Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Koło Magnesowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Koło Magnesowe

    Witojcie

    Po całym sezonie jazdy w terenie czas na ewentualne naprawy w mojej tereni 660tce i ów mały problem się pojawił podczas rozbierania elementów do wymiany bądz naprawy sprzęgła jednokierunkowego rozrusznika które niestety już ślizga . Nie mogę odkręcić śruby trzymającej kolo magnetyczne czy jest jakiś patent na zblokowanie tego koła, czy po prostu muszę je złapać kluczem typu szwed lub wielkimi żabami w celu odkręcenia śruby centralnej . czy potrzebuje jakiś specjalny ściągacz do ściągnięcia koła magnetycznego bo widełkowy posiadam ?
    No i czy warto to ustrojstwo regenerować czy kupić po prostu nowe ?
    Proszę o wszelkie sugestie i podpowiedzi w tej sprawie
    Z góry dzięki Ozi

    #2
    Koło musisz zablokować albo jakimś specjalnym kluczem (zapewne taki istnieje), albo wymyślić coś co przytrzyma, a nie uszkodzi. Ja bym żadnymi żabami tego nie traktował. Ja na szybko tworzyłem z tego co po ręką - akurat było kupę żelastwa i stary pasek rozrządu. Dało radę


    Teraz mam w garażu klucz udarowy, więc nic nie trzeba przytrzymywać

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
      Teraz mam w garażu klucz udarowy, więc nic nie trzeba przytrzymywać
      to jest najlepsze wyjście, nawet elektryczny ze sprzęgłem, nie musi być pneumatyczny, zakładasz nasadkę i odkręcasz, potem koło musisz zdjąć ściągaczem, służą do tego otwory gwintowane w tylnej ścianie koła, ono siedzi na stożku więc pewnie będą lekkie problemy ze zdjęciem bez odpowiedniego narzędzia.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Hehe Patent masz dobry dzięki za info na temat blokowania

        - - - Zaktualizowano - - -

        Hmm ?
        A jak bym zamiast ściągacza zastosował wkręcanie w te trzy otwory po kilka obrotów np jakieś śruby to też by dało rade ?
        Bo rozumiem ze taki ściagacz pewnie tak działa ?

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez Ozi Zobacz posta
          Hmm ?
          A jak bym zamiast ściągacza zastosował wkręcanie w te trzy otwory po kilka obrotów np jakieś śruby to też by dało rade ?
          Bo rozumiem ze taki ściagacz pewnie tak działa ?
          jak dobrze pie..niesz młotkiem to też da radę wszystko rozebrać
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Taa duzy młot i życie staje się prostsze...ale tu akurat ściągacz jest lepciejszy gdzieś na forum był chyba nawet rysunej jak go wykonać
            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

            Komentarz


              #7
              Dobre Dzięki bo zrobię z siebie laika a nie mechanika

              Komentarz


                #8
                Przed weekendem ściągałem koło magnesowe w jakimś chińskim skuterku - niestety bez odpowiedniego ściągacza. Próbowaliśmy z kumplem coś własnego stworzyć, pomagając sobie 3kg młotkiem - no bo mu się śpieszyło. Efekt marny. Jedyne co z tego wyszło, to że jednak trzeba się przejechać do sklepu po ściągacz, a po wszystkim wyszło, że młotek narozrabiał i trzeba było wyciągać stator+koło+czujnik z dawcy, bo iskry niet Także nie polecam, bo o ile w chińczyku cały taki komplet to jakieś 50zł, o tyle w tenerce co najmniej razy 10

                Komentarz


                  #9
                  ja temat przerabiałem i jak nie idzie nie ma co ciągnąc na silę tylko palnikiem ogrzewać koło magnesowe ... jak mnie to nie pier...dolneło

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X