Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tylni wahacz xtz 750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez Hoothate Zobacz posta
    Myszak, może zadam głupie pytanie, ale czy mierzyłeś te tuleje ? Zdjęcia nie są na tyle wyraźne aby stwierdzić faktycznie ich nadmierne zużycie (na górnej widać jakby zrobił się już mały próg ?). To, że są wypolerowanie w miejscach pracy łożysk nie musi oznaczać, że nadają się do wymiany. Być może wymiary mieszczą się w tolerancji i nie trzeba ich wymieniać ?

    Rok temu regenerowałem wahacz w mojej Teresie z wymianą łożysk i uszczelniaczy, ale tuleje zostawiłem. Pomierzyłem, sprawdziłem w serwisówce i było ok.
    Jak wrócę pod koniec tygodnia do garażu to zmierzę je mikromierzem, póki co zużycie w miejscu kontaktu z tulejami ślizgowymi oprócz widocznego wypolerowania, posiada progi wyczuwalne organoleptycznie, natomiast tam, gdzie tuleja współpracuje z łożyskami igiełkowymi, tak samo daje się wyczuć miejsca wygniecień, co skutecznie mnie zaniepokoiło.

    Popytam trochę u ludzi mających części, a jeśli nie będę w stanie nic znaleźć, pewnie wybiorę się na poszukiwania do sklepów, chociaż ta opcja nie bardzo mnie cieszy, gdyż zależy mi na oryginalnych podzespołach, które są w stanie przenosić pełne obciążenia generowane przede wszystkim przez max załadunek w trasie.

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez Myszak Zobacz posta
      póki co zużycie w miejscu kontaktu z tulejami ślizgowymi oprócz widocznego wypolerowania, posiada progi wyczuwalne organoleptycznie, natomiast tam, gdzie tuleja współpracuje z łożyskami igiełkowymi, tak samo daje się wyczuć miejsca wygniecień, co skutecznie mnie zaniepokoiło.
      Szkoda, że próg i wgniecenia zdążyły powstać na tulejach :/ W takim razie mierzenie chyba nie ma już sensu, jeżeli oczywiście zależy Ci na Twoim bezpieczeństwie, a nie wątpię, że tak właśnie jest.

      Zastanawiałeś się co mogło być przyczyną takiego stanu tulei ? Podejrzewam, że to co zostało na łożyskach nie za bardzo przypominało już smar ?

      Komentarz


        #18
        Kolego dobra rada, na drutowaniu daleko nie zajedziesz.
        Poczekaj chwilę, uzbieraj więcej gotówki i kup jak bozia przykazała zestaw naprawczy, na pewno przejeździ Ciebie i twój motocykl.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #19
          Ja bym proponował podzwonić po ludziach którzy rozbierali ST na części. Swego czasu sam wywiozłem na złom jeden czy dwa wahacze od ST bo to kompletnie niechodliwy towar.
          sigpic

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez Hoothate Zobacz posta
            Szkoda, że próg i wgniecenia zdążyły powstać na tulejach :/ W takim razie mierzenie chyba nie ma już sensu, jeżeli oczywiście zależy Ci na Twoim bezpieczeństwie, a nie wątpię, że tak właśnie jest.

            Zastanawiałeś się co mogło być przyczyną takiego stanu tulei ? Podejrzewam, że to co zostało na łożyskach nie za bardzo przypominało już smar ?
            Podczas rozbierania wielu elementów Tenery zauważyłem, że nie były one bardzo długo ruszane, a w samym wahaczu nie było nawet grama dobrego smaru, tylko brązowawy płyn, czyli doszło do ewidentnego zatarcia.

            - - - Zaktualizowano - - -

            Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
            Ja bym proponował podzwonić po ludziach którzy rozbierali ST na części. Swego czasu sam wywiozłem na złom jeden czy dwa wahacze od ST bo to kompletnie niechodliwy towar.
            Wysłałem już parę zapytań, pozostaje czekać na odpowiedzi.

            Komentarz


              #21
              Na tenere.de jest wahacz na sprzedaż, malowany, z nowymi łożyskami o ile pamiętam za 50e.
              sigpic
              "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

              "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

              Komentarz


                #22
                Miałem ten sam problem, tylko u mnie zatarły się same tuleje. Wymieniłem wałek na zestaw z Larssona, a zamiast tulejek wsadziłem drugi komplet łożysk. Jedynym problemem w tym rozwiązaniu są kalamitki. Musisz to pomierzyć i sprawdzić czy nie zasłonisz otworu. Zamierzam wymienić ramę tej zimy, więc zobaczę jak to rozwiązanie się sprawdziło.
                Hvězdy chtějí patřit Tobě...

                Komentarz


                  #23
                  A na co wymieniasz rame na kratownice ?

                  Twoja stara rama juz jest w miejscu docelowym_ tzn warsztacie Pawla
                  ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                  FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                  Komentarz


                    #24
                    Na razie mam zamiar rozebrać wszystko i sprzedać prostą ramę. A później zobaczymy, nie śpieszy mi się chyba zeszliśmy z tematu
                    Hvězdy chtějí patřit Tobě...

                    Komentarz


                      #25
                      Hej,

                      Czy ktos kiedys wyjmowal i malowal wahacz? Jak go malowac proszkowo? Moze jakies porady? Bede wdzieczny za pomoc.

                      Kamyk
                      ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

                      Komentarz


                        #26
                        Zamieszczone przez Kamyk Zobacz posta
                        Hej,

                        Czy ktos kiedys wyjmowal i malowal wahacz? Jak go malowac proszkowo? Moze jakies porady? Bede wdzieczny za pomoc.

                        Kamyk
                        Przyłączam się do pytania.

                        Jest jakiś numer lakieru farby proszkowej aby wyglądała jak oryginalna? Chodzi o efekt metaliczny.
                        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                        Komentarz


                          #27
                          Ja myslalem zeby prysnac go na czarno. Wlasnie prysnac albo proszkowac? Jak juz rozkrece i zdemontuje wszystko to warto bylo by go odswierzyc. Rama czarna, felgi czarne to i wahacz moze byc czarny.

                          Kamyk
                          ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

                          Komentarz


                            #28
                            Malowałem wahacz rok temu na wiosnę. Wszelkie gniazda łożysk, tuleje, zabezpieczyłem kształtkami stalowymi ( trzeba kupić pręt gwintowany, poucinać na odpowiednie długości, przełożyć przez tuleje i skręcić nakrętkami, pamiętając o dosyć dużych podkładkach aby było jak najbardziej szczelne ), a w gwinty powkręcałem śruby ( trzeba je poprawić gwintownikiem po malowaniu ). Tak to wyglądało :







                            Nie pamiętam jaki kod koloru wybrałem, ale jest nieco jaśniejszy od oryginału. Brakuje mi jeszcze naklejek, ale to już szczegół





                            Komentarz


                              #29
                              Efekt niezly. A czym to malowales? Pistoletem?

                              Kamyk
                              ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

                              Komentarz


                                #30
                                Nie Wahacz był śrutowany i malowany proszkowo w jednej z wrocławskich firm. Sam koszt malowania to kilkadziesiąt złotych, ale trzeba zapłacić ok 100zł za rozgrzanie pieca ( jeżeli się nie mylę ). Taki koszt jest jednorazowy, ale tylko dla danego koloru - trochę naciągane, ale może tak jest, nie znam się na tym

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X