Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z dolnym łożyskiem amortyzatora

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    W sklepie z łożyskami znalazłem takie łożysko. Wymiary się zgadzają oprócz bieżni, tutaj jest 9mm a oryginalne 13mm
    Czy można założyć takie łożysko?

    DSC09053-1.JPGDSC09050-1.JPGDSC09051-1.JPG

    Komentarz


      Moim zdaniem musisz mocno uważać.
      Z powodu mniejszej bieżni, jest mniejsza powierzchnia przenosząca energię.
      To może bezpośrednio prowadzić do dużo szybszego zużywania, lub nawet pękania bieżni w trakcie jazdy.
      Poza tym, musiałbyś dobrać bardzo dokładnie dystanse, żeby łożysko siedziało symetrycznie, bez możliwości ruchu, ale to nie powinien być duży problem.
      Trzeba by było poszukać informacji na temat obciążeń przenoszonych przez oryginalne i to łożysko.

      Komentarz


        Wiadomo, dystanse trzeba dać. Parametry tego łożyska znam bo są podane w katalogach, ale danych oryginalnego łożyska nie znalazłem.
        W łożysku, które wyjąłem z moto chyba jest pęknięta bieżnia, bo raczej fabrycznie taka nie była.
        Tylko nie wiem dlaczego zrobili to nacięcie od frontu bieżni, przecież mocno je osłabia.

        DSC09074-1.JPGDSC09072-1.JPG

        Komentarz


          W starym bieżnia jest pęknięta, miałem tak samo, ale bez nacięcia.
          Na tym co pokazałeś jest 50% szans, że będzie okej, osobiście bym nie próbował
          Po co tak kombinujesz z tym łożyskiem, nie lepiej kupić nowe?
          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

          Komentarz


            Zapewne cena łożyska które kupił, jest znikoma w porównaniu do ceny oryginału

            Komentarz


              Oryginalne lozysko ma takie naciecie moje stare takze ma cos takiego a bieznie zewnetrzna ma ze spieku, nowe oryginalne lozysko kupione np. EBayu nie jest drogie ale kto wie moze taki zamiennik sie sprawdzi

              Komentarz


                Ktoś w końcu kupował to łożysko oryginalne na ebay'u?

                Przeszukując strony w poszukiwaniu tego łożyska, po numerze katalogowym( 93399-99934 ), dotarłem na tą stronę, gdzie możliwy jest zakup za 23$, czy ktoś próbował kupować tego typu części poza granicami Polski?

                Komentarz


                  Zamieszczone przez Myszak Zobacz posta
                  Ktoś w końcu kupował to łożysko oryginalne na ebay'u?

                  Przeszukując strony w poszukiwaniu tego łożyska, po numerze katalogowym( 93399-99934 ), dotarłem na tą stronę, gdzie możliwy jest zakup za 23$, czy ktoś próbował kupować tego typu części poza granicami Polski?
                  Kupowałem dla kilku osób z forum na ebayu (DE i USA), dla siebie również. Ceny różne, zależy od sprzedawcy, kosztów przesyłki i kursu dolara.
                  "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                  Komentarz


                    A jak to wygląda cenowo na chwilę obecną, procedura zamawiania i kupowania za granicą, wciąż jest bardziej opłacalna niż u nas?

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez Myszak Zobacz posta
                      A jak to wygląda cenowo na chwilę obecną, procedura zamawiania i kupowania za granicą, wciąż jest bardziej opłacalna niż u nas?
                      Na chwilę obecną to nie wiem, zamawiałem może z pół roku temu. Koszt zakupu ze sprowadzeniem wahał się chyba w granicach 130-160 zł (przedział roku), oryginał w aso teraz chyba staniał i kosztuje 260 zł
                      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                      Komentarz


                        Czy zagraniczni sprzedawcy są na tyle uczciwi, że nie ma problemów z przeprowadzeniem ew. transakcji?

                        Komentarz


                          Zamieszczone przez Myszak Zobacz posta
                          Czy zagraniczni sprzedawcy są na tyle uczciwi, że nie ma problemów z przeprowadzeniem ew. transakcji?
                          e-bay rządzi
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez Myszak Zobacz posta
                            Czy zagraniczni sprzedawcy są na tyle uczciwi, że nie ma problemów z przeprowadzeniem ew. transakcji?
                            Ani razu nie miałem problemu, paczka z USA przyszła nawet szybciej niż z polskiego allegro. W DE też była pełna kultura
                            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                            Komentarz


                              A w Niemczech jest jakaś firma posiadająca w swoich magazynach części do yamahy? W US może i same części są tanie, ale przesyłka w granicach 50$, zdecydowanie zniechęca.

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez Myszak Zobacz posta
                                Czy zagraniczni sprzedawcy są na tyle uczciwi, że nie ma problemów z przeprowadzeniem ew. transakcji?
                                JA kupowałem na ebayu i nie ma zadnych problemow tylko sprawdz tez tego kogos ile ma pozytywnych opini! i jak wyglada temat wysylki! spokojnie mozesz kupic..ja zamawialem chyba dwie rzeczy i naprawde moge polecić...mam nawet konto..)pozdrawiam

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X