Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

jak naprawić gwint mocowania śruby dżwigni zmiany biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] jak naprawić gwint mocowania śruby dżwigni zmiany biegów

    Panowie,
    jak naprawić gwint mocowania śruby dżwigni zmiany biegów? Bez tego śruba nie trzyma i dźwignia lata jak łopata.... czasami neutral mi sam się wbija, bez dotykania... Dodam, że nie mam żadnych specjalnych narzędzi itp.
    Dzięki

    #2
    Przegwintuj na większy gwint i daj śrube do dotoczenia. U mnie siedzi śruba na duży imbus na gwincie M10 i mam kontre po drugiej stronie otworu. Trzyma dobrze. W środku nasmarować i dać po 2 podkładki miedziane. Ja musiałem demontować podnóżek i podciąć łepek śruby, bo sworzeń podnóżka nie wchodził. Ale to niuans.

    Komentarz


      #3
      dzięki. A zrobiłbyś fotkę jak to u Ciebie wygląda?

      Komentarz


        #4
        Boje się, że jak powiem, że zrobie to będę musiał umyć motocykl
        W weekend będę dokładał jedną podkładke, bo troche się wytarło i luz zrobił to jak już będę miał to na wierzchu to spróbuje coś na kliszy uwiecznić

        Komentarz


          #5
          We własnym zakresie raczej nie zrealizujesz - ja bym proponował zrobić to na helicoil'u (vcoil) - nie trzeba będzie nowej śruby dorabiać bo zostanie nominalny wymiar + do tego taki gwint jest bardziej wytrzymały od oryginalnego w aluminium. Wkręcać to koniecznie jakiś klej do gwintów (loctite 243 lub odpowiednik).
          Przy okazji warto powalczyć z luzami samej dźwigni na śrubie-trzpieniu, bo zazwyczaj są spore a znacznie obniża to precyzję i komfort zmiany biegów.
          sigpic

          Komentarz


            #6
            ja temat przerabiałem niedawno i dogłębnie jak pisze Adam dawaj heli coli dziecinnie proste do zrobienia aż sie zdziwiłem zostaw oryginalną śrubę , ja kombinowałem z czyms innym i była lipa. Kupiłem oryginalna śrubę mocującą i teraz tylko problem w dźwigni że ma luz i przez to sie przycina przy wrzucaniu biegu....

            Komentarz


              #7
              jak bys wymieniał srube to pamietaj by była ona gatunkowa 10G lub 12G. Tak zwana śruba od tapczana na niewiele sie zda.

              Komentarz


                #8
                Panowie jaki jest tam gwint M8 x 1 czy M8 x 1,25. Bo kupić sprężynki można w zasadzie na M8 x 1,25.

                Komentarz


                  #9
                  Witam podczas jazdy wyleciała mi właśnie ta śruba i na szybko dorobiłem tulejkę i założyłem zwykłą śrubę aby dotrzeć do domu chwilkę jeszcze z tym pojeździłem i od nowa to samo gwintu dobrego jest jeszcze może z pół cm i czeka mnie przeróbka. I tu właśnie mam problem bo nie wiem jak to w oryginale wygląda czy tam ta śruba jest specjalna pogrubiona przy łbie czy właśnie tulejka bo otwór w dźwigni jest dużo większy. Obejrzałem to dokładnie i widzę że można to przewiercić na wylot i z drugiej strony założyć nakrętkę (to mi się wydaje pewniejsze niż rozwiercanie na większe śruby) czy nic się nie stanie jak to przewalę wiertarką?

                  Komentarz


                    #10
                    wyżej masz opisane jak naprawić a śrubę najlepiej oryginalną załatwić sobie jeżeli twoja ma zjechany gwint... Oryginalna śruba ma zgrubienie, nie idzie tam żadna tulejka.

                    Komentarz


                      #11
                      Ok dzięki, gwint mam zjechany w otworze, na śrubie nie wiem bo leży gdzieś w lesie w trawie czy w liściach. Gwint jest na tyle zniszczony że śruba w większości wchodzi bez kręcenia i nie ufam żadnym klejom w tym przypadku. Pozostaje rozwiercenie i dotoczenie śruby o większym fi ale to może osłabić ten cały wichajster na którym to się wszystko trzyma. Ale jeżeli już to jest przetestowane to chyba tak zrobię. Dzięki jeszcze.

                      Komentarz


                        #12
                        chodzi o to ze oryginalna śruba ma daną długość gwintu, opiera się o karter i mocno blokuje

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X