Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zasilanie cewki WN

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Zasilanie cewki WN

    Od jakiegoś czasu mam powtarzające się objawy ... tereska nie chce palić na zimnym silniku. Po uruchomieniu "na pych" (szybko i bez problemów łapie) i po rozgrzaniu pali bez zarzutu. Pierwszą reakcją było zdjęcie gaźników i założenie innych co do których miałem pewność ze działają prawidłowo. Gaźniki z drugiego silnika na których pracowała bez zarzutu. Oczyściłem je - przedmuchałem - założyłem i .. to samo. Zmieniłem świece - to samo, podmieniałem kolejno moduł ,cewkę, kable WN i nic. Gaźniki raczej wykluczam - po uruchomieniu chodzi bardzo dobrze ,trzyma obroty ładnie się wkręca.
    Za radą kolegi postanowiłem sprawdzić zasilanie cewki ....i tu pojawia się kłopot. Wartości na mierniku przedstawiają się następująco

    klemy aku - 11.8V (aku wymęczone kręceniem)
    zasilanie cewki 9,41V przy przekręconym zapłonie
    zasilanie cewki w czasie kręcenia spada do 6,2 - 5,4 V

    co może generować tak duże straty energii na dojściu do cewki i czy rozrusznik powinien aż tak osłabiać napięcie ?
    Może ktoś miał już do czynienia z podobnym przypadkiem lub wie jakie powinno być napięcie zasilające cewkę?

    #2
    Cewka jest zasilana 12V bezpośrednio z instalacji (za stacyjką). Proponowałbym pociągnąć oddzielny kabel prosto z aku do cewki i sprawdzić czy wtedy jest lepiej z odpalaniem.
    Co może generować straty ? Stare kable, zaśniedziałe styki, uszkodzony kablel, stacyjka (przez nią przechodzi zasilanie układu zapłonowego, w tym cewki, choć nie wiem czy ST ma za stacyjką oddzielny kabel od zasilania zapłonu i od świateł - można na schemacie spr.), słaba masa. Rozrusznik może powodować takie spadki napięcia, zwłaszcza jeśli aku nie jest już w pełni sił. Ew. podepnij równolegle n.p. aku z samochodu i sprawdź czy się coś poprawi (nie powinno być aż takich spadków przy kręceniu).

    pzdr, Adam
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Grzeją Ci się kable do cewki przy kręceniu?

      Pewnie to sprawdziłeś, ale jeśli nie... Jak wygląda połączenie kabli do aku i kostki?
      Nie rzeźbiłeś czasem przy wywalaniu kostek od alternatora?
      Główny bezpiecznik jaką ma wartość amperową?

      Pozdro

      Komentarz


        #4
        Sprawdź masę cewki, ewentualnie testowo podłącz masę bezpośrednio do aku. Przy 6V na zasilaniu cewki nie zakręcił byś nawet rozrusznikiem (ten sam przewód co zasilanie przekaźnika rozrusznika). Skoro możesz kręcić, to problem tkwi tylko w zasilaniu cewki. Tak jak Adam napisał, podłącz ją pod aku, pamiętaj że zgasisz motur tylko wysuwając stopkę na jedynce.

        Komentarz


          #5
          Dzięki za rady
          Czeka mnie więc drobiazgowy przegląd instalacji ... jednak moje zimowe usprawnienia nie były niezawodne
          wymieniałem część przewodów ,kombinowałem z kostkami i masami i widocznie coś się odlutowało-odłączyło, jakieś słabsze przejścia. W wolnej chwili spróbuję metody podpięcia zasilania bezpośrednio do cewki. Naprawdę nie znoszę dłubania w instalacjach ... !

          Komentarz


            #6
            Podepne się pod ten temat ,drąrze temat jake powino być napięcie na cewce . Wiem ze jest stały plus 12v,jak biore mase z ramy prąd mam 12v ale jak robie pomiar na przewodach idących do cewki to mam 10,20v.(biało-czerwony i brązowy)czy tam powino być stałe napięcie?

            Komentarz


              #7
              Podpinam się. Czy objaw bardzo słabej i bladej iskry można leczyć jak wyżej opisano?

              Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

              Komentarz

              Pracuję...
              X