Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kask szczękowy na co dzień

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Zamieszczone przez pawulon182 Zobacz posta
    Kask szczękowy LS2 FF 369:
    głośny, podwiewa od spodu pomimo założonego podbródka, ciężki, wentylacja taka se i w zasadzie nie ma znaczenia czy otwarte wloty czy zamknięte - wieje tak samo (szczególnie ten na szczęce), blenda kiepsko wykrojona, za nisko się opuszcza i wieje w oczy jak cholera na otwartej szczęce, pasek źle wmontowany i zamiast trzymać kask to ciśnie w szyję ale za to:cena dobrze koresponduje z "jakością" kask szczelny i nie udało mi się go przecieknąć heh, dobrze leży na głowie, dobrze obejmuje policzki, nie ciśnie punktowo, łatwo się otwiera i zamyka szczękę 1 ręką, dobre zapięcie (ale już nie pasek), czopki do szybki antyparowej są ale nie testowałem . Po 5k km da się do niego przyzwyczaić ale rozglądam się za czymś lepszym

    Miałem na głowie ze 20 szczekowców, w których dane mi było chwilę pojeździć. Jedno i to samo - każdy jest głośny, nie ma opcji by było w szczekowcu tak cicho jak w integralu Róznica pomiędzy nimi była taka, że w jednym jest ciut ciszej a w drugim ciut głośniej, jednak w długiej trasie i tak się to wyrównuje...


    Odnośnie LS2, i tak: nie wiem czy podwiewa bo jeżdzę zawsze w czymś na szyi i jakikolwiek szalik, arafatka ładnie się pod kaskiem układa (w innych bywało gorzej), wloty działają i znośnie chłodza głowę, kiedy są zamknięte to nie działają, blenda doskonale układa mi się nad nosem i nic nie zawadza, waga faktyczna odbiega od tego co jest na metce (mniejsze od "L" są lżejsze, a "L" i większe cieższe), zresztą większość kasków ma inną wagę niż deklaruje producent (trzeba tylko sprawdzić na małej elektronicznej wadze), pasek dobrze wmontowany i nie uciska (źle wyprofilowane są poduszki w pobliżu paska), kask po roku nadal źle leży na głowie i trzeba go stuningować poprzez ugniecenie styropianu, dodatkowa szyba nieparująca droga - lepiej kupić lepszą (oryginalnego Fog City np.). Ale za taką kasę...... Leżą u mnie dwa Shuberty - LS2 to ich podróba. Oryginały - żadne rewelacja, cena chora, jakość na średnim poziomie, serwis ujowy, wcale nie jest cichy, dobrze wykończony.
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #47
      ten LS2 to mój 3ci szczękowiec, mam też jakiegoś taniego noname i Airoh - z nich jest najlepszy na moja bańkę i potrzeby. Zastanawiałem sie nad czymś "firmowym" ale skoro piszesz, że szału nie ma to chyba zostanę przy tym co mam. Szybę tylko bym wymienił bo nieco zrysowana

      Komentarz


        #48
        Zamieszczone przez pawulon182 Zobacz posta
        Airoh - z nich jest najlepszy na moja bańkę i potrzeby
        Mam jednego z pierwszych szczekowych Airohów - PR2000, stary dziadek... jednak wiesz, najlepiej mi się w nim jeździ Szyba porysowana, brak blendy (folię nakleiłem na górną część wizjera), trochę wygniecony.

        Tak jak napisałem - moim zdaniem nie ma wiekszych różnic w głośności szczekowców. One zawsze będą głośne Dlatego jeźdzę w zatyczkach do uszu.
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #49
          Cześć a czy ktoś z Was zna kaski firmy Bayard? Zupełnie nie popularne w Polsce. Pozdrawiam.
          Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

          Komentarz


            #50
            Zamieszczone przez nemo Zobacz posta
            Cześć a czy ktoś z Was zna kaski firmy Bayard? Zupełnie nie popularne w Polsce. Pozdrawiam.
            Ja nie znam ale podziwiam ludzi przemierzających odmęty internetu w poszukiwaniu rozwiązania dla siebie
            powodzenia i pokaż co nieco o tej firmie, może się komuś przyda.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #51
              Nie odmęty internetu

              Trafiłem do małego sklepu niedaleko miejsca gdzie mieszkam i okazało się, że mają tam przede wszystkim tego typu kaski. Poszperałem w necie ale nic na ten temat nie ma, na ang też nie wiele. Kaski mierzyłem i całkiem wygodne, dobrze trzymają głowę, antifog i pinlock w zestawie, cena przystępna. Ja właśnie zaczynam przygodne z moto i zastanawiam sie nad sprzętem w sensownej cenie.

              Jak sprawdzałem to nie ma tych kasków w testach SHARP. Znacie jeszcze jakieś bazy testów?
              Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

              Komentarz


                #52
                Marka w PL od ok. pięciu lat. Kaski z Holandii. http://www.bayard.nl Pewnie kolejna podróba Shuberta
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #53
                  Osobiście używam trzeci sezon ASTONE RT 100. Jak na szczękę jest cichy i wygodny. żadnych problemów z samoopadającą blendą jak u kumpla w Cabergu

                  Komentarz


                    #54
                    Kaski Schuberta z demobilu
                    Szeroki zakres sprzętu militarnego, outdoorowego oraz odzieży taktycznej - dla ludzi z pasją. W ofercie akcesoria, obuwie, odzież paramilitarna i wojskowa sprawdzonej jakości i w atrakcyjnych cenach. Serdecznie zapraszamy!

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X