Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

[750] Przednia zębatka z17

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Przednia zębatka z17

    Odkupię nówkę lub trochę( ale nie za dużo) używaną przednią zębatkę z17, pasującą pod łańcuch 520.

    #2
    Może głupie pytanie ale po co Ci taka wielka zębatka?
    Nie widziałem do st większej zębatki niż 16z, druga sprawa moim skromnym zdaniem nie ma sensu kupowanie używanej przedniej zębatki np za 30zł jak nowa kosztuje 50, i tak na jedną tylną albo jeden łańcuch przypadają 3 albo 4 małe zębatki.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez Myszak Zobacz posta
      Odkupię nówkę lub trochę( ale nie za dużo) używaną przednią zębatkę z17, pasującą pod łańcuch 520.
      Zapomnij, nie szukaj nawet i nie zawracaj sobie głowy. Jest tylko w katalogu jednej firmy - której już nie pamiętam. Możesz kupić 525 i oddac do szlifu ale baaardzo niechętnie to robią.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        Chciałbym przetestować mniejsze przełożenie, zanim na nowy sezon zakupię cały zestaw napędowy, stąd chciałem wypróbować 17/46 lub jeżeli jest szansa dostania tylnej np z44 lub 43.
        Nie ukrywam, że 4000obr przy 90km/h trochę denerwuje przy długiej przelotowej trasie, a czytałem już, że zmniejszenie przełożenia np. do 2,75 poprawia prędkość przy tych samych obrotach, co wolałbym przetestować zanim podejmę przyszłoroczną decyzję.

        Komentarz


          #5
          Jaki masz styl jazdy? Jeździsz w off? Na tył gdzieś była 45 ale nie ma sensu kupować takiej, gdyż zmiany tego przełożenia nawet nie zauważysz. 44 na tył nie produkują.

          Ja mam od TDM 16/44 tyle, że 525 i dla lansu złoty. Śmigam asfaltami i często po ekspresówkach i autostradach. Sprawdza się, choć na przyszły rok będzie z tyłu 43. Kamiltee miał takowe ale pisał, że za długie jak na szutry. Standardowe 112 ogniw do takiego czegoś trzeba skrócić o ogwiwo-dwa.

          Wpisz "przełożenie" lub "zmiana przełożenia" w wyszukiwarce forumowej.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #6
            W teren się specjalnie nigdy nie pakuję( 90% kilometrów z pasażerką), chyba że wymaga tego trasa lub jakiś skrót Skoro tak, to w zimę zacznę się rozglądać za zestawem od TDM-a, może od razu 16/43.

            Komentarz


              #7
              Jakieś takie TDMowskie przełożenie to Łojek ma w swojej błyskawicy, mógłby się wypowiedzieć. Z własnych doświadczeń (w innych motocyklach) wiem natomiast że zmiana przełożenia na mniejsze najbardziej kastruje pierwszy bieg. Jazda w korkach staje się problematyczna, a ruszanie pod górkę z obciążeniem i/lub pasażerem to już męczenie sprzęgła.
              "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

              Komentarz


                #8
                Mam zestaw na 17x46 i 17x44, przeszlifowany z łańcucha 525 TDM.
                Pierwszy ok, 4000 przy 100 mam, drugi za szybki na normalne jazdy, na autobana w sam raz
                Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                Loud pipes save lives...
                https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                Komentarz


                  #9
                  Ja miałem od TDMa napęd. Na 2 osoby tracąc dynamike, wydłużając biegi i nieco zmieniając obroty przy 100km.h nie opłaca się. A jak ktoś lata z pasażerem ze 160-180 to powinien zmienić motocykl, bo ST się do tego nie nadaje Solo na szybkich przelotach jeszcze to jakoś sobie radzi, ale wyprzedzanie to redukcja. Na seryjnym przełożeniu dużo przyjemniejsza jazda po mieście, w trasie, gdzie przy 150 masz 6300.

