Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wałki rozrządu XTZ 750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Wałki rozrządu XTZ 750

    Witam

    Miałem problem z olejem - zatarł się wał.

    Zauważyłem, że wałki rozrządu także nie wyglądają najlepiej. Czy da się je uratować?


    Pozdrawiam
    Załączone pliki

    #2
    Śmietnik. Pokaż foty piast wałków - górne i dolne. Jak też poharatane to na złom.
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      To jeszcze napisz dla przestrogi jak tego dokonałeś

      Komentarz


        #4
        Zawieź to do kogoś sprawdzonego, kto zajmuje się głowicami, będą wiedzieli lepiej czy nadaje się do polerowania czy już na złom.

        Komentarz


          #5
          Tylko - po co?

          Kolega pisał ze "zatarł wał" - to co tu ratować? zostawić ten silnik na części i wymienić na inny - nie wierzę w to że wyjdzie taniej... a wiecie jak jest z próbami dorabiania panewek ...
          Niedawno ktoś na forum pisał ze kupił silnik w Braniewie (o ile dobrze pamiętam) za ok. 1000 zł - myślę ze przy dobrym szukaniu można jakieś 3VD upolować za mniej niż 2 tyś.

          Komentarz


            #6
            bartas ma dół do sprzedania za 300 ale głowice i tak trza robic albo szukać...

            Komentarz


              #7
              Głowicę i wałki mam dół sprzedałem tydzień temu...
              Enduro nie klęka
              R 1100 GS '99 - limonka
              Pajero 3.2 DiD '03

              Komentarz


                #8
                Mała sprawa którą ja zauważyłem na zdjęciach. Typowe przytarcie widać na wałku ssącym, zabrane aluminium na prawdopodobnie całym obwodzie wałka. Przy wydechowym widać gdzie przytarcie się zaczyna i gdzie kończy co nie dopowiada typowemu przytarciu na całym obwodzie. Jeśli ktoś się dobrze przypatrzył, przytarcia leżą na przeciw siebie co sugeruje że być może wałek jest lekko krzywy. Nie chce teoretyzować bo i pewnie tak głowice wymienisz, ale chciałbym się dowiedzieć dlaczego to w taki sposób chwyciło a nie inny.

                Komentarz


                  #9
                  Tenerka trochę dymiła na zimnym. Sporo oleju musiało pójść przez wydech skoro go zabrakło i motor się zatarł.
                  Obecnie kupiłem drugi silnik i ten sezon na nim przejeżdżę. Jak skompletuję części dokończę remont oryginału.

                  Komentarz


                    #10
                    A można spytać gdzie kupiłeś silnik ??
                    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                    Komentarz


                      #11
                      W chwili nacisku krzywki na zawór wałek jest mocno dociskany do mostka i dlatego w tym miejscu jest najmocniej wytarty. Oglądałem już kilka głowic i w każdej było tak samo, czyli wałek wydechowy jest sprawny. Myślę, że przytarcie wałka ssącego było głównie spowodowanie opiłkami z panewki wału.

                      Komentarz


                        #12
                        2013-04-18-468.jpg

                        Witam spotkał się ktoś z takim oznaczeniem na kołach rozrządu? ST rok 89

                        Komentarz


                          #13
                          Każdy kto zaglądał pod pokrywę zaworów w ST widział właśnie takie same oznaczenia.
                          "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                          Komentarz


                            #14
                            Szuryga- dokładnie. Przez tel mowiłem, że chyba jest Ex i In, ale jednak samo E i I
                            sigpic
                            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                            Komentarz


                              #15
                              ok zmyliło mnie te oznaczenie Ex i In a to jednak samo E i samo I

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X