Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dlugosc sprezyn

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] dlugosc sprezyn

    czy moze ktos sie orientuje jaka dlugosc maja nowe przednie sprezyny jak rowniez tyna do st 750,bo planuje przekuc swoje,a chcialbym to zrobic wedlug orginalu.czy progresy maja taka sama dlugosc?

    #2
    Sprawdzałem wymiary swoich przednich niedawno; nowe mają mieć 545 mm i mogą się uklepać do 535 mm. Progresy są dłuższe montuje się je bez tych rurek dystansowych.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      #3
      Co to znaczy przekucie sprężyn??
      Resory się klapie, ale nie wiem za bardzo jak to robią - w kuźni.
      Co można zrobić ze spiralnymi sprężynami, żeby przy okazji ich nie osłabić i nie ryzykować że pękną w użytkowaniu?

      Poprostu jestem ciekawy bo już coś słyszałem o kombinowaniu z "rewitalizacją" sprężyn.

      Komentarz


        #4
        Dzieki Beniamin. a co sprezyn to jest zaklad w Bielsku co zajmuje sie"renowacja"sprezyn tj.rozhartowanie,ustalenie wymiaru,ustalenie twardosci,hartownie itd i jeszcze pare innych rzeczy o ktorych mi nie mowili,a ja nie wnikalem.W kazdym badz razie taki zabieg robi moj kumpel w Dominatorze i roznica kolosalna na + oczywiscie.Dlatego potrzebuje wymiary. Pozdro

        Komentarz


          #5
          Być może o to biega :

          " Odkształcone sprężyny są rozgrzewane w piecu do temperatury ok. 870 st. C, a następnie rozciągane. Kolejnym etapem jest ich wstępne, krótkotrwałe schładzanie w oleju o temperaturze od 100 do 200 st. C. Po obniżeniu temperatury do ok. 400 st. C, sprężyny są wyjmowane z oleju i kładzione na wolnym powietrzu, do całkowitego wystygnięcia. Zabieg ten, nazywany odpuszczaniem, ma likwidować naprężenia powstałe w czasie pierwszego etapu ich schładzania dodaje.

          Część specjalistycznych warsztatów stosuje odmienną metodę regeneracji sprężyn na zimno. Jednym z nich jest Zakład Naprawy Resorów Samochodowych z Częstochowy, w którym rozciąga się je do prawidłowych rozmiarów bez rozgrzewania. Tą metodą można jednak regenerować wyłącznie sprężyny o prawidłowej elastyczności. W przypadkach gdy są one miękkie" (zbyt łatwo się rozciągają, nie zapewniając właściwej sprężystości), konieczne jest zastosowanie metody na gorąco."

          fragment artykułu autorstwa Bogdana Leszczorza zamieszczony w money.pl http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&...dpHPzXL_3jpfOw

          Komentarz

          Pracuję...
          X