Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zebatka 45z a 47z roznice?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Zebatka 45z a 47z roznice?

    Czesc!

    Jak w temacie interesuje mnie jakie beda roznice jesli chodzi o predkosc np na 5 biegu przy 4 tys obrotow na zebatce 47z. Obecnie mam 45z . I czy bedzie jakas roznica odczuwalna w przyspieszeniu ?

    #2
    W KLE zmieniałem zawsze przednia zębatkę, bo łatwiej. 1 ząb z przodu = 2-3 z tyłu. Różnica to ok 500obr/min na VI biegu dla tej samej prędkości. Na trasę super, przy wyprzedzaniu zawsze można (na nawet trzeba) zwachlować 2 biegi w dół. Gorzej w mieście i przy parkingowych prędkościach, bo nawet twin mocno szarpał jak nie dostał obrotów, a jednogarowiec będzie pewne masakrował skrzynię i napęd, więc trzeba się pilnować. Mimo to też planuję dokupić 47z na tył do słabawej 600tki, bo jeśli nie będzie w palnach offu to zysk w zużyciu paliwa powinien być spory. KLEkot na emeryckiej trasie 90-110 na 15z z przodu zjadał ok 4.8-5l, wyjąc przy tym już przy 80km/h, a na 17z schodzi do 3.5l/100 (nominalnie jest 16z). W XT często łapię się, że chcę wrzucić VI bieg, czyli spokojnie pociągnie. O ile V się szybko nie rozleci, bo ponoć i tak bardzo wrażliwa.

    Komentarz


      #3
      Ja miałem przez długi czas 14/46 Ogólnie nie polecam, żeby jechać 100km/h musisz cisnąć 5000. Teraz mam 16/46 i jest nieźle, minimalnie szybszy niż oryginalne przełożenie. Przyśpieszenie, może podczas ścigania by to było widać, ale podczas wyprzedzania nie czuć różnicy. Dodatkowo na większym przełożeniu jest wrażenie krótkich biegów trzeba zmieniać jak głupi. Krótko mówiąc ja widziałem więcej wad niż zalet. Spalanie takie samo.

      Komentarz


        #4
        Też miałem więcej zębów z tyłu i sprawdza się to raczej na zielonym ,na czarnym gorzej.Z tym ,że w offie do tej większej zębatki treba ostrzejszych opon bo inaczej tych mocniejszych przełożeń się nie wykorzysta.Przyspieszenia sa lepsze ale jak to mówi szwagier szału ni ma
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          Rozumiem obecnie mam 4 tys obrotow przy 100km/h ja i tak jezdze max 100 czasem 120 takze jak by byl troche mocniejszy a mialbym jechac te 90km to tez by bylo spoko

          Komentarz


            #6
            No własnie to nie jest spoko, tak się tylko wydaje że to kilka kilometrów, a podczas jazdy h.. strzela.

            Komentarz


              #7
              Mysle ze fabryczne przelozenia do 660 sa jednak najlepsze, najbardziej uniwersalne i najbardziej mi odpowiadaja ;D
              Take care of your Tenere she will take care of you

              http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

              Komentarz


                #8
                Właśnie się zastanawiam, a nawet zastanawiałem się przy ostatniej wymianie, ale zapomniałem i kupiłem standard
                czy nie dać z tyłu większej o 1, 2 zęby zębatki.
                Dać ząb mniej z przodu to chyba za dużo.
                Generalnie jak jadą po asfalcie to bardzo rzadko po drodze na której można rozsądnie ponad 100km/h jechać.
                To zamiast mieś rozsądną (obroty i zawieszenie) prędkość max 120km/h
                mogę mieć100km/h a za to więcej elastyczności i zrywu na niskich biegach.
                Przy jednym dwóch zębach z tyłu różnica powinna być niewielka. I o to chodzi.
                Można to obliczyć
                Motorcycle speed and sprocket calculator with bike database for gearing, sprockets, tires and chains of over 1900 bikes. Request yours to be added as well.

                Ale Wy pewnie macie w tej materii doświadczenia, a wrażenia to nie to samo co wynik ma papierze.

                Pozdrawiam

                Komentarz


                  #9
                  Tak jak wyżej napisał esi jest najbardziej optymalnie, próbowałem zmienić na przodzie na 16-kę, bo moc jest więc na szybkości zyskam i na oszczędności w minimalnej w spalaniu, bo więcej po czarnym robiłem. Wyszło tak , że zyskałem ogólnie o 8-9 km /100 ale już na 5-ym biegu takiego przyspieszenia brak jak było na 15-ce. Tak jakoś jak by ją muliło na 5-ce i dłużej się buja. Z drugiej strony jak nie szalejesz to możesz zmienić, Oszczędność w spalaniu na 100/km spadła o jakieś o.25l do 0.3l na 100km. łatwo policzyć ile w sezonie można zaoszczędzić , myślę że nie warto się ładować za 2zł na 100/km. W Twoim przypadku chcesz mieć zrywniejsze moto więc spalanie podniesie się , a moto zyska na mocy. Jak zaliczysz dłuższą trasę po czarnym to wrócisz do starych ustawień Wszystko zależy gdzie i po czym latasz , ale próbuj tylko ja bym zmienił przednią zębatkę , mniejszy koszt i roboty mniej.

                  Komentarz


                    #10
                    Ja zmienialem zebatke na tyle o dwa zeby wiecej jak oryginał. Na spalanie nie zwracałem uwagi, ale jesli chodzi o obroty to na blacie jest roznica 1000 obr/min.
                    Zanim zalozylem nowe gazniki to stare byly troche mniej oszczedne to i na koło szło bez strzelania ze sprzegla, maneta obrot i przod w gorze. Teraz na nowych gaziorach male spalanie to i na kolo tak nie idzie. Jesli latasz do 110-120 km/h w trasie to nie ma wielkiej roznicy a jesli zjedziesz z glownej w terenie to juz jest spora roznica. Obecnie latam na wiekszej

                    Komentarz

                    PracujÄ™...
                    X