Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak sprawdzić działanie pompy paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jak sprawdzić działanie pompy paliwa

    Cześć

    Ostatnio zaobserwowałem, że przy małej ilości paliwa w zbiorniku Tenera po prostu nie odpala lub chodzi na jeden garnek, po dolaniu 4 litrów paliwa wszystko wraca do normy. Rozebrałem pompę-w środku czysta jakby wczoraj z fabryki wyszła, z kraników paliwo leci silnym strumieniem, także je wykluczam.
    Jak sprawdzić działanie pompy paliwa? Czy przy wyłączonym silniku po zdjęciu przewodu zasilającego gaźniki i otwartych kranikach paliwo powinno płynąć? Czy pompa posiada zaworki zwrotne? Serwisówka w temacie pompy nie podaje zbyt dużo informacji. Czy pompa paliwa jest potrzebna i można ją ominąć?

    Dzięki za pomoc.

    #2
    Powinno cieknąć, jest to pompa podciśnieniowa, nie posiada zaworków, posiada membranę.
    Możesz sprawdzić pompę odłączając od gaźnika i jak będziesz kręcił, to powinno lecieć paliwo.
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      #3
      Tak jak napisał Rootolf i jeszcze ....

      pompę możesz awaryjnie pominąć i wtedy musisz miec paliwa nie mniej niż 1/3 pojemności zbiornika (najlepiej powyżej połowy)
      kiepska praca pompy najcześciej wynika ze zużycia (spękania,zagięcia) wężyka podciśnienia - lub niestety ze zużycia membrany - ale to wersja pesymistyczna która rzadko występuje

      Komentarz


        #4
        Jakiś czas temu bujałem się z podobnym problemem. Ja rozkładałem pompę, mechanik, sprawdzał gaźniki i nic. Wszystko działało jak należy, ale przy pełnym baku. Okazało się, że na dnie zbiornika było od ch syfu z malarią. Jak się to wypłukało, nie ma żadnych problemów z zasilaniem.

        PZDR

        Komentarz


          #5
          Problem pojawia się tylko przy bardzo niskim poziomie paliwa. Sprawdzę jeszcze wężyk od podciśnienia, ale on moim zdaniem jest ok. Paliwo z węża zasilającego gaźnik leci nawet bez kręcenia rozrusznikiem. Czy przy kręceniu powinno lecieć bardziej/słabiej ?

          Pozdr

          Komentarz


            #6
            Zdecydowanie bardziej - powinno rytmicznie tryskać...

            Komentarz


              #7
              Działanie pompy nie powinno by uzależnione od ilości paliwa w zbiorniku, sprawdź zbiornik i kranik.

              Komentarz


                #8
                U mnie jest tak samo. Kilka razy za późno przełączyłem na rezerwę i nawet mimo sporej prędkości (np na autostradzie) pompa nie była wstanie zassać paliwa. Musiałem zdjąć wężyk z kranika i do niego dmuchnąć, żeby napełnić gaźniki. Po tym odpalał i jechał bez problemu. Pompę rozbierałem, nic podejrzanego nie znalazłem.

                Komentarz


                  #9
                  Mam jedno pytanko
                  Czy w tej pompce jest jakiś zaworek zwrotny, tzn. Jak sprawdzałem pompkę to paliwo pracowało wahadłowo, jak robiłem podciśnienie to szło do przodu a jak puszczałem to się cofało. Czy jak dobrze myślę że role zaworka robią iglice pływaków??
                  Ogólnie to dla testu odłączyłem podciśnienie od pompki i zaślepiłem, ale podczas jazdy czułem że moto muli, paliwa było lekko ponad rezerwę.
                  Znaczy chyba że jest ok

                  Komentarz


                    #10
                    Dzięki za pomoc. Zaraz idę do garażu i sprawdzę jak w Teresie z rytmiką

