Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Twarda linka sprzęgła, how-to-make-it

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Twarda linka sprzęgła, how-to-make-it

    Zaczynamy od zwykłych szczypcy. Linka dochodzi do dźwigni, łapiemy sobie za tą dzwignię i sprawdzamy jak chodzi sama dźwignia. Jeżeli dźwignia chodzi lekko to możemy zacząć się cieszyć, będzie łatwo naprawić.

    Teraz zobaczmy w jakim położeniu jest dźwignia względem linki - im dalej od 90 stopni, tym więcej siły musimy włożyć w jej pociągniecie. Regulujemy to za pomocą śrubeczki, która jest na zawleczce przy dźwigni.

    Oprócz tego zdejmujemy bak i oglądamy jak idzie linka. Linka ma iść maksymalnie prosto. U mnie, na przykład, zahaczała o gmol.

    Na koniec czyścimy i smarujemy linkę. Ja smaruję linkę smarem teflonowym.

    U mnie poprawa o 200%.

    PS. diagonoza, sposoby rozwiazania - CRTM.
    pps. do pana admina. Poprawię się!
    Ostatnio edytowany przez ofca234; 2529. Powód: Dziękuję za używanie polskich znaków ;)
    Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
    Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

    #2
    Ułożenie linki:

    Str. 42, 47, 50. Clutch cable (w biało-czarne pasy).

    Komentarz


      #3
      Stop, proszę mi wyjaśnić co oznacza skrót CRTM

      Komentarz


        #4
        warszawski warsztat
        Centrum Rozwoju Turystyki Motocyklowej
        zaraz obok Ofcy meliny całkiem fajne miejsce, podobno
        znają się na mechanice - oprócz tego mają usługę wynajęcia warsztatu z narzędziami - a robisz sobie sam

        www chyba jeszcze nie działa
        ale FB tak http://www.facebook.com/CentrumRozwo...kiMotocyklowej
        ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
        FB: http://www.facebook.com/kamilltee

        Komentarz


          #5
          Odświeżam temat. Po wymianie silnika na TDM 850 sprzęgło pracuje ciężko, wszystkie objawy wymienione przez ofce zrobione i sprawdzone, a dzisiaj po 200 km i ciągłych zmianach łapa chce odpaść. Macie jakieś sugestie?
          Silnik 37 tys. przebiegu, chodzi bez zarzutu.

          Komentarz


            #6
            Linka nowa?
            jak chcesz to mam takie wspomaganie do sprzęgła (zmienia przełożenia,) nigdy tego nie założyłem i gdzieś leży w garażu, mogę pożyczyć i sobie sprawdzisz.
            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

            Komentarz


              #7
              Tak, linka wymieniania w zeszłym roku, oczywiście smarowana itd. Z tego wspomagania chętnie skorzystam, jak możesz weź ze sobą na zlot.
              Jest jeszcze opcja hydraulicznych zestawów, tu jednak problem z mocowaniem w miejsce fabrycznego, trzeba by porzeźbić.

              Komentarz


                #8
                Z nową linką nie było wcześniej problemów?
                Oryginał, czy dorabiana?
                Ja zimą dorabiałem linkę (podniosłem kierownicę i stara był krótkawa). Po złożeniu do kupy lipa - chodziło mega ciężko. Okazało się, że winny był teflonowy rdzeń/pancerz linki. Okazał się zbyt miękki i linka się w niego "wrzynała". W ramach reklamacji wymienili pancerz i wszystko śmiga.

                Komentarz


                  #9
                  Z linka nie było problemów, sprawdzę jeszcze jutro cały zestaw, prócz samego sprzegła.

                  Komentarz


                    #10
                    Poprawione, linka i jej poprowadzenie jaki i klamka sprzegła nie sprawiały problemów. Zamieniłem dźwignię przy bloku na dłuższą o około 3mm, co wyraźnie poprawiło silę nacisku, choć teraz nie wiem jaka mam, oryginalna od xtz czy od tdm, ważne że mozna latać.

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X