Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
WyjÄ…tek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • KupiÄ™ - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

GÅ‚owica Xtz Tdm

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Namierzyłem w Austrii głowicę do ST z płytkami: 172,175,182,182; For exhaust: 175, 180,180,182,185,178, przebieg ok 67 kkm, ale cena też nie mała- 120e.
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #17
      Mam glowice z plytkami 180 lezy na razie co z nia bedzie zobaczymy
      Enduro nie klęka
      R 1100 GS '99 - limonka
      Pajero 3.2 DiD '03

      Komentarz


        #18
        Jeszcze jedna róznica w głowicach:

        Ruraka układu chłodzenia mocowana od czoła głowicy w XTZ uszczelnienie (o-ring) mocowane jest do rurki bez podtoczenia, natomiast w tdm w głowicy znajduje sie podtoczenie w którym montuje się oring. Niby szczegół ale w tdm troche wyższa wygoda montażu

        Komentarz


          #19
          No dobra - śmiać już się możecie ja w pierwszy lyk-end marca sprawdzając luzy zaworowe ładowałem równocześnie akumulator coby go sprawdzić i jak coś to dzik312 miał wziąć dwa - no i jak już pomierzyłem a trytytkami miałem łańcuszek złapany do kół to mnie czar wiosny zaślepił i wcisnąłem start : - łańcuszek na dole się ładnie zawinął i wyłamał cztery zęby na kole zębatym na wale głównym, ale jak to gupi to ma szczęście i już w niedzielę w Bartoszycach kupiłem silnik (zdejmowałem go z ramy) - zawory wydechowe 0,27 0,26 ssące 0,14 0,13 0,12 na płytkach 182 cztery sztuki i dwie sztuki 180 a w dobrym-zepsutym miałem prawie wszystkie 175. Niestety 1000zł poszło się paść ale to i tak raczej tanio za taki silnik. Jak by ktoś miał wał zatarty ale z dobrą zębatką rozrządu i nie chciał więcej jak beczkę piwa to niech da znać to ją na gorąco ogarnę i drugi silnik na spokojnie ogarnę. Tak czy inaczej załamka

          Komentarz


            #20
            Byłem w Poznaniu wczoraj i przejeżdżałem przypadkowo obok firmowego sklepu Centra/Exide - no ale skoro twój akumulator poradził sobie z wałem to chyba go nie zaczepiaj

            Komentarz


              #21
              O ja też mam Szwagra w Wołominie a w zasadzie w Duczkach a do Bartoszyc przejeżdżałeś koło mojego domu mieszkam rzut mokrym beretem za Dobrym Miastem.

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez szwagier Zobacz posta
                No dobra - śmiać już się możecie ja w pierwszy lyk-end marca sprawdzając luzy zaworowe ładowałem równocześnie akumulator coby go sprawdzić i jak coś to dzik312 miał wziąć dwa - no i jak już pomierzyłem a trytytkami miałem łańcuszek złapany do kół to mnie czar wiosny zaślepił i wcisnąłem start : - łańcuszek na dole się ładnie zawinął i wyłamał cztery zęby na kole zębatym na wale głównym, ale jak to gupi to ma szczęście i już w niedzielę w Bartoszycach kupiłem silnik (zdejmowałem go z ramy) - zawory wydechowe 0,27 0,26 ssące 0,14 0,13 0,12 na płytkach 182 cztery sztuki i dwie sztuki 180 a w dobrym-zepsutym miałem prawie wszystkie 175. Niestety 1000zł poszło się paść ale to i tak raczej tanio za taki silnik. Jak by ktoś miał wał zatarty ale z dobrą zębatką rozrządu i nie chciał więcej jak beczkę piwa to niech da znać to ją na gorąco ogarnę i drugi silnik na spokojnie ogarnę. Tak czy inaczej załamka
                Czyli rozumiem, że stary silnik masz na części?

                Potrzebuję tanio obydwie osłony zębatek - wewnętrzną i zewnętrzną. Stan obojętny bo idą do przeróbki. Ważne by w zewnętrznej były gniazda na śruby całe.

                Ktoś głowicy na forum szukał.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                  Czyli rozumiem, że stary silnik masz na części?

                  Potrzebuję tanio obydwie osłony zębatek - wewnętrzną i zewnętrzną. Stan obojętny bo idą do przeróbki. Ważne by w zewnętrznej były gniazda na śruby całe.

                  Ktoś głowicy na forum szukał.
                  Nie tego silnika nie sprzedam muszę tylko wał z zębatką rozrządu dorwać i będzie czekał nawet sto lat

                  Komentarz


                    #24
                    Dla mnie głowica się chyba znalazła, ale temat jeszcze nie dopięty
                    dirtier, happier

                    www.facebook.com/dalekadroga

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
                      O ja też mam Szwagra w Wołominie a w zasadzie w Duczkach a do Bartoszyc przejeżdżałeś koło mojego domu mieszkam rzut mokrym beretem za Dobrym Miastem.
                      Oj ładnie na Warmii -nawet jak jechałem kasę wydać a pogoda była przecudna i samochody rano wszystkie pod kościołami były rano to i nie przeszkadzały mnie trochę szybciej jak 60 jechać a byłem w Bartoszycach o 10 rano -Duczki jak za płotem

                      Komentarz

                      PracujÄ™...
                      X