Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zasilanie świateł

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    mogło by być lepiej - przekaźnik do świateł jest?

    jeżeli zasilanie Ci skacze po jakimiś czasie (tak jakby się "rozgrzał") to pewnie gdzieś coś po drodze jest zaśniedziałe.
    Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
    Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

    Komentarz


      #32
      Tak, światła na przekaźnikach. Zauważyłem że faktycznie, jak odpalę moto to napięcie na biegu jałowym, bez włączania świateł początkowo ma 13,4 a chwilę później jest 14V. Masę przejrzałem, połączeniado alternatora wymienione na nowe, kostka od regulatora wywalona, co jeszcze sprawdzić?

      Komentarz


        #33
        Wygląda mi na słabiutki akumulator. Myślę, że napięcie ładowania masz dobre, tylko aku nie przyjmuje, słabo się ładuje i masz niskie napięcie już na starcie.

        Komentarz


          #34
          Potwierdzam słowa radaru.

          Aku można podmienić na chwilę żeby zobaczyć. Na słabym aku będzie źle.

          Lampy wessemy?
          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

          Komentarz


            #35
            Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
            Potwierdzam słowa radaru.

            Aku można podmienić na chwilę żeby zobaczyć. Na słabym aku będzie źle.

            Lampy wessemy?
            Si Senor

            mam taki pomysł, zanim polecę po nowe aku to może naładuje prostownikiem ten co mam i wtedy sprawdzę ładowanie, dobry pomysł? czy nic to nie da?

            Komentarz


              #36
              Mi jak akumulator był zdechł to ładowanie prostownikiem wystarczało do kolejnego zgaszenia motocykla. Potem musiałem górki szukać, żeby odpalić
              Innymi słowy jak nie przyjmuje z alternatora to z prostownika też nie przyjmie.

              Komentarz


                #37
                Zamieszczone przez mas3 Zobacz posta
                Mi jak akumulator był zdechł to ładowanie prostownikiem wystarczało do kolejnego zgaszenia motocykla. Potem musiałem górki szukać, żeby odpalić
                Innymi słowy jak nie przyjmuje z alternatora to z prostownika też nie przyjmie.
                Sęk w tym że mój akumulator po jeździe zawsze ma te 12,7-12,8V, więc chyba jeszcze szrotem nie jest (?)

                Komentarz


                  #38
                  Jeśli można to się wtrącę , miałem podobny problem w 660-ce w tamtym roku wiosną, szukałem przyczyny aż wreszcie wymieniłem aku na nowe ( stara yuasa miała tylko dwa lata ) i problem z ładowaniem się skończył. Mam założony woltomierz i tez mi na światłach pokazywał małe ładowanie ,a po podłączeniu nawi to już nie było mowy po zgaszeniu na odpalenie, mimo że na voltomierzu było 12.6V, myślałem że coś z elektryką nie teges , a to aku było na do dupy. Może jednak dasz się namówić i pożycz od kogoś żeby chociaż sprawdzić a nie wałkować temat bez końca. Będziesz wtedy pewien czy aku czy nie i przyczyny szukać gdzie indziej. Mój taż pokazywał 12,6V ale to nie volty się liczą tylko ampery. Zmierz aku amperomierzem .

                  Komentarz


                    #39
                    A odlacz jedna lampę i zobacz co będzie?
                    Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                    Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                    Komentarz


                      #40
                      W sensie napięcia? Wzrasta o 0,2V

                      Komentarz


                        #41
                        To podmien z kimś aku na chwilę.
                        Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                        Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X