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez Sadek Zobacz posta
                      Mam jedno pytanko
                      Czy w tej pompce jest jakiś zaworek zwrotny, tzn. Jak sprawdzałem pompkę to paliwo pracowało wahadłowo, jak robiłem podciśnienie to szło do przodu a jak puszczałem to się cofało. Czy jak dobrze myślę że role zaworka robią iglice pływaków??
                      Ogólnie to dla testu odłączyłem podciśnienie od pompki i zaślepiłem, ale podczas jazdy czułem że moto muli, paliwa było lekko ponad rezerwę.
                      Znaczy chyba że jest ok
                      Patrzę teraz na fotki i wychodzi na to, ze są trzy zaworki. Dwa to zaworki jednokierunkowe w komorze membrany, a jeden to zawór podciśnieniowy.Teoretycznie, jeśli niema podciśnienia (silnik nie działa), to paliwo nie powinno lecieć. Działa to analogicznie jak w kranikach podciśnieniowych.

                      Poprawcie mnie jeśli źle rozumuję:
                      - jeśli silnik nie działa (brak podciśnienia), a po odkręceniu kranika paliwo leci, to uszkodzony jest zawór,
                      - jeśli silnik działa (lub zassamy podciśnienie), a po odkręceniu kranika paliwo nie leci, to uszkodzona jest membrana zaworka, albo gdzieś zasysa lewiznę. Jeśli to membrana, to z wężyka podciśnieniowego napijemy się benzyny. Nieszczelność chyba najłatwiej byłoby wykryć po zanurzeniu pompy w płynie (woda/benzyna) i dmuchaniu do wężyka podciśnieniowego - zobaczymy bąble, oczywiście zakładając, że sam wężyk nie jest uszkodzony.

                      Zaworki zwrotne nie są super szczelne, bo nie muszą. Ciśnienie paliwa nie musi być duże


                      Więcej fotek z mojej grzebaniny tutaj: https://picasaweb.google.com/1034218...0657/FuelPump#

                      Komentarz


                        #12
                        nie mam pojęcia jak być powinno.

                        U mnie paliwo leci przez pompę, nawet przy wyłączonym silniku.
                        "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                        =>
                        Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                        Komentarz


                          #13
                          Pompa w XTZ 750 nie posiada blokady (podciśnieniowej) przepływu paliwa, czy silnik chodzi czy nie paliwo leci. Są trzy zaworki z czego dwa jednokierunkowe ( paliwo płynie w stronę gaźników) i jeden działa że jeśli w komorze pływakowej jest ful to przepuszcza z powrotem do baku. Można zastosować zaworek podciśnieniowy przed pompą na wężyk i podłączyć do drugiego gaźnika, wtedy będzie odcinać paliwo. A jeśli chodzi o pompę to sama w sobie jest gówniana, jak ma chodzić skoro podciśnienie idzie tylko w jednym kierunku ( jest zasysana membrana) a w jaki sposób ma sie ona cofać i znów zasysać paliwo ?

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Mamed Zobacz posta
                            A jeśli chodzi o pompę to sama w sobie jest gówniana, jak ma chodzić skoro podciśnienie idzie tylko w jednym kierunku ( jest zasysana membrana) a w jaki sposób ma sie ona cofać i znów zasysać paliwo ?
                            Ponieważ membrana poruszana zmiennym podciśnieniem w kolektorze ssącym, zaś zawór zwrotny zapewnia przepływ jednostronny.

                            Komentarz


                              #15
                              Rozkręciłem kiedyś pompę z ciekawości bo często w filtrze paliwa jest powietrze i myślałem że ona jest uszkodzona ale wszystko było ok, membrana która ma zasysać paliwo jest jak plastikowa okładka na zeszyt, na dodatek wypukła i nie wiem jakim cudem ona ma zasysać paliwo? Jeśli pociągne powietrze przez wężyk to membrana przeskoczy i już tak zostanie, a podciśnienie działa tylko w jednym kierunku, więc w jaki sposób membran odbija żeby znów zassać paliwo ??

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X