Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przerywa gdy rozgrzana

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Może wystarczy wymienić tylko kable i fajki? Sprawdź bo wtedy wyjdzie ci dużo taniej.

    Komentarz


      #17
      z tego co widziałem ktos juz ta moją cewke wczesniej rozbierał bo nie była fabrycznie zalana i trzpienie na ktore nabijasz kable są pordzewiałe w takim stopniu ze juz odpadają od cewki tak wiec.... moze ktos wie od czego mozna przypasowac?

      Komentarz


        #18
        od ST ? Od TDM 3VD też powinno. Ew. możesz kombinować z cewkami od niektórych rzędowych 4 - też mają takie podwójne, ale to już sam musisz poszukać po serwisówkach, które miałyby kompatybilne parametry.

        pozdrawiam, Adam
        sigpic

        Komentarz


          #19
          Podłączę się do tematu bo mam podobny problem, gdy silnik jest jeszcze nie nagrzany to wszystko gra i buczy, gdy tylko się porządnie nagrzeje (np podczas jazdy w korku) pojawia się objaw dlawienia poniżej 3k rpm. Przy gwałtownym odkreceniu manety dusi i nie chce jechać, gdy wskazówka obrotomierza dojdzie do 4k rpm moto odżywa. Zauważyłem że jest to także powiązane z temperatura otoczenia, bo im cieplej tym częściej objaw dlawienia się pojawia (pewnie powiązane z szybkością osiągania temperatury krytycznej powyżej której zaczynają się '' jazdy''). Czy to elektryka czy gazniki?
          Dodam: zawory regulowane, gazniki czyszczone. Świece: jedna okopcona, druga nieco lepsza ale z lekkim depozytem, żadna z nich nie posiada depozytu w kolorze kawy z mlekiem.
          Jakieś pomysły?

          Komentarz


            #20
            Jak masz jadą świece zawaloną a drugą nie to nie naszło Cie że coś nie tak z mieszanką? Tym bardziej, ze żadnej nie masz zbliżonej do prawidłowej. Umycie gaźników to wstęp do serwisu a nie załatwienie sprawy.

            Komentarz


              #21
              No naszło, ale chciałem się upewnić że trop jest dobry. No to następne pytanie: czy to kwestia regulacji śruby składu mieszanki biegu jałowego czy już kwestia iglicy (położenie/zużycie)?

              Komentarz


                #22
                Hej,
                tak własnie od dzisiaj jest w mojej Teresie, kicha i przerywa na 3,5 i 7,8tyś obrotow i tylko podczas jazdy, a na 1000rpm jak odkręcę za szybko na ułamek sek. przerywa.
                Dzisiaj zrobiłem 100 offem po leśnych szlakach, było sporo głębokich kałuż, potem żeby ja wysuszyć pociągnąłem 50km asfaltem i nie oszczędzałem gazu.
                No i szlak trafił dynamikę w silniku.
                A, no i dodam jeszcze, że po umyciu myjką ciśnieniową jest problem z odpaleniem.

                Oczywiście kupie cewkę orygi. i mam nadzieje, że trafię jak kolega w BINGO

                Komentarz


                  #23
                  No i naprawiłem Tereskę
                  Świece irydowe wymieniane miesiąc wcześniej.
                  -Zasyfiona prawa świeca - brązowy nalot, zasyfiona prawa fajka (od wewnątrz brązowo rdzawy syf).
                  -Wszystko wyczyściłem, fajkę rozkręciłem i potraktowałem silnie żrącym odrdzewiaczem (styki przetarte miedzianą sztoteczką).
                  -Z przewodu wysokiego napięcia obciąłem 5mm kabla (przy fajce)
                  -Zacisnąłem trytytką gumowe nasadki na fajkach (wcześniej nie było uszczelnienia)

                  Teresa mruczy jak nowa i 5 stówek w kieszeni.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X