Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zasilanie świateł

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Zasilanie świateł

    Mam pytanko.
    Skąd wychodzi zasilanie świateł w fabrycznej instalacji?
    Bo mam taki zgryz, że ja mam przerobione światła na 2xh4 ale zasilanie mam poprowadzone bezpośrednio od + aku. Mało tego mam jeszcze cudowny przełącznik który umożliwia mi świecić jedną lampą albo oboma naraz.
    I mam duże podejrzenia, że właśnie przez to mam tak mierne wyniki w ładowaniu (przez kabek na aku, nie przez przełacznik). Przy załączonej jednej lampie mam 13.3v. Ale jak tylko włączę drugą to mi spada 12.7-12.5v
    I własnie nie podoba mi się kabel zasilający idzie na aku. Nie wiem (bo się za bardzo nie znam na elekt.) ale może jak by nie był bezpośredni na aku tylko gdzieś ze stacyjki czy jakoś to aku by miało lżej.
    Tak więc moja prośba/zapytanie takie:
    1. Może ktoś mi powiedzieć jak u niego jest rozwiązane 2xh4 i skąd ma zasilanie (oczywiście jak ma przerobione).
    2. Może ktoś wie jak idzie zasilanie fabrycznie to wtedy będę kombinował i tam się podczepiał.
    3. Może własnie tak jest dobrze, a ja wymyślam bo nie mam co robić (bo pada i nie mogę się w sadzie wyżyć) i zawracam dupę
    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

    #2
    Schemat masz? Tam wszystko widać
    Podłączyłeś przekaźniki?
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      No a gdzie znajdę taki schemat bo coś nie mogę na niego trafić

      - - - Zaktualizowano - - -

      Aha.
      Przekaźniki mam dwa założone. Chodzi mi o zasilanie. Ja mam bezpośrednio z aku. A wydaje mi się że powinno być inaczej.
      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

      Komentarz


        #4
        A dlaczego akumulator miałby mieć lżej? Nie ma różnicy skąd żarówka weźmie prąd żeby zaświecić, ale tak jak masz teraz bezpośrednio z aku to cała instalacja i stacyjka będzie miała lżej. Jeśli masz zasilanie lamp przez przekaźniki to przełączniki też będą miały lżej.

        Komentarz


          #5
          Schemat masz w instrukcji obsługi (manualu).

          Ten przewód z aku to jest zapewne do zasilania przekaźników.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #6
            schemat - ładny kolorowy...

            9-33.jpg

            Komentarz


              #7
              Jeżeli Cię dobrze zrozumiałem, masz lampy podpięte do aku bezpośrednio.
              To jest najlepsze, co możesz mieć!! (że omijamy stacyjkę i przełączniki mam na myśli)
              Tylko pamietaj, że ten kabelek ma mieć na sobie bezpiecznik zaraz przy aku.
              Gdyby sie owy kabelek przetarł gdzieś o ramę, to bez bezpiecznika robi Ci się spawarka, topi się izolacja w ułamku sekundy i ogólnie lipa.
              Pamietaj, że styki stacyjki, przełączników na kierownicy są stare, wysłużone/wypalone i to one generują problemy z niskim napięciem na żrówkach-czytaj słabe światła.
              Ty masz problemy z ładowaniem, tzn pod obciążeniem światłami spada Ci napięcie na aku.
              Przyczyny bym szukał w złej/słabej masie regulatora, nadpalonej, zaśniedziałej oprawce bezpiecznika głównego przy aku.
              Przekaźniki na światłach poprawiają napięcie na żarówce (a za tym jasność), ale nic im do napięcia ładowania
              Ostatnio edytowany przez Łojek; 396.
              Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
              Loud pipes save lives...
              https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

              Komentarz


                #8
                No i o to mi Łojek chodziło
                Potrzebowałem właśnie takiej opinii
                Mam dokładnie tak jak napisałeś. I mam też drugą wiązkę w której główny bezpiecznik i jego oprawka wyglądają lepiej.
                Popracuje jeszcze nad masą i w ogóle na kablami i końcówkami.
                Podsumowując wypadło na opcję nr. 3 czyli zawracam dupę

                - - - Zaktualizowano - - -

                Aha.
                I tak jak pisałeś na tym kablu z aku do światem to mam bezpiecznik. Zaraz za aku.
                Czyli jak ktoś to robił to zrobił dobrze

                - - - Zaktualizowano - - -

                A tak jeszcze w temacie świateł.
                Znalazłem na forum taką tabelkę:
                XTZ750_headlight_bulbs_variations-1.jpg

                I z niej wynika że w Italy jeździli na dwóch lampach.
                A moje ST jest właśnie z Italy. Także powinno mieć to fabrycznie.
                A klosze mam jeden h1 drugi h4 także dziwne. A z papierów wynikało, że od początku włoska była.
                To tak na marginesie
                Ostatnio edytowany przez giani; 102.
                ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                Komentarz


                  #9
                  Się wtrące w wasze opowiadania o ładowaniu ;sprawdż jeszcze przewody od alternatora do akumulatora ,jest na nich złącze ,które lubi zarosnąć mchem i powoduje spadek napięcia

                  Komentarz


                    #10
                    MAM PROBLEM - nowego tematu nie zakładam więc może ktoś mi pomoże.

                    Mam napięcie w układzie spada gdy włączę światła.
                    (mam 2x H4. NAWET gdy jedna nie jest podłączona.... napięcie powoli spada aż do całkowitego rozładowania aku. Na pozycyjnych i wyłączonych moto ładnie ładuje, po zwiększeniu obrotów też ale jak tylko przełącze na światła mijania napięcie zaczyna spadać dół)
                    Im GORZEJ tym LEPIEJ.
                    Nikt nie mówił że będzie letko.

                    Komentarz


                      #11
                      Tzn. spada Ci ładowanie?
                      Przede wszystkim musisz sprawdzić wszystkie kable przy aku. To co Łojek pisał wcześniej. I możesz też sprawdzić połączenie z alternatora do regulatora. Ja wymieniłem kable tak żeby było jak najmniej połączeń/kostek, a tam gdzie musiałem to robiłem na stałe z lutowaniem. No i oczywiście masa. U mnie pomogło i ładowanie wskoczyło powyżej 14v. A na obu lampach mam 13.5-13.8v Także jest okej jak dla mnie.
                      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                      Komentarz


                        #12
                        1. czerwony kabel z regulatora od razu na plus akumulatora
                        2. czarny kabel od razu na masę
                        3. wyciąć kostkę od reglera do aku (5 pinowy, 3 białe i czarny plus czerowny)
                        4. wyciąć kostkię z prądnicy (3 pinowa, trzy białe kable)
                        Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                        Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                        Komentarz


                          #13
                          Po pierwsze primo, co rozumiesz przez "ładnie ładuje". Podaj dokładne wartości napięć bez włączonych odbiorników, dla samej pozycji i dla włączonych świateł mijana.
                          Po drugie primo, zmierz napięcia miedzy-fazowe na wyjściu z alternatora.
                          Po trzecie primo, ultimo powyższe doradzane przez wszystkich.

                          Komentarz


                            #14
                            Dzięki panowie za podpowiedzi. Dziś trochę pogrzebałem, poczyściłem styki. No i już na 2x H4 mam ładowanie 17-17,4 przy 4000obr. Cudnie. Jeszcze coś pokombinuje i mi to moto wybuchnie.
                            Im GORZEJ tym LEPIEJ.
                            Nikt nie mówił że będzie letko.

                            Komentarz


                              #15
                              17-17,4V?!
                              Regulator spalony!

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X