Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Artykuł dot. wymiany oleju - XTZ 750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Artykuł dot. wymiany oleju - XTZ 750

    Cześć,
    wczoraj po raz pierwszy w mojej ST zmieniałem olej, bacznie studiując forumową instrukcję.
    W instrukcji stoi, że śruba spustowa silnika to nr 19 u mnie jest 17mm. Czy u mnie jest nieoryginał, czy w artykule bład. Proszę o weryfikację.
    Pozdrawiam,
    M
    01.JPG
    02.JPG

    #2
    Ja miałem 19, Jarek11 też ma 19 tkę, może Ty masz zmieniony korek spustowy.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Może masz inną śrubę, u mnie jest na przykład imbus
      Pewnie poprzedni właściciel coś zmienił.
      Jeżeli będziesz zmieniał śrubę, to załóż sobie z magnesem, zawsze coś śmieci wyłapie.
      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

      Komentarz


        #4
        Okay, w takim razie mam n.oryginal
        Dzięki,
        M

        Komentarz


          #5
          Potrzebuję w miarę wyraźne zdjęcie tulejki w pokrywie filtru oleju, żeby uzupełnić instrukcję wymiany oleju.
          Chodzi o tę tulejkę:
          fetch.php?media=7.jpeg

          Gdyby ktoś miał to będę wdzięczny na adres: rootolf@xtzclub.pl
          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

          Komentarz


            #6
            Uzupełniam wymiary w milimetrach uszczelnień miedzianych i o-ringów niezbędnych do wymiany przy wymianie oleju (za kedo.com). Bez nich istnieje ryzyko wycieków.

            O-Ring duży do filtra oleju 63,80x3,7
            O-Ring mały wchodzący na tuleję wewnątrz pokrywy filtra oleju 12,00x2,5
            Podkładka miedziana pod śrubę spustu oleju 14,3x20,0x1,5
            Jeden z dwóch możliwych wymiarów miedzianego uszczelnienia odpowietrznika skrzyni korbowej (jak podejrzewam) 10,3x16,0x1,0 lub 8,3x14,0x1,0
            Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

            Komentarz

            Pracuję...
            X