Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z dolnym łożyskiem amortyzatora

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Dziękuję Piotrek.
    Ostatnio edytowany przez Mondo Cane; 3348.
    Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

    Komentarz


      Szanowni,
      krótkie podsumowanie wykonanych prac pod hasłem wymiana łożysk

      Wahacz zdemontowany.
      2016-07-05 14.45.05.jpg

      Poszczególne elementy wyczyszczone
      2016-07-05 15.15.37.jpg

      Nowa sprężyna Hyperpro zakupiona i czeka na montaż.
      2016-07-06 12.36.29.jpg

      Pozostaje pytanie o to jak mocno powinna być spasowana śruba dolnego amortyzatora z łożyskiem?

      Czyli to śruba.jpg z tym Łożysko.jpg
      Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

      Komentarz


        Spasowana powinna być tak jak oryginalna śruba z oryginalnym łożyskiem. Daj dla Tokarza starą śrubę i dawcę np. od zawieszenia z Opla ( ma opowiednią twardość) oraz łożysko, on dotoczy to tak jak w oryginale. Żółci ludzie wymyślili tak że w oryginale jest wyczuwalny luz poprzeczny i tak to ma być zrobione żeby nawet jak łożysko stanie to nie wyłamywało się od razu dolne ucho amortyzatora.

        A gdzie ty taką ładną sprężynkę nabyłeś i za ile pln-ów jeśli to nie tajemnica oraz czy to produkt dedykowany do ST.
        Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

        Komentarz


          Net mowi, ze do ST cos takiego w sklepie w PL kosztuje 440zl.
          Google > hyperpro sp-ya07-ssb005

          Ciekaw jestem czy Mondo Cane użył sprężyny dedykowanej czy coś kombinował.

          No ale na zdjęciu oryginał zdecydowanie wygląda na uklepany! Chętnie poczytam o wrażeniach i odczuciach po tej zmianie.
          Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

          Komentarz


            No dobra ale jakie jest to spasowanie w oryginale? Moje oryginały wyglądają na mocno spracowane i pomiary na wyrobionych częściach są mam wrażenie tak sobie sensowne. Trzeba wbijać łożysko na śrubę czy wchodzi z minimalnym luzem pozwalającym na ruch obrotowy łożyska na śrubie?

            Pytam bo na mojej śrubie są wyżłobienia poprzeczne a podejrzewam, że to łożysko powinno pracować (obracać się w jakimś tam zakresie obrotu) a nie obracać dość swobodnie na śrubie.

            Na razie niestety sprawy stanęły w miejscu czekamy na kolejne łożysko (nieudana próba patentu z kalamitką) i tuleje wahacza oraz kiwaczki bo też mają "wyząbkowane" ślady po rolkach łożysk. Stan na dziś wygląda jak poniżej

            2016-07-05 15.49.16.jpg

            Gdy uda się poskładać wszystko razem dam znać jak się zmieniło prowadzenie. Sprężyny i inne akcesoria HyperPro można nabyć w Polsce w tym sklepie. I nie ma potrzeby kombinować - do XTZ 750 mamy kompletne zawieszenie przód i tył tej firmy.
            Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

            Komentarz


              Zamieszczone przez Mondo Cane Zobacz posta
              Pytam bo na mojej śrubie są wyżłobienia poprzeczne a podejrzewam, że to łożysko powinno pracować (obracać się w jakimś tam zakresie obrotu) a nie obracać dość swobodnie na śrubie.
              Po to jest łożysko aby ono pracowało a nie obracało na śrubie.
              Poza tym skręcając blokujesz tulejkę łożyska, wiec i tak nie ma możliwości obrotu. Jak masz oryginalna śrubę to średnica jej jest taka sama. Wiec tam gdzie jest wyrobione było tak jak jest w miejscu niewyrobionym. Nie trzeba było tego wbijać. Śruba wchodziła normalnie.

              Komentarz


                Dobra to tu mamy jasność Dla podgrzania atmosfery w kwestii zawieszenia taka ciekawostka - ciekawie pomyślana koncepcja usprawnienia przedniego zawieszenia . Do tego poprzeczka usztywniająca lagi z 660-tki i powinno być OK. Tylko ta cena...
                Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                Komentarz


                  Hej, ostatnio zaczęło mi skrzypieć dolne łożysko amortyzatora. Aby się do niego dostać należy odkręcić sporo innych elementów, co przy braku podstawki centralnej jest trochę kłopotliwe.. Poradziłem sobie w ten sposób, że podniosłem moto na lince zaczepionej za uchwyty pasażera z tyłu :-) Motocykl pięknie stoi oparty na przednim kole, dostęp do śrub super. Jeśli ktoś ma garaż to polecam ten sposób :-D

                  Komentarz


                    Kolego Mondo Cane jeśli śruba od łożyska ma ślady wytarcia to trzeba ją wymienić na nową, oryginał lub wytoczyć nową lub przerobić śrubę zawieszenia z samochodu, kiedyś Beniamin napisał, nie wiem czy w tym temacie że pasuje od starych Opli. Oryginalna nowa śruba współpracując z nowym łożyskiem ma luz powiedziałbym dość spory. Ja dorabiałem całkiem nową śrubę i tokarz tak ją spasował że luz jest wyraźnie mniejszy, rzecz w tym że nie wiem czy ciaśniejsze pasowanie jest dobre, czas pokaże, na razie drugi sezon jeździ, po pierwszym kontrolnie to rozebrałem i wszystko było ok, nałożyłem trochę smaru i dalej jeżdżę.

                    Komentarz


                      Kolego robkri uczynię podobnie jeno spasowanie dorabianej pod łożysko śruby będzie w mym zamyśle jeszcze ciaśniejsze. Tak aby łożysko dało się nałożyć przy schłodzonej śrubie
                      Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                      Komentarz


                        Tylko nie przesadz bo jak to się zapiecze .......to kto to zdemontuje.
                        Generalnie śruba zaciska podczas dokręcania bierznie wewnętrzną i nie pozwala na obrot.

                        Paweł.

                        Komentarz


                          Ależ oczywiście kolego robkri mam to na uwadze
                          Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                          Komentarz


                            No

                            Komentarz


                              Temat robi się nieco epicki z moja wymianą w założeniu jednego zastałego i skrzypiącego łożyska. Na zdjęciu poniżej - ponad 1000 PLN w częściach oryginalnych i zamiennikach tylnego zawieszenia... Jutro mam w planie wymiarować poszczególne łożyska, tuleje i śruby precyzyjnym narzędziem aby użyszkodnicy tego forum nie musieli przechodzić przez to co ja

                              2016-07-18 13.39.17.jpg
                              Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                              Komentarz


                                Świetny pomysł. Slizgi teraz czane yamaha sprzedaje?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X