 2-3cm jakos mie to wqrwia to tak ma być? nie dosc że z przodu jest dziura to jeszcze jest z tyłu obciete bo kolesiowi sie cos tam ze stelarzem od kufrów nie miesciło najlepiej bym kupił ten sam plastik cały i dał do obszycia byle był oryginaly nie ciety

                      Komentarz


                        #12
                        Normalnie jest tam przestrzeń ale nie przekracza na pewno więcej niż 1 cm, prawdopodobnie poprzedni właściciel coś wyrzeźbił i dla tego tak odstaje, szukaj bracie nowego siedzenia albo plastiku z gąbka do obszycia.

                        Komentarz


                          #13
                          szukam szukam napisałem już pare emaili na alleg.... ale narazie zero odp

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Szuryga Zobacz posta
                            koledzy jest taka sprawa czy wam ta wygięta część siedzenie to przylega do samego baku? bo u mnie to jest przerwa miedzy bakiem a siedzeniem tak ze 2-3cm jakos mie to wqrwia to tak ma być? nie dosc że z przodu jest dziura to jeszcze jest z tyłu obciete bo kolesiowi sie cos tam ze stelarzem od kufrów nie miesciło najlepiej bym kupił ten sam plastik cały i dał do obszycia byle był oryginaly nie ciety
                            Ostatnio przewalało się parę ogłoszeń przez allegro.
                            Nie wiem czy chcesz oryginalną kacanapę, czy tą stopniowaną.
                            Jeżeli po dogięciu dziura znika, to można plastik podgrzać i go odpowiednio "wyformatować" w drugą stronę.
                            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                            Komentarz


                              #15
                              nie sprawdzałem czy ten plastik da sie dogąć jak da to moze i go dogne a co do kanap to były stopniowane i płaskie? pierwsze słysze a która według kolegów jest wygodniejsza? mi takie cus sie podoba http://allegro.pl/yamaha-xtz-750-ten...767533162.html

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X