Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z dolnym łożyskiem amortyzatora

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez Myszak Zobacz posta
    A w Niemczech jest jakaś firma posiadająca w swoich magazynach części do yamahy? W US może i same części są tanie, ale przesyłka w granicach 50$, zdecydowanie zniechęca.
    Szukaj kogoś, kto ma taniej. Niestety czasami trzeba czekać aż się takie łożysko pojawi.
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      Zamieszczone przez Myszak Zobacz posta
      A w Niemczech jest jakaś firma posiadająca w swoich magazynach części do yamahy?
      Niemcy nie mają magazynu. Magazyn Yamahy (jak i Kawasaki) masz w Holandii gdzie przyjeżdzają częsci z Japonii
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        Ostatecznie zastosowałem łożysko GXSW 12.26 MS firmy Fluro z serii motorsport.
        Bieżnia jest węższa o 1mm, kulka szersza o 1mm
        Po zeszlifowaniu kulki po 0,5 mm z obuch stron wszystko Å‚adnie pasuje.

        Przejechałem 1000km i się sprawdza. Cena ok 50zł

        Komentarz


          Zamieszczone przez pietia Zobacz posta
          po zeszlifowaniu kulki po 0,5 mm z obuch stron wszystko Å‚adnie pasuje.
          wtf??

          Komentarz


            Zamieszczone przez pietia Zobacz posta
            Ostatecznie zastosowałem łożysko GXSW 12.26 MS firmy Fluro z serii motorsport.
            Bieżnia jest węższa o 1mm, kulka szersza o 1mm
            Po zeszlifowaniu kulki po 0,5 mm z obuch stron wszystko Å‚adnie pasuje.

            Przejechałem 1000km i się sprawdza. Cena ok 50zł
            Czym szlifowałeś? Ja jedno ze swoich próbowałem i cieżko.....
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz



              Kupiłem nowe łożysko dolnego amortyzatora (takie jak jest z wymiarowane w Wiki) ale ono różni się delikatnie od starego. Nowe łożysko nie posiada rowka na środku kuli, który z tego co wyczytałem powinien służyć ułatwieniu smarowania łożyska. Nie ma też małego nacięcia na pierścieniu zewnętrznym wzdłuż którego pojawiło się u mnie pękniecie. Myślicie że jest to takie samo łożysko czy jakieś inne, mające jakieś inne cechy, funkcje? Może to być łożysko ślizgowe przegubowe bezobsługowe? Tutaj czytałem o łożyskach: http://sbart.pl/lozyska-slizgowe-przegubowe/,http://sbart.pl/lozyska-slizgowe-prz...-bezobslugowe/

              Komentarz


                Rowek i to niby pekniecie zalezy od firmy ktora to lozysko wyprodukowala. Nie przejmuj sie i zakladaj :-)
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  Załącznik nie robi
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    2013-07-07 21.43.33.jpg
                    Mam nadzieje że teraz robi.

                    Komentarz


                      Miałem takie jak to po prawej a mam zamontowane takie jak to po lewej zrobiłem do tej pory ze 4 tyś. km więc na temat działania nowego typu łożyska wiele nie powiem.

                      Komentarz


                        Co do tego łożyska to j w sumie też mam do wymiany ale na razie jeszcze nie wymienię go.
                        Po ile ono teraz stoi??

                        Pytanie jeszcze o to jaki typ smaru dajecie??
                        Mi moje zaczęło piszczeć to wiozłem troszkę smaru z pracy, chyba to był Shell Alvania smar stosowany do łożysk cylindrów i różnych sworzni itp. Nie jest taki gęsty jak typowe smary, napierdzieliłem go tam ile weszło i n arazie mam spokój.

                        Pozdro

                        Komentarz


                          Po wymianie na oryginał yamahowy i nasmarowaniu smarem hiper super syntetycznym do łożysk rozebrałem to po trasie ok 100km intensywnych dołów.
                          Było tam sucho i niezbyt gładko to chodziło. Cos jak początek zacierania.

                          Doszedłem do wniosku ze w takim miejscu warto dać smar z dodatkiem molibdenu, czyli przewidziany do dużych obciążeń. Powszechnie używany w przegubach samochodowych.

                          Komentarz


                            Właśnie przerabiam ten temat, pomierzyłem i znalazłem na allegro za 100pln podczas gdy w aso dali cenę 286!



                            Miałem kiedyś KLR600 i zamiast łożyska dorobiłem u tokarz tuleję teflonowo-molibdenową, jakoś tak się ten materiał nazywał (grafitowy kolor).Kosztowało to czapkę śliwek i działało całkiem dobrze 1 sezon do sprzedaży motocykla. Po taniości i tak można.

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez zoromoto Zobacz posta
                              Właśnie przerabiam ten temat, pomierzyłem i znalazłem na allegro za 100pln podczas gdy w aso dali cenę 286!



                              Miałem kiedyś KLR600 i zamiast łożyska dorobiłem u tokarz tuleję teflonowo-molibdenową, jakoś tak się ten materiał nazywał (grafitowy kolor).Kosztowało to czapkę śliwek i działało całkiem dobrze 1 sezon do sprzedaży motocykla. Po taniości i tak można.
                              Druciarstwo i tyle. To łożysko z allegro jest za wąskie a kula jest za szeroka, trzeba przerabiać dystanse do niego. Takie wymiary powinno mieć w oryginale.
                              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                              sigpic

                              Komentarz


                                ja gdzies takie łozysko kupilem za 18zł

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X