Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Latarka turystyczna cree+zoom

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Latarka turystyczna cree+zoom

    Ma ktoś jakiś wypróbowany model takiej latarki???
    Cena około 100,00 pln
    zasilanie bateria,aku
    zasięg 100-200 m
    obudowa alu
    wilgocio( wodo) szczelna
    soczewka

    Ciężko wybrać cos na aledrogo bo opisy wiadomo ,jednoznacznie najlepsze itd.Dlatego zdaję się na doświadczenia.

    Przeznaczenie:Turystyka motocyklowa,górska,biwak.
    Moja skrzynka N 50° 18.704' E 20° 07.502' opencaching.pl

    #2
    znajomy ostatnio kupił coś takiego, mogę podpytać.

    z tego co pamiętam jak się bawiłem to miała z 5 trybów świecenia ( 3 intensywności, stroboskop, sygnał SOS morsem ), była na 1 batke 18650 + ładowarka, rozmiar kieszonkowy.
    cena około 100pln.

    generalnie wszystkie to PRC i różnią się detalami ale świecą ok.

    Komentarz


      #3
      Polecam latarki firmy FENIX , chińszczyzna najwyższej jakości w przystępnej cenie (choć do 100zł to raczej używki). Miałem LD01 (kupiłem używkę za 70zł), mimo, że to maleństwo, biło na głowę dużo większe latarki bardziej znanej konkurencji, że o bazarowych nawet nie wspomnę. Niestety, ukradli mi ją...
      hominis est errare, insipientis in errore perseverare
      Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

      Komentarz


        #4
        Ja rok temu kupilem przed Rumunia chinszczyzne za 25zl. Zasilanie na 3 baterie AA (uzywam akumulatorkow). Wytrzymala RO, AL i dziesiatki, jesli nie setki godzin podczas nocnych biegow - deszcz, snieg, nic jej nie straszne Cos tego typu http://allegro.pl/latarka-czolowa-z-...590290659.html Zasieg... nie mierzylem, ale bardzo pokazny. Jak sie popsuje to kupie kolejna taka tanioche

        Komentarz


          #5
          Coś podobnego kupiłem w biedronce jakiś miesiąc temu za 20zł, wygląda całkiem solidnie i świeci naprawdę dobrze.

          Komentarz


            #6
            Ja dzis zanabyłem w Mediamarkcie Energizera PRO HEADLIGHT 4 LED
            4 diody, czerwona i 3 białe, 3 baterie w kpl AAA,
            28 lumenów, 21h świecenia, jakaś niby deszczoszczelna,
            świecić ma na 22m, 40zł z bateriami, gumka na głowę, regulowany kąt świecenia,
            jak się bedzie spisywała napiszę jak poużywam
            Wyprodukowana jak na sprzęt dobrej klasy przystało w Chinach
            Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
            Loud pipes save lives...
            https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

            Komentarz


              #7
              Ja niedawno szarpnąłem się na Petzl Tikka XP 2 - udało mi się upolować za 106 zł z kurierem. 1 biała dioda SSC P4 i jedna czerwona energooszczędna. Jasność i zasięg jak na takie małe coś na prawdę robi wrażenie, ale 100m to na pewno nie uzyskuje. Bardzo długo świeci, ale precyzyjniej będę mógł powiedzieć coś więcej dopiero jak zakatrupię pierwszy zestaw baterii, choć wątpię, żeby dała radę wytrzymać deklarowane grubo ponad 100h.
              Do turystyki na moto (rozbicie namiotu po ciemaku, itp.) na pewno się nada, zajmuje mało miejsca, ale czy do łażenia po górach to ciężko mi już wyrokować.
              Fajne, tylko cholernie drogie.
              sigpic

              Komentarz


                #8
                tez mam Petzla. Nie pamietam jaki model, ale jakis taki drozszy wlasnie. Dostalem w prezencie.

                Na motor idealne. Ogolnie jakas slabsza (ale calkiem spoko) czolowke Petzla mozna kupic za 50 pln w Go Sport.
                Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                Komentarz


                  #9
                  Również używam Petzla, model Tactikka XP, bez uwag, drugi raz tez bym ją wybrał.

                  Na alledrogo aktualnie 165zł, ja płaciłem w lutym br. ponad 200...

                  Ostatnio edytowany przez trocin; 48.
                  Enduro nie klęka
                  R 1100 GS '99 - limonka
                  Pajero 3.2 DiD '03

                  Komentarz


                    #10
                    Tactikka to "pomalowana na wojskowo" wersja Tikki, technicznie niczym się nie różnią. XP 2 ma lepszą (jaśniejszą, o większym zasięgu) diodę LED.
                    Jakby kogoś interesowało: http://ngt.pl/forum/petzl-tikka-xp-2,6466.html http://www.napieraj.pl/index.php?opt...article&id=355
                    Z tym, że to są czołówki, a zdaje się nie o nich miał być temat.
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      IMO jednak to różne latarki Tikka xp2 ma 2 diody LED, główną i czerwoną oraz filtr rozpraszający, Tactikka xp 1 główną diodę, filtr rozpraszający i 3 kolorowe filtry. Tactikka ma dodatkowo tryb Boost. Wygląd też różni się zdecydowanie... Możliwe że xp 2 ma mocniejszą diodę, nie miałem porównania...
                      Enduro nie klęka
                      R 1100 GS '99 - limonka
                      Pajero 3.2 DiD '03

                      Komentarz


                        #12
                        XP2 jest następcą XP. Faktycznie nie da się wsadzić kolorowych filtrów. Boosta też nie ma, ale w podstawowym trybie świeci trochę lepiej niż XP z boostem zżerając przy tym dużo mniej prądu.
                        Do XP jak ktoś się uprze też da się wsadzić (przelutować) takiego LEDa jak w XP2. Zresztą wszystkie te informacje są w linkach które wrzuciłem wcześniej.
                        sigpic

                        Komentarz


                          #13
                          A ja polecam Fenix-a. Latarka nie do zajechania i swieci tak, ze Petzl sie chowa Porownywalem z wieloma modelami Petzla.

                          Wlasnie o taka mi chodzi:

                          http://kolba.pl/latarka-fenix-hp10-q...lowa-p432.html

                          Co prawda w tym sklepie kosztuje ponad 300zl, ale ja kupowalem w DE za 40E wiec jakies 160zl. Nie zaluje! Naprawde warto!

                          Kamyk
                          ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

                          Komentarz


                            #14
                            mówicie o czołowkach??
                            Ja bardziej preferuję latarkę w formie tradycyjnej czyli ręczną,fakt że jeśli dana firma robi coś konkretnego ( jakościowo) to warto zapoznać się jej asortymentem
                            Moja skrzynka N 50° 18.704' E 20° 07.502' opencaching.pl

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X