                  Komentarz


                    #10
                    Jak tylko kupiłem ST od razu wyrzuciłem 16 i założyłem 17,moim zdaniem to idealne przełożenie do XTZty,chyba ze ktoś tapla się tenerą w błocie to na 16 będzie miał dobrze,do turystyki najbardziej nadaje się 17/46 lub jak kto woli 16/43,każdy wie że silnik w ST najrówniej pracuje do 4000obr/min i przy tych obrotach na 17 mamy 100km/h.wbrew temu co tu pisze kolega Beniamin 17 wcale nie kastruje pierwszego biegu,np na 1 przy 4000obr na 16 jedziemy 34km/h a na 17 36km/h przy 6000obr ta różnica wynosi 3km/h.większe różnice są na wyższych biegach i wyższych obrotach,co ja akurat lubie i w przeciwieństwie do kolegi Jaro-ino lubie zredukować przy wyprzedzaniu i dzięki temu zrobić to szybciej,dzięki szybszemu przełożeniu mogę dalej pociągnąć na każdym biegu np na trójce przy 8000obr dociągnę do 140 zamiast 130 a zdarzało mi się pogonić 3 do licznikowych 170km/h.Na 5 przy 6000obr jedziemy 150 zamiast 140,różnica może niewielka ale odbija się na mniejszym spalaniu.Znowu ktoś napisze że bajki pisze albo że już mi się głowica stopiła przez za ubogą mieszankę ale pochwale się że przy prędkościach 100-120km/h spalanie wychodzi 4,7l,jeśli nie przekraczam 100km/h to schodzi poniżej 4,5l,ktoś zaraz doda że to emerycka jazda ale jeśli ten ktoś potrafi pojechać po bieszczadach szybciej to ma mój pełny szacun.Tak że podsumowując,jeśli ktoś jeździ tenerą po czarnym to nie ma się co bać 17,owszem jak pisał kolega Luka,do łańcucha 520 trzeba dorabiać zębatkę ale jeśli mamy łańcuch 525 lub 530 nie ma problemu z zębatkami 16/43 lub 17/46.

                    Komentarz


                      #11
                      Wiem co napisałem, bo tak osobiście to odczuwam. Po zmianie przełożeń wszelkie plusy które wymienił Guliwer nie były w stanie wyrównać minusów przy minimalnych prędkościach poruszania się zwłaszcza z obciążeniem.
                      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                      Komentarz


                        #12
                        I podstawowa zasada: przy większej zmianie przełożenia trzeba mieć zdrowy silnik, bo zajezdzony nie ma potrzebnej ilości momentu obrotowego.
                        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                        Komentarz


                          #13
                          Zdrowy silnik szybko się tego momentu pozbędzie przy męczeniu sprzętu na takim przełożeniu A co do spalania: 4,7 być może. Góry mają to do siebie, że motocykl szybko jest w stanie podjechać pod wzniesienie względnie małym nakładem paliwa, a zjeżdżając hamujesz silnikiem i spalasz minimalną ilość paliwa. Choć i tak uważam, że troche mało jak na tereny, w których się poruszasz. Pytanie jeszcze jakie to są prędkości. A co do mniejszego spalania przy większych prędkościach: jeżeli różnica obrotów nie jest wielka między danymi prędkościami to powinno być tak, że mniej obciążony silnik ma łatwiej generować daną moc i moment na wyższych obrotach, potrzebną do utrzymania prędkości, a co za tym idzie powinien palić tyle samo lub mniej. Redukowanie to nic innego jak uzupełnianie braków momentu, które są odczuwalne na wyższych biegach Po co mi redukcja przy 100-110km/h jak 4 lub piątym biegiem moge ciągnąć do przynajmniej 180km/h?

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Jaro-Ino Zobacz posta
                            Po co mi redukcja przy 100-110km/h jak 4 lub piątym biegiem moge ciągnąć do przynajmniej 180km/h?
                            Po to żeby wyprzedzić jak najszybciej i nie zawracać sobie głowy drogą wyprzedzania, ja do 90 spokojnie ciągnąłem silnik na trzecim biegu, po wbiciu 4ego moto dalej przyspieszało a nie jak co poniektórzy myślą że teresa przyspiesza od 100 wzwyż na piątym biegu bez redukcji w oszałamiającym tempie
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              Hehehehe,
                              junak ma rację, jak chcesz wyprzedzać bez redukcji kup se turbo dielsa, hehehe
                              mi wahlowanie biegami i kręcenie budzika daje największa frajdę z jazdy.
                              ale każdy emeryt/zamulacz ma swoje zdanie i ja to szanuję
                              Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                              Loud pipes save lives...
                              https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X