Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Filtr oleju wewnątrz silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Filtr oleju wewnątrz silnika

    Czy ktoś czyścił, lub wie czy trzeba czyścić siateczkę pełniącą rolę filtra w środku silnika:
    filtr.jpg

    Można go znaleźć na rysunku jako numer 16:
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    #2
    Nie robiłem tego w ST ale czyściłem zawsze smok olejowy w innych sprzętach i można było zobaczyć dużo ciekawych elementów, resztki silikonu, uszczelek, i innych...

    Zmniejszało to smarowanie, nawet kiedyś w ZX6 obróciło przez to panewkę.
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Nie zaszkodzi a wręcz pomoże na pewno.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Idąc drogą dedukcji, być może jest to jakiś powód niespodziewanie zacierających się panewek?
        "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
          Idąc drogą dedukcji, być może jest to jakiś powód niespodziewanie zacierających się panewek?
          To nie ma związku z ciśnieniem w układzie, smok tylko służy filtrowaniu oleju odsysanego z komory korbowej do zbiornika oleju, druga sekcja pompy tłoczy olej ze zbiornika na cały układ.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
            To nie ma związku z ciśnieniem w układzie, smok tylko służy filtrowaniu oleju odsysanego z komory korbowej do zbiornika oleju, druga sekcja pompy tłoczy olej ze zbiornika na cały układ.
            Faktycznie, cały zbiornik w układzie silnika się nie zmieści, więc źle dedukowałem.
            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

            Komentarz


              #7
              Widzę że w ST w przeciwieństwie do 660 można odkręcić miskę olejową.

              Kiedyś czytałem jakoby w 660 na wężu pod tą blachą:

              rys.jpg

              jest filtr siatkowy, który warto przeczyścić.
              Czy ktoś potrafi powiedzieć jak to się o rozbiera, może ktoś ma fotke.
              Nie rozbierałem tego, ale może przy następnej wymianie oleju.

              Komentarz


                #8
                I po zabiegu, tragedii nie było, ale jakoś nie mogłem spać spokojnie :

                Przed czyszczeniem:
                2013-04-14+13.47.44.jpg

                Po czyszczeniu:
                2013-04-14+14.23.03.jpg
                "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                Komentarz

                Pracuję...
                X