Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Za Latarniami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Za Latarniami

    Siedziałem i dumałem gdzie udać się w wakacje i wymyśliłem, że na pierwsze wakacje na motorze pokulam się po kraju.
    Oko zawiesiłem na naszym wybrzeżu, całym Trasa wyznaczona tak na oczko na razie, będę ją doprecyzowywał w zależności jakie miejsca będę chciał zobaczyć Rozmawiając z moim potencjalnym towarzyszem podróży wpadłem na pomysł, żeby udać się szlakiem takim, aby zobaczyć wszystkie latarnie morskie jakie mamy w Polsce http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_latarnie_morskie
    Dorabiam sobie poza studiami w hurtowni książek, więc jakieś przewodniki przewertuję i wyszukam jakieś ciekawe zakątki.
    Ale liczę, też na podpowiedzi forumowiczów

    Trasa:
    1.jpg

    Termin: czort wie. Jak uzbieram kasę i będę miał wolne w pracy, jeśli ją znajdę po końcu studiów
    Jak: kimanie w namiocie. Jada, myślę 50/50 czarny/off

    Nie nazwałbym tego wyprawą, raczej wycieczką, ale to moja pierwsza podróż i jestem podekscytowany samym planowaniem
    Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
    Adwenczur Klab FB
    Adwenczur Klab w sieci

    #2
    poszukaj takiej wyprawy na WSKach
    mieli zgody SG i Urzędów i jechali plażą

    a po niemieckiej stronie zobacz koniecznie Ubota (czli ruski okręt podwodny K-cośtam)
    ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
    FB: http://www.facebook.com/kamilltee

    Komentarz


      #3
      W Grudziądzu odbij na Kwidzyn. Też mamy zamek i urokliwą traskę do Malborka wiodącą przy wale wiślanym. Poza tym możesz wtedy przybić piątkę mi i jeszcze kilku wariatom. Może Cię odprowadzimy kawałek.

      Komentarz


        #4
        Warto jechać nieco inaczej. Odcinek z Gniezna do Bydgoszczy oraz Bydgoszcz na północ mogę Ci pokazać na mapach jak fajnie objechać szuterkami. Warto obadać Radzyń Chełmiński, potem dopiero w górę na Grudziądz.
        sigpic
        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

        Komentarz


          #5
          To nie lepiej jechać na Rugie? Niewiele wiecej kilometrów i coś fajniejszego do zobaczenia. , oceanarium ubot muzea najwiekszy hotel swiata nie dokończony jeszcze przez hitlera wapienne klify itd...

          Komentarz


            #6
            Scorpion - trochę pomiksowałeś
            Ubot prawdziwy stoi w Kiel

            ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
            FB: http://www.facebook.com/kamilltee

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Piotr_J Zobacz posta
              W Grudziądzu odbij na Kwidzyn. Też mamy zamek i urokliwą traskę do Malborka wiodącą przy wale wiślanym. Poza tym możesz wtedy przybić piątkę mi i jeszcze kilku wariatom. Może Cię odprowadzimy kawałek.
              Ale na tych WSK-ach jechali w jakąś rocznice wcześniejszej wyprawy po plazy na motocyklach. Dostać pozwolenie na przejazd przez parki narodowe plazowe to chyba nie takie proste.

              Komentarz


                #9
                Przeglądałem temat od wueskowców, oni tam całkiem sprytnie wykombinowali zgody na przejazdy ponieważ jeden pisał jakąś pracę/ robił badania i zbierali jakieś próbki. Może mi się uda też, z racji inżynierii budowlanej ale to kiedyś kiedyś, teraz chyba się nie szarpnę.

                Kwidzyn dodany do trasy! Poprosiłem też Bartasa o rozrysowanie objazdu szutrami Dzięki za wszystkie sugestie. Co do wjazdu, na teren Niemiec, to pewnie zobaczę jak moi potencjalni towarzysze i jak będzie z czasem, ale również kusząca propozycja
                Ostatnio edytowany przez szafura; 2780.
                Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
                Adwenczur Klab FB
                Adwenczur Klab w sieci

                Komentarz


                  #10
                  Zamieszczone przez szafura Zobacz posta
                  Kwidzyń
                  Nigdy nie mów tak na nasze miasto. Miejscowi nie podadzą Ci nawet ręki, jak tak powiesz.

                  Jest Kwidzyn i tylko Kwidzyn.

                  Komentarz


                    #11
                    A Marienwerder można powiedzieć ?
                    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                    Komentarz


                      #12
                      Wybacz moją ignorancje, okrywam się wstydem
                      Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
                      Adwenczur Klab FB
                      Adwenczur Klab w sieci

                      Komentarz


                        #13
                        Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
                        A Marienwerder można powiedzieć ?
                        To już lepiej, bo żyją jeszcze mieszkańcy, którzy pamiętają tę nazwę i nie są to tylko zasymilowani Niemcy.

                        Kwidzyń to wytwór jakiś przybyszy z Warszawki. Nazwa Kwidzyn pochodzi od pruskiego (przedkrzyżackiego) Quedin (Kwedin) i jest używana przez Polaków w zapisie od ok. XVI w.

                        Zamieszczone przez szafura Zobacz posta
                        Wybacz moją ignorancje, okrywam się wstydem
                        Luzik, ja się nie obrażam, ale miejscowi są strasznie cięci i lepiej wiedzieć wcześniej o takich detalach. Jak na koncercie jakaś gwiazda krzyknęła - Kocham Kwidzyń, to dostała 2 minuty gwizdów.

                        Komentarz


                          #14
                          A nie pomezańskego Kwedis ? Co do pisowni to w Ksiedze Miast Polskich figuruje jako Quedino względnie łacińsko Insula Sanctae Mariae ale masz racje Kwidzyń to zła nazwa ale brzmiała bardziej po polsku co komunie pozwoliło gadać o odwiecznie polskim i takie tam pierdoły....
                          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                          Komentarz


                            #15
                            Szafura, mogę wyznaczyć w Automapie coś ciekawego. Dasz radę otworzyć na kompie?
                            sigpic
                            